Ochrona skóry przed słońcem

  • 20.03.2020, 13:06
  • Materiał partnera
Ochrona skóry przed słońcem

Podziel się:

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jak dbać o skórę i chronić ją przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak słońce, wiatr, mróz, czy też nagłe zmiany temperatury. Szczególnie istotna wydaje się ochrona skóry przed słońcem, zarówno z przyczyn estetycznych, jak i zdrowotnych.

Dlaczego należy chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym?

Słońce w umiarkowanych dawkach ma korzystne działanie dla zdrowia człowieka, ponieważ pozwala wytworzyć witaminę D. Niestety spędzanie zbyt dużo czas na słońcu, a także opalanie się bez ochrony, może powodować wiele negatywnych skutków takich jak nowotwory, przebarwienia skórne, tworzenie wolnych rodników, a także przyspieszanie procesu starzenia się skóry.

Jak chronić skórę przed słońcem?

Niekorzystnym zmianom i problemom zdrowotnym, związanym z ekspozycją na promieniowanie słoneczne, można jednak zapobiegać.

Producenci oferują ogromny wybór produktów takich jak kremy, żele, balsamy, spraye do twarzy, ciała i włosów, a także kredki ochronne do ust. Wszystkie te produkty są przeznaczone do różnych typów skóry (w tym także delikatnej skóry dziecka) i różnego czasu ekspozycji na słońcu.

Warto pamiętać o tym, że im wyższy filtr, tym dłużej można się opalać, jednak najlepiej jest nie przebywać na słońcu w godzinach od. 11.00 do 15.00, gdy promieniowanie jest najwyższe. Warto zdecydować się na zakup kremów z filtrem o wysokim stopniu ochrony przed promieniowaniem, tj. takich, które mają faktor od 30 do 50 SPF.

Po każdym kontakcie z wodą należy ponownie nasmarować swoje ciało odpowiednim kremem lub balsamem.

Możliwości pomocy skórze zmienionej przez słońce

Jeśli doszło do oparzenia słonecznego – pojawia się rumień, pieczenie lub bąble- warto użyć preparatów typu Panthenol, które skutecznie redukują objawy i dają ukojenie skórze. Najważniejsze jest szybkie schłodzenie skóry, na przykład piętnastominutowym prysznicem. Warto także skorzystać z domowych sposobów: okładów z maślanki, śmietany, kefiru, czy miodu. Gojenie się skóry przyspieszy jedzenie dużej ilości owoców i warzyw zawierających witaminę C. A i E. Antyseptyczne i gojące działanie wykazują także okłady z nagietka, olejku lawendowego i oliwy. Osoby, które zauważyły u siebie przebarwienia posłoneczne mogą skontaktować się z firmą Fortemed, która przeprowadza zabiegi redukujące zmiany na skórze. Więcej można znaleźć na stronie https://fortemed.pl/usuwanie-przebarwien-slonecznych/

Materiał partnera

Pozostałe