20-lecie Powiatu Starogardzkiego i Spotkanie Samorządowców. Starostwo odpowiada

  • 26.03.2020, 10:56
  • redakcja
20-lecie Powiatu Starogardzkiego i Spotkanie Samorządowców. Starostwo odpowiada

Podziel się:

Oceń:

Dziś (26 marca) otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania, które skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego 27 lutego 2020 roku. Pytaliśmy m. in. o koszta organizacji 20-lecia Powiatu Starogardzkiego oraz o koszta organizacji Spotkania Samorządowców.

1) Ile pieniędzy Starostwo Powiatowe wydało na organizację jubileuszu 20-lecia Powiatu Starogardzkiego?
Ad. 1. Łączna kwota wydana przez Starostwo Powiatowe na organizację jubileuszu
20-lecia Powiatu Starogardzkiego wyniosła 14 437,13 zł (wynajęcie auli PSW, dekoracja sceny tj. tablica okolicznościowa i kwiaty, catering, upominki dla radnych i kwiaty).

2) Ile pieniędzy wydano na upominki dla radnych wszystkich kadencji?
Ad. 2. Kwota wydana na upominki dla radnych RPS wszystkich kadencji wyniosła
3618 zł (pamiątkowe teczki, listy gratulacyjne i kwiaty).

3) Kto wziął udział w uroczystościach w Pomorskiej Szkole Wyższej?
Ad. 3.  Na uroczystość zostali zaproszeni radni wszystkich kadencji, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu Starogardzkiego, Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu starogardzkiego oraz przedstawiciele prasy lokalnej.

4) Ile kosztowało zorganizowanie spotkania samorządowców w Sali Słodowej Hotelu Ren?
Ad. 4. Koszt noworocznego spotkania samorządowców województwa pomorskiego
wyniósł 17 800 zł (wynajęcie sali, catering, występ zespołu muzycznego, obsługa techniczna – nagłośnienie, oświetlenie).

5) Kto był pomysłodawcą i organizatorem spotkania?
Ad. 5. Organizatorem i pomysłodawcą spotkania noworocznego był Zarząd Powiatu
Starogardzkiego i Prezydium Rady Powiatu.

6) Ile osób przybyło na wydarzenie oraz przez kogo goście zostali wybrani?
Ad. 6. Zarząd Powiatu Starogardzkiego zaprosił na spotkanie samorządowców z terenu województwa pomorskiego, bez względu na przynależność partyjną. Wśród zaproszonych byli prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, starostowie z wszystkich miast, gmin i powiatów województwa pomorskiego, posłowie, senatorowie, europosłowie, Zarząd Województwa Pomorskiego, dziennikarze i przedstawiciele mediów.     Z zaproszonych gości na spotkanie przybyło 181 osób.

 

_redakcja

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 29.03.2020, 13:34
I temat szybko zniknąl z pierwszej strony.
I po sprawie ?
Niech oddadzą pieniadze podatników wyrzucone w błoto.
tola
tola 30.03.2020, 08:59
to nie prywatne ranczo starosty i reszty przy***sów , należy to rozliczyć !!!
Gość
Gość 28.03.2020, 13:29
Jedzenie i picie za pieniadze podatników ,bo chyła chciał się promować na skalę województwa ?
Wystawiał swoją gębę na każdym zdjęcie,promował w gazetach i udzielał wywiadów w radiu Głos.Ciekawe ile kasy starostwo przekazuje czarnym?
Tragedia co to za człowiek,próbuje wcisnąć ludziom ,ze te kosztowne imprezy to dla dobra społeczeństwa.
Niby jaką korzyść odnieśliśmy ,ze oni się zabawili na nasz koszt ?
Znalazł się znawca od wojewódzkich spotkań integracyjnych na koszt podatników ?
Weź się lepiej do merytorycznej roboty,zeby więcej afer nie było!
Co na to komisja Rewizyjna Rady Powiatu?
Też jedli i pili na koszt podatników _?
felicja
felicja 30.03.2020, 11:07
jak chce chlać , to niech to robi za swoje , a nie na koszt podatników...
kleofas
kleofas 27.03.2020, 10:13
dziadostwo - nic dodać , nic ująć !!!
Wstydu nie mają.
Wstydu nie mają. 27.03.2020, 14:12
Raczej rozrzutność powiatowymi i miejskimi pieniędzmi publicznymi dla zaspokojenia narcyzmu wybrańców elektoratu.
Gość
Gość 28.03.2020, 14:25
Tak to rozrzutność i niegospodarność w zakresie finansów publicznych.
Czyzby starosta robił sobie kampanie wyborczą ?
Śni mu się zostać senatorem ?
On i zarząd powinni zwrócić pieniadze ,które tak zmarnowali.
Chcieli sie bawić to za swoje.
Piotr
Piotr 27.03.2020, 07:29
Organizacja powiatowej imprezy z okazji 20-to lecia prawie dorównała organizacji takiej imprezy miejskiej w SCK. Wówczas zaproszenia doręczali pracownicy Straży Miejskiej (do domu adresata a nie na Berdyczow) ale za to dwa dni przed imprezą!!!. W trakcie imprezy kierowniczka Wydziału Propagandy Stankowiaka przy "wsparciu" innych fachowych osób wzywała na scenę duchy zmarłych byłych radnych a innych byłych radnych nawet łaskawie nie wymieniła. Taka z niej siła fachowa i rzetelne przygotowanie do pełnionej roli. Stankowiaka taka sytuacja też kompromitowała. Postanowiłem wówczas nie przybyć na tą imprezę. I dobrze bo zmuszony byłbym do jej opuszczenia. Takie sytuacje nie pozwalają na brak reakcji.
Ich Starogard?
Ich Starogard? 27.03.2020, 08:23
Winny jest ogłupiały elektorat. Dali władze weselnemu grajkowi i emerytowi podoficerowi że starej łajby a nimi i... kręcila czerwona księżniczka a, aktualnie w bibliotece, oraz dwuczłonowy kretyn z Czerska.
Bolo
Bolo 28.03.2020, 21:06
Widać szczekanie platformusa
Tola
Tola 28.03.2020, 21:51
Twoja kobita się nie skarżyła..........
Piotr
Piotr 27.03.2020, 07:11
"Na uroczystość zostali zaproszeni radni wszystkich kadencji"?. Gówno prawda!. Do dzisiaj zaproszenia nie otrzymałem. List gratulacyjny owszem poczta doręczyła ale sporo czasu po imprezie i z poprawianym na kopercie adresem. Kto poprawiał to pytanie bez odpowiedzi bo pierwotny adres nie był miejscem zamieszkania lecz adresem na Berdyczow.
obywatel
obywatel 27.03.2020, 09:53
Czyli jesteś byłym radnym powiatowym. To wszystko tłumaczy.
Piotr
Piotr 27.03.2020, 11:56
To wszystko tłumaczy?. Czyli co?. Mnie takie imprezy nie są do niczego potrzebne ale nie potrafię akceptować totalnego lekceważenia instytucji i dzielenia ludzi. Przestałem być radnym powiatowym lub miejskim z własnej woli i nie zamierzam kandydowania ponawiać. Szkoda zdrowia i czasu jeśli chcesz być faktycznie radnym a nie tumanem podnoszącym rękę jak wódz nakazał.
nemo
nemo 27.03.2020, 12:06
Czy to Pan Panie dyrektorze?
moritz
moritz 27.03.2020, 10:18
taki człowiek ich zna do szpiku kości i wie do czego się nadają - do niczego...
KaKa Generał
KaKa Generał 27.03.2020, 01:03
„Po prostu teraz, tacy się nie rodzą, z dobrym sercem i genialną głową.
(...) Urodzony na Kociewiu, podziwiany wszędzie.
Nie rusz Kazika, bo po mordzie bite będzie.
(...) Większy od premiera, senatora, prezydenta.
Dumą Kociewia - Starogard pamięta.”
Gość
Gość 27.03.2020, 15:08
O to bardzo ciekawy wpis .
....cyt."nie ruszKazika,bo po mordzie bite będzie."
Czy to chodzino tego bezczelnego manipulanta i pijaka ?
obywatel
obywatel 27.03.2020, 07:46
ciekawe , gdzie się takie rodzą ?
wódeczka
wódeczka 27.03.2020, 07:19
alkohol czyni wielkie spustoszenia nie tylko w mózgu - prawda ?
abc
abc 27.03.2020, 00:49
) Kto był pomysłodawcą i organizatorem spotkania?
Ad. 5. Organizatorem i pomysłodawcą spotkania noworocznego był Zarząd Powiatu
Starogardzkiego i Prezydium Rady Powiatu.

PIERWSZY RAZ CZYTAM I SŁYSZĘ, ŻE JEST PREZYDIUM RADY POWIATU ------ Redakcjo , sprawdzaj info bo z Ciebie kpią.
Gość
Gość 27.03.2020, 15:22
Pomysłodawcą był zarzad....co to za bzdura ?
Ktoś wpadł na pomysł i zarzad powiatu to zaakceptował.
Ktoś to wymyślił i nie ma odwagi do tego się przyznać,zważywszy jakie srodki publiczne na to wydano.
Moim zdaniem gdyby "ktoś" szeregowy wymyślił te zbędne imprezy to bez zgody starosty nie poszłoby pod obrady zarzadu powiatu.
Czyzby starosta taki tchórz.
Nalezy pociagnąc do odpowiedzialnosci winnych niegospodarnosci w zarzadzaniu srodkami publicznymi.
ona
ona 26.03.2020, 18:40
na fotkach było widać innych lansujących się gości nie wymienionych w powyższych odpowiedziach więc to zwykła ściema!!!! niech żyje bal....
Gość
Gość 26.03.2020, 18:14
Czerwona kartka dla starosty i reszty za "zmarnowane"publiczne pieniadze.
Bal,za balem ,hulaj dusza piekła nie ma.
Co za pomysł,zeby spraszać samorzadowców i polityków z całego województwa i fundować za pieniadze podatników bal.
Należałoby zażądać od starostwa wykaz kosztów poszczególnych pozycji budzetowych imprez to by dało dokladny obraz wydatków.
Ciekawa jest pozycja :wynajęcie sali w hotelu ,oddzielnie catering ?
Jezeli catering przygotowywał hotel to dlaczego dodatkowo są koszty wynajęcia sali ?
A co tam dobry wujek starosta szasta kasą bo to nie jego !!!
W razie czego to wójtowie są do "usług"
i wujkowi nie odmówią.
SKANDAL.
papuga
papuga 26.03.2020, 13:44
a jak rozliczenia za "stare grzechy" : renty , biedne dzieci , fundacje , kolesiowskie nepotyczne układy itp. ...???
telekamera
telekamera 27.03.2020, 10:22
ponoć znowu ma przyjechać TVN i zrobić reportaż o ich nowych grzechach , znowu wszystko się wyda , ciekawe kto będzie się tłumaczyć , czy znów dadzą dyla ???
anna
anna 26.03.2020, 12:15
nie ma jak zakrapiane juble za pieniądze plebsu , tak to się żyje...
maria