Wielkanocne wsparcie dla potrzebujących

  • 09.04.2020, 10:55 (aktualizacja 09.04.2020, 12:48)
  • UG Starogard
Wielkanocne wsparcie dla potrzebujących

Podziel się:

Oceń:

69 potrzebujących rodzin z terenu naszej Gminy otrzyma przed świętami prawie 4 tony żywności. To efekt współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas oraz Banku Żywności.

- W tym roku pomocą udało się objąć 69 rodzin to prawie 200 mieszkańców naszej Gminy. W skład paczek wchodzą produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Artykuły warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, a także cukier – wylicza Elżbieta Alex, kierownik GOPS.

To kolejna edycja akcji prowadzonej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Dzięki niemu najubożsi mieszkańcy naszej Gminy trzy razy w roku otrzymują paczki żywnościowe. Przy ustalaniu i przekazywaniu paczek nasz GOPS współpracuje z zespołami Caritas działającymi przy trzech starogardzkich parafiach – św. Wojciecha, Najświętszego Serca oraz Chrystusa Króla.

- Żywnościowe wsparcie dla osób odbierających pomoc ma ogromne znaczenie. Są to produkty pełnowartościowe o przedłużonym terminie ważności. Paczka jest bogata i różnorodna - ks. Stanisław Piastowski, proboszcz Parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Ze względu na pandemię akcja  przebiega nieco inaczej. Do tej pory to ludzie, umówieni na konkretne godziny, przychodzili po odbiór paczek. Teraz – ze względów bezpieczeństwa -  rozwożą je nasi nieocenieni strażacy ochotnicy.

 

UG Starogard

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

radzio...
radzio... 13.04.2020, 11:06
58 kg na rodzine...rety..może im to podwiozą bo jak to dowlec do domu,...
didi
didi 10.04.2020, 16:40
Ogromny szacunek dla wszystkich wolontariuszy i ludzi z OSP co praktycznie za darmo pomagają innym !

Pozostałe