TYLKO U NAS: Wiadomo już, co powstanie w miejscu dawnego Tesco!

  • 19.02.2020, 10:22
  • redakcja
TYLKO U NAS: Wiadomo już, co powstanie w miejscu dawnego Tesco!

Podziel się:

Oceń:

Od kilku miesięcy mieszkańcy miasta zachodzą w głowę, co powstanie w miejscu dawnego supermarketu Tesco. Hipotez pojawiło się mnóstwo – od sklepów spożywczych i hipermarketów, po sklepy budowlane, elektroniczne i sportowe. Postanowiliśmy to sprawdzić i rozwiać wątpliwości mieszkańców. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z przedstawicielami pewnej sieci…

W maju ubiegłego roku informowaliśmy Was, że sieć brytyjska sieć sklepów podjęła decyzję o zwolnieniu około 1300 osób i zamknięciu 32 marketów na terenie kraju. Na liście znalazł się również sklep w Starogardzie. Jak informowali przedstawicieli sieci sklepów Tesco, decyzja taka podjęta została na podstawie ekspertyzy – zamknięcie 32 obiektów miało poprawić wyniki finansowe pozostałych dyskontów.

Otwarcie w drugiej połowie roku
Po zamknięciu sklepu Tesco, wiele osób snuło domysły i zastanawiało się, co powstanie w miejscu zamkniętego marketu. Plotek było bezliku, a wśród nich usłyszeć można było najczęściej o marketach spożywczych innych znanych sieci, sklepach sportowych, elektronicznych czy budowlanych. Wielokrotnie próbowaliśmy to ustalić, jednak nasze pytania pozostawały bez odpowiedzi. W końcu udało nam się oficjalnie potwierdzić jedną z wersji mieszkańców.
- Potwierdzamy informację dotyczącą budowy sklepu Castorama, przy ul. Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim, na miejscu dawnego Tesco. Otwarcie planowane jest na drugą połowę roku  - potwierdza Sonia Matlak, przedstawiciel sieci sklepów Castorama. - Na ten moment nie mamy jeszcze szczegółowych informacji dotyczących inwestycji – mówi.
Teraz rodzi się pytanie: nie co powstanie, ale kiedy zostanie otwarte? Będziemy śledzić sytuację na bieżąco i informować Was o wszelkich potwierdzonych doniesieniach.

Materiały budowlane i artykuły dla domu
Castorama to sieć marketów, w którym kupić można materiały budowlane, remontowe, ogrodnicze oraz dekoracje do domu. Sklep oferuje również rozmaite narzędzia i materiały.
Castorama już od 22 lat dostarcza swoim klientom produkty.
- To sprawdzona sieć marketów, której możesz zaufać – mówią przedstawiciele sieci sklepów.

 

_redakcja

Komentarze (74)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 18.10.2020, 22:27
Chciałbym, żeby w Starogardzie pojawił się Media Markt. W Tczewie jest - pewno menagi MM jak zobaczyli w Tczewie wieżowce i kolej elektryczną to stwierdzili że to duże miasto i że trzeba tam wejść. Od czasu gdy Kezard przeniósł się do Gdyni, dobrego sprzętu audio już się w Starogardzie nie dostanie. Jest tylko chińska masówka w Media Expercie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2020, 12:16
Czy znana jest już konkretna data otwarcia marketu?
Bago
Bago 17.05.2020, 08:58
To że powstanie nie znaczy że musisz tam jechać. Jest duży wybór sklepów. Można wybrać inny jeśli się nie podoba.
Ppp
Ppp 12.05.2020, 01:44
Kedys Troja była takim miejscem tzw strzelnica teraz nie ma nic w starogardzie do zaoferowania
Ppp
Ppp 12.05.2020, 01:35
Może ktoś by dyskotekę otwrzyl jakiś *** miejsce taneczne
Sprawdzam!
Sprawdzam! 25.07.2020, 12:34
No to otwieraj...
grzesiek
grzesiek 07.05.2020, 10:26
obok jest duze Brico Marche i PSB Mrówka, gdzie oni maja glowe do inwestowania ?!?!
realista
realista 25.07.2020, 12:35
Brico może jeszcze się utrzyma, ale Sputnikowi nie wróżę przyszłości.
szalom
szalom 23.02.2020, 07:26
aj waj , aj waj , taki biznes jaki maj , mówi salcia do mośka
Stg
Stg 21.02.2020, 19:24
Nastepne gowno otwieraja
Rrrffff
Rrrffff 21.02.2020, 08:50
To po Brico będzie można otworzyć jakis kaufland czy auchan
dziab dziab
dziab dziab 21.02.2020, 00:29
Tesco przynosiło sporo strat, więc zostało zamknięte. I słusznie.
Sklep budowlany jest dobrym pomysłem. W Starogardzie nie mamy takiego sklepu z takim asortymentem i w takich dobrych cenach jaki oferuje Castorama.
W pobliżu Starogardu też nie ma takiego marketu budowlanego więc sporo osób będzie jeździć na zakupy do nas, nie do Gdańska.
Z marketów mamy 2 Brico i Mrówkę, w których jest dość drogo i jeszcze kiepski asortyment.
Na dodatek Castorama proponuje pracownikom troszkę wyższe wynagrodzenie.
Realista..
Realista.. 21.02.2020, 19:21
Wierzysz w to że jak będzie już ta Castorama to będzie w niej taniej niż w Brico czy Mrówce ? Podejrzewam że Castorama dostosuje cenę do starogardzkiego poziomu... w gdansku nikt sie nie wyhyli z zbyt dużymi cenami bo pogrąży się w niebyt a i konkurencja wokoło jest spora. A w stg które jest dalekie od Gdańska to można dać duza cenę - każdy kalkuluje: no tak w Gdańsku jest taniej ale trzeba dojechać 50 km.wiec w stg jak będzie drożej niż w Gdańsku to nic sie nie stanie. Podobnie ma sie z wypłatami. W Gdańsku sa wyższe ale do pracy trzeba dojeżdżać poświęcić paliwo i czas. Starogard- miasto małych wyplat i dużych cen.
Monter
Monter 13.09.2020, 10:25
W Castoramie ceny są równe w całym kraju na 100%
Piotr
Piotr 25.08.2020, 15:02
Ceny są jednakowe we wszystkich sklepach , różnią się promocjami lokalnymi. Castorama ma zasięg dużo większy niż Mrówka czy Bricomarche. Więc zgarną rynku od Tczewa po Czersk, co do lokalnych to ja wróżę kłopoty Brico a nie Mrówce bo ta jest tańsza. Castorama ma też szeroką ofertę dobrej marki własnej więc uderzy wszystkim.
Broker też może przygotować się na kłopoty, bo Castorama doskonale dogaduje się z ekipami budowlańców , a to rynek Szwarca .
Konkurencję w spożywce mamy , dzięki czemu dostęp do szerokiego asortymentu.
W budowlance teraz już tak słodko nie ma, bo dostać w tych naszych marketach coś konkretnego za rozsądne pieniądze to jest drama.
Oni to wiedza z sondy kodów pocztowych przy kasie i to jest powód dla którego zdecydowali się wejść.
Ja czekam , bo lubię tam kupować .
Jadzia
Jadzia 21.03.2020, 10:37
Byłam na rozmowie o pracę naprawdę na start jak na starogard bardzo fajna stawka, cały czas szukają odpowiednich osób. Jak chcesz się przekonać jak płaca to zgłoś się na rozmowę i zobaczysz co oferują, narzekać każdy może.... szczególnie w sieci
tutam
tutam 20.02.2020, 21:56
Zmowy cenowe, zmowy płacowe. Cały "wolny rynek" w Starogardzie.
Kaśka
Kaśka 26.08.2020, 07:17
Starogardzki klub biznesu. I wszystko w temacie.
Akuamen
Akuamen 20.02.2020, 17:59
A mnie brakuje Aquaparku, bo w tej okolicy nie ma, a wzięcie byłoby.
realista
realista 25.07.2020, 12:44
Zrób biznesplan, załatw kredyt i do boju, skoro nikt inny tego nie zauważył i nie skalkulował! Dajesz!
zamik
zamik 24.02.2020, 14:21
Prezydentowi to powiedz.
wyborca pis
wyborca pis 26.08.2020, 11:06
No właśnie, czy on przypadkiem aquaparku nie obiecywał w którejś z kampanii?
brawo
brawo 19.02.2020, 22:35
Brawo. Mrówka - może się zamykać, Brico - może się zamykać, Koszałka - może się zamykać, Broker - przetrwa bo nie jego rola jak mrówki, brico, czy koszałki. Brawo lokalni Biznesmeni i klub biznesu i władze miasta że sobie raka wyhodowaliście na Piersi jako Pierwsi :) GJ. Dobra robota :)
Aneta
Aneta 20.02.2020, 14:07
Najgorsze w tych mrówkach czy brico to kompletny brak towaru. Już od dawna tam nie jeżdżę bo to strata czasu. Od razu wyjazd do Castoramy i LM. A ceny w Stg w tych sklepach są astronomiczne. Znacznie taniej jest na allegro czy w 3miejskich marketach. Starogardzkie sklepy mają już policzone sklepy. Mogą je przerabiać na Auchan itp.
brawo
brawo 20.02.2020, 18:57
Anetka, jeśli dla Ciebie w życiu najważniejsze jest tanio, to Ci współczuje Twojego taniego życia...
Piotr
Piotr 25.08.2020, 15:04
Lubisz przepłacać? Gratuluję
tt
tt 20.02.2020, 19:03
tanio to znaczy że te same produkty w Starogardzkich marketach są droższe - więc jak chcesz sobie przepłacać nikt ci nie zabroni ! To tak jak z tymi straganiarzami którzy kupuja produkty w biedrze i lidlu a potem z marżą sprzedają u siebie że niby lepsze i mówią te ziemniaki są lepsze bo na straganie ale nie chwalą się że była promocja i tam kupili.
brawo
brawo 20.02.2020, 19:58
Otwórz sobie biznes i sprzedawaj wszystko taniej niż inni :)
obywatel
obywatel 20.02.2020, 20:25
lepiej nie otwierać biznesu i nie oszukiwać ludzi tylko uczciwie pracować ! Zamiast kupować w dyskontach taniej i potem sprzedawać ludziom drożej wmawiając im że to lepszy towar od tego z marketów.
pppppp
pppppp 19.02.2020, 22:18
Miasto uzależnione jest od kilku lokalnych biznesmenów. Jeden z nich buduje dyskonty i nie pozwoli na wejście innej sieci. W planach kolejna biedra na pelplińskiej. W Starogardzie plaga Biedronek.
AbCd
AbCd 19.02.2020, 17:51
Bardzo brakuje Tesco. Można było kupić tam wiele rzeczy, ktòrych nie ma w biedronkach, lidlach itp. Po drugie osiedle w tym miejscu bardzo się rozbudowało. Na pewno przydałby się tam jakiś sklep, market lub piekarnia, mięsny. Tyle ludzi, rodzin... chociażby żeby móc w "kapciach" wyskoczyć po bułki, a nie korzystać z auta...
U
U 19.02.2020, 18:08
Alkohol był tani i fajnie się browarek tam kupowało.
bob
bob 19.02.2020, 15:26
Kurde ludzie. Jak brakuje wam cauflandu, czy jakiegoś innego gównanego markeru to go otwórzcie. Kto wam zabrania. Tylko stękacie, a nic nie robicie
srob
srob 19.02.2020, 18:12
Kauflandu matole.
omg
omg 20.02.2020, 10:36
caówlantu
Tescowicz
Tescowicz 19.02.2020, 14:37
To ze bedzie Castorama my juz wiedzielismy w sierpniu
Kl
Kl 19.02.2020, 14:04
Prawdę mówiąc obstawiałem , że będzie tam kolejna biedra.
STG
STG 19.02.2020, 14:10
jak biedra skoro na przeciwko jest,wez pomyśl troche
Ona30
Ona30 19.02.2020, 13:23
Wielka szkoda, ze nie Kaufland. Zadnego porzadnego marketu nie ma w Stg.
ew
ew 19.02.2020, 15:24
Wypad z tym niemieckim szmelcem!
yeti
yeti 21.02.2020, 07:13
wolisz chiński badziew pokropiony przez kościelnych pedofili ???
Xyz
Xyz 27.02.2020, 15:12
Abstra***ąc od ubliżania księżom i obrazy uczuć religijnych: Co do cholery jakikolwiek market ma wielce wspólnego z Kosciołem, żeby przy okazji własnie Kościołowi naubliżać i wylać na niego swoją frustracje? Proponuje zrobić "dwójkę" i sparzyć sobie melisy na uspokojenie ;)
realista
realista 25.07.2020, 12:47
..sprecyzuj - pedofilia w kościele Kat. ci ubliża, czy mówienie o pedofilii w kościele Kat. ci ubliża ??

Bo koprofilia , jak rozumiem, cię kręci...
tt
tt 19.02.2020, 13:22
Wreszcie market budowlany - prawdziwy ,a nie te pseudo markety które są aktualnie w Starogardzie ! Przestańcie głupoty pisać że kolejny ! W Starogardzie jest tylko Brico -dodam francyza która daje dużo do życzenia i ten mini market zwany mrówką ! Narzekają pewnie właściciele tych obecnych bo dobrze wiedzą że stracą część klientów. No niestety jest wolny rynek i klienci chcą mieć wybór gdzie kupować ! Jestem klientem i każde otwarcie nowego sklepu w Starogardzie bardzo mnie cieszy !!!!!!
Gdybym był właścicielem to pewnie też bym płakał !

Pozostałe