Po warzywa, ryby i kwiaty do polskich kupców. Od jutra handel wraca na starogardzkie targowisko

  • 06.04.2020, 17:44
  • Źródło: Gazeta Kociewska
Po warzywa, ryby i kwiaty do polskich kupców. Od jutra handel wraca na… Janusz Rokiciński Na dolnym targu przed "rybowozem" Ryśka i Bogusi

Podziel się:

Decyzję o wznowieniu handlu na starogardzkim targowisku traktujemy jako mały sukces naszej polskiej Gazety Kociewskiej w walce z zamykaniem targowisk, czyli miejsc pracy polskich kupców i rolników, w której wspiera nas Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Prezydent Janusz Stankowiak cofnął decyzję z 21 marca wstrzymująca handel na targowisku miejskim w okresie trwania epidemii. Targowisko będzie czynne od jutra (7 kwietnia) do soboty 11 kwietnia z możliwością wydłużenia tej decyzji na okres poświąteczny. 
- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kupców i mieszkańców uruchamiamy targowisko miejskie. Będzie działać w ograniczonym zakresie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS CoV – 2. Na razie zezwalamy na sprzedaż produktów i artykułów pierwszej potrzeby, czyli warzyw, owoców i artykułów spożywczych (i ryb – red.). Sprzedaż potrwa do Świąt Wielkanocnych. Przedłużymy ją pod warunkiem, że rząd nie wprowadzi dodatkowych obostrzeń, a sprzedający i kupujący wykażą maksimum odpowiedzialności i dyscypliny, jeśli chodzi o organizację handlu. Straż Miejska będzie ją na bieżąco kontrolować. Jeśli okaże się, że wprowadzone obostrzenia nie będą przestrzegane, targowisko natychmiast zostanie zamknięte – zapowiada prezydent Stankowiak.

Tylko górny targ
Jak powiedział mi wiceprezydent Tadeusz Błędzki jutro kupcy będą kierowani na stanowiska przez kierownika i obsługę targowiska (podlega MZK)). Od obsługi wiem, że będzie czekała na sprzedawców jutro, od godziny 6.30. To informacja szczególnie ważna dla handlujących na dolnym tagu nabiałem i rybami, bo ci kupcy też będą handlowali na głównym, górnym placu. To też na pewno dobra wiadomość dla kupujących. 
Do zobaczenia jutro na targowisku. Ja przyjdę w maseczce od firmy EGA, która podarowała maski FFP1 naszej Redakcji. Adamie, Ewo - bardzo Wam dziękujemy! 

Zasady kupna i sprzedaży: 
● sprzedaż odbywać się będzie w ograniczonym zakresie, tylko na płycie głównej targowiska,
● od 7 kwietnia do 11 kwietnia na targu miejskim mieszkańcy będą mogli kupić wyłącznie produkty rolno – spożywcze i ryby,
● miejsca handlowe będą rozproszone, tak aby kupcy oraz ich klienci nie tworzyli skupisk ludzkich,
● kupcy we własnym zakresie zobowiązani są zapewnić środki higieniczno-sanitarne, aby zapewnić sobie i swoim klientom bezpieczeństwo,
● nadzór nad zachowaniem porządku i zasad bezpieczeństwa wynikających z wprowadzonych obostrzeń sprawować będzie Straż Miejska,
● przy jednym stoisku handlowym w tym samym czasie nie mogą przebywać więcej niż 3 osoby, ustawione w odległości 1,5 metra od siebie.

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (0)


Pozostałe