Złamał kwarantannę 28-latkowi grozi do 30 tys. zł grzywny

  • 02.04.2020, 08:35
  • redakcja
Złamał kwarantannę  28-latkowi grozi do 30 tys. zł grzywny

Podziel się:

Oceń:

Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad. Dodatkowo mundurowi z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Pomimo tego tym razem brakiem odpowiedzialności wykazał się mieszkaniec powiatu tczewskiego, który podczas kwarantanny opuścił swoje miejsce zamieszkania.W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzając, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Dodatkowo mundurowi włączyli się w akcję #zostańwdomu i podczas codziennych służb z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i tym samym narażają na ryzyko inne osoby.

Miał ochotę pójść na zakupy
W ubiegłym tygodniu kierownik Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy złamał obowiązek kwarantanny. Funkcjonariusz wysłał do miejsca zamieszkania mężczyzny pelplińskich policjantów. - Okazało się, że mężczyzna zdążył wrócić na miejsce przed przyjazdem stróżów prawa. Mundurowi w rozmowie z 28-latkiem ustalili, że opuścił miejsce zamieszkania, gdyż miał ochotę pójść na zakupy – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z tczewskiej policji.

Grzywna do 30 tys. złotych
Teraz w tej sprawie policjanci przeprowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń, które dotyczy nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją. W takim przypadku osoba może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500 zł. Niezależnie od tego, policjanci przekażą informację o nieprzestrzeganiu zasady kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na mężczyznę grzywnę w wysokości 30 tys. złotych.

Policja apeluje o rozsądek
Codzienne sprawdzenia i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę, mają na celu nie tylko sprawdzenie, czy osoba stosuje się do jej zasad.
- Poza sprawdzeniem, czy osoba jest w miejscu wskazanym, funkcjonariusze pytają ją również o to, czy potrzebna jest jej jakaś pomoc lub wsparcie – zaznacza asp. sztab. Dawid Krajewski.
Policjanci apelują o respektowanie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że nie przestrzegając zasad kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób.

 

_redakcja

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marlena
Marlena 05.04.2020, 11:38
Jak dla nie kary za zlamanie kwarantanne są sluszne może w końcu do nie których dotrze nie tyle co prośbą służb ale cyferki które będą musieli zaplacic. Jak można być tak pustym człowiekiem aby w czasie kwarantrany wyjść na dwór narażając innych. Ludzie używacie mózgu
yolis
yolis 05.04.2020, 15:38
A ty słownika języka polskiego!
Krzysiek
Krzysiek 03.04.2020, 14:30
Policjanci pytają czy potrzebna jest jakaś pomoc lub wsparcie...nie bądźcie śmieszni! Jestem objęty przymusową kwarantanną dzisiaj mam ostatni dzień i przez 14 dni ani razu nie zapytali o nic tylko "proszę podejść do okna" i tyle ich widziałem. Pozdrowienia dla policjantów z Kolbud woj. Pomorskie.
abel
abel 03.04.2020, 10:08
gazeto , pilnujcie sprawy , żeby ten cham zapłacił i poinformujcie społeczeństwo...
Kwarantana
Kwarantana 04.04.2020, 10:12
Łatwo jest oceniać i wyzywać.
klaus
klaus 03.04.2020, 07:59
w***ić temu gnojowi , ukarać mandatem najwyższym z możliwych i w kamieniołomy
@@@
@@@ 03.04.2020, 07:46
Mój mąż właśnie wraca 10 kwietnia z dwu tygodniowej trasy po Europie . Był we Włoszech , Holandii , Niemczech i Belgii . Jak wiadomo kierowców nie obowiązuje kwarantanna . Wraca do domu na 5 dni i spowroten do pracy . Jak takie typowe " mięso armatnie " A co z nami ? Żonami , dziećmi ...
Jac
Jac 03.04.2020, 12:59
U sąsiadki niech spi?
szyder
szyder 03.04.2020, 11:20
tez bym sie bal jak korzystal z roznych uslug przy drodze od milych pań...
Ania
Ania 03.04.2020, 13:21
Nie mierz ludzi swoją miarą
daro
daro 03.04.2020, 11:25
albo ma wirusa , albo aids
didi
didi 03.04.2020, 01:44
i gdzie tu logika. mój kumplel z Francji wrócił i miał robione testy na koronawirusa i oficjalnie ma na piśmie wynik ujemny.
Jest zdrowy ale i tak musi jak pajac siedziec w domu przez 14 dni.Jego żona i 3 dzieci to samo. są uziemieni jak niewolnicy.
A niech tylko wyjdzie z domu to 30 tysi płacić?
Z tego co wiem kontrole ma dość często.
Swoją drogą pisałem juz że ta kwarantanna to pseudo kwarantanna (wybiórcza). Jedni pracują (magazyny, robotnicy, sprzedawcy) a inni nie np w galeriach, fryzjerzy itd.
Dawid
Dawid 03.04.2020, 06:56
Ale ty jesteś człowieku ograniczony.To,że zrobił test i wyszło ujemnie, nie znaczy, że później nie może mieć objawów.Tak samo jak nie musi mieć w ogóle lub słabe objawy a być zakażonym i zarażać innych.Test robiony zbyt szybko nie wykaże zakażenia.Były przypadki testów powtarzanych które nic nie wykazały.Zgodzę się po części, że ta cała kwarantanna to pic na wode, jedni pracują a inni w domach siedzą.
Ale cwaniak
Ale cwaniak 02.04.2020, 22:13
Dl Pana który marudzi że wrócił z kwarantanny i musi siedzieć w domu. Człowieku jak uważasz że to tylko grypa to trzrba było siedzieć za granicą a nie wracać do kraju skóry to tak zle. Osobiście mieszkam w hiszpani i takich cwaniakow jak Ty tu też było sporo dopóki w ciągu dobry nie zaczęło umierać po 800 osób, teraz każdy płaczę...
Orunia górna
Orunia górna 02.04.2020, 21:59
Tutaj ludzie chodzą sobie normalnie parami,trójkami na spacery ,dzieciaki latają pod komisariatem i nic im nie robią drugi Teksas ...
Eryk
Eryk 02.04.2020, 22:46
Tak jest w każdym mieście, a w powiecie Starogardzkim nic lepiej.Gówniarze jeżdżą bez celu i tego też nikt nie ogarnia.Ty jedz na zakupy to zaraz będziesz miał kontrole, czy twoje wyjście było uzasadnione, zakupy też będą sprawdzać?.Czuje się jakbyśmy cofnęli sie do czasów Prl.
sb
sb 02.04.2020, 20:59
Bigel jeśli nawet sąsiad to widać że nie jest mu obojętny. Po za tym moze ten gość z kwaranntany stał obok ciebie na tych zakupach...
Bigel
Bigel 02.04.2020, 20:12
Miłych ma sąsiadów ?
Hau Hau
Hau Hau 02.04.2020, 20:06
To jest wielka sciema ze każdego sprawdzaja ile osobą minela kwarantanna a niebyli sprawdzani
Alan
Alan 02.04.2020, 18:30
Ale jesteście obsrani 'żeby tylko nie zaraził mojej rodziny"A skąd masz pewność ***u ze swoją śmierdzącą rodzinką,że on jest chory? To nagonka medialna a taka ciemnota ja wy obsrańce szcza odbytem ze strachu .Haha haha
sg
sg 02.04.2020, 16:49
Ludzie wracaja z pracy za granicuy i nie podaja sie kwarantanie w stg i sobie spaceruja.nieodpowiedzialny.
Jola
Jola 02.04.2020, 19:32
To ciekawe sg co piszesz, ja słyszałam, że wracają z zagranicy, i mieszkają normalnie ze swoimi rodzinami.Nie byłoby w tym nic dziwnego, żeby nie fakt, że rodziny normalnie funkcjonują , chodzą na zakupy , spotykają sie ze znajomymi, są aktywni zawodowo.Każdy Dzielnicowy powinien odwiedzić bliskich sąsiadów i poinformować ich ,że w ich okolicy taka i taka osoba poddana jest kwarantannie.Gdyby złamała zasady to najbliższe otoczenie powinno poinformować Policje o takim zdarzeniu.
Marcin
Marcin 02.04.2020, 16:19
Ty głupi Pawle jak wrociles z zagranicy i obejmuje cię kwarantanna to siedź w domu palancie i nie narazaj mojej rodziny ***u bo jak bym wiedział że to przez ciebie ktoś mi zmarł to ząb za ząb
Alan
Alan 02.04.2020, 18:36
Twoja rodzina to zakażeni menele
W prowadzić godzinę policyjną
W prowadzić godzinę policyjną 02.04.2020, 12:10
Ciągle hołota nie potrafi się nauczyć przestrzegać przepisów. A potem będzie płacz, że choroba się szerzy.
Paweł
Paweł 02.04.2020, 15:56
No chyba ty płaczesz jak chcesz siedzieć w domu bo się boisz to siedź a nie zabraniaj innym... Ten wirus jest jak grypa kilku ludzi umarło z powodu że mieli do tego jeszcze inne choroby i ich organizm nie wytrzymał to trudno takie życie. Sam osobiście jestem zdrowy i mam kwarantanne tylko dlatego że wróciłem z zagranicy co jest dla mnie kompletnym absurdem... Powinno to być indywidualna sprawa każdego czy chcę się poddać kwarantannie czy nie.
Mario
Mario 02.04.2020, 21:11
To mogłeś nie wracać palancie
Dera
Dera 02.04.2020, 20:52
Sluchaj Pawelku, bo chyba trzeba do ciebie jak do dziecka. Możesz mieć to wszystko w *** twoja sprawa, ale pomyśl, że jeśli okazałoby się, że jednak jesteś zarażony i przez swoje beztroskie zachowanie zarazisz sąsiadkę czy kumpla od pleyaka albo kogoś z jego rodziny, ( wiem, że to też masz w ***, to już pokazałeś) ale jeśli któraś z tych osòb umrze, TO IDZIESZ DO PIERDLA CIEMNIAKU. Dociera to do ciebie?
Thor
Thor 02.04.2020, 19:02
Trzeba być nieodpowiedzialnym żeby zarażać innych na zachorowanie przez swoją głupotę. To że czujesz się dobrze nie oznacza, że nie jesteś nosicielem wirusa. A jak zarazisz kogoś, kto potem umrze? pomyśl! Egoistyczny durniu masz stosować się do kwarantanny, nie ważne że dla Ciebie to bezsens
jacu
jacu 02.04.2020, 09:05
dojeb... na maxa co inni sie wkacu nauczza....
Paweł
Paweł 02.04.2020, 15:58
Może sam byś sobie *** ? Nikt cię nie zmusza do przebywania z ludźmi możesz się w końcu zabić jak dałeś się ołomotać mediom bo i tak pewnie mały z ciebie pożytek jeśli sam nie potrafisz wysunąć wniosków :)
Nadia
Nadia 02.04.2020, 17:00
Co za kretyn niedouczony z Ciebie.Takichjak ty powinni zamykać .
Alan
Alan 02.04.2020, 18:34
Powinni ci nakaszleć w pysk

Pozostałe