Rozbił szybę na przystanku i odjechał autem. Sprawcę namierzył operator miejskiego monitoringu

  • 31.01.2020, 12:16 (aktualizacja 31.01.2020, 12:22)
  • redakcja
Rozbił szybę na przystanku i odjechał autem. Sprawcę namierzył operator miejskiego monitoringu (fot.poglądowe)

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawili kolejne zarzuty związane z dewastacją mienia publicznego. Usłyszał je 22-letni mieszkaniec Kociewia, który zdewastował przystanek autobusowy. Jest to już drugi w tym roku mężczyzna, który dzięki pracy miejscowych policjantów odpowie przed sądem za niszczenie obiektów przestrzeni publicznej.

Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi gminy Starogard Gdański, który w środę (29 stycznia br.) wieczorem zdewastował wiatę przystankową. Mężczyzna kopiąc rozbił tylną szybę i wsiadł do auta swoich znajomych, z którymi odjechał w nieznanym kierunku. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 500 zł.
 

Całe zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Operator natychmiast poinformował o dewastacji mienia dyżurnego starogardzkiej komendy. Samochód, do którego wsiadł podejrzany mężczyzna posiadał tablice rejestracyjne z powiatu grudziądzkiego. Mundurowi bardzo szybko ustalili właściciela, kierowcę oraz pasażerów zarejestrowanego przez kamerę samochodu.

Wczoraj sprawca tego przestępstwa został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Jest to już drugi w tym roku podejrzany, który odpowie za dewastację obiektów przestrzeni publicznej. Kilka dni wcześniej mundurowi z tej samej jednostki przedstawili zarzuty 20-latkowi, który w podobny sposób uszkodził dwa przystanki autobusowe.

Teraz obaj podejrzani staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za swoje czyny.
 

_redakcja

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Panie...weź pan ta ręka
Panie...weź pan ta ręka 01.02.2020, 08:48
Popieram postulat powieszenia facjaty tego ogórka na tej wiacie przystankowej z odpowiednim napisem. A sama wysokość grzywny..500 zł? Bądźmy poważni, 5000zł i prace społeczne.
Andrzej
Andrzej 01.02.2020, 09:54
To prawo to woda na młyn dla wszelkiego rodzaju recydywistów i ich potomków.Pracować się nie chce to wykona taki czy inny numer i wikt ma zapewniony.Gdyby spotkał jeden z drugim kogoś na swej drodze, który wracałby z pracy lub od znajomych i zrobiłby niewinnej osobie to co temu przystankowi, bo wyżyć się musi.Pokazywać mordy w lokalnych mediach wtedy by nie czuli się anonimowo.
Karol
Karol 31.01.2020, 23:07
To ja rozumiem jest wina musi być kara, tylko dlaczego dla takich nie są sądy 24 godzinne?.Kolejna sprawa karać finansowo nie wsadzaniem do więzienia na koszt podatnika.Pracuje wejść na wypłatę, zlicytować auto,, a jak nie pracuje niech mamusia i tatuś zapłaci jeśli jest u nich zameldowany, koniec obarczania nas wybrykami jakiś idiotów.
sdd
sdd 31.01.2020, 14:54
Lubichowska ze Słoneczną też świniom się zdarza śmieci pod płot podrzucać, zrywać i podpalać szyby i rozkład jazdy. Poczucie bezkarności by się skończyło, gdyby były i solidne kary(finansowe, porządkowe) i porządny monitoring
Nasze miasto
Nasze miasto 31.01.2020, 13:42
Straż miejska też powinna jeździć i patrolować pieszo i w nocy monitorować Starogard a nie co weekend wszystkie śmietniki rozwalone są.. a jak widzą co się dzieje to niech monitoring zamontują na przystanki.. inwestycja jedna a za ukaranych to koszta się zwrócą.. wystarczy pomyśleć.
Karolina
Karolina 01.02.2020, 10:07
Idą na imprezy naćpają się alkoholem poprawią i potem szaleją bezkarnie.
Ja
Ja 31.01.2020, 13:38
Ja by to wyliczył na 2 tyś zeby pamiętał
Ty
Ty 31.01.2020, 21:31
A ja by to wyliczył na 20 tyś co by pamiętał na ament.
Leżę ba krześle
Leżę ba krześle 31.01.2020, 13:35
A zdjęcie człowieka z ryja? Powinno być publikowane nie tylko w prasie, ale też na przystanku, który zniszczył.
Ja
Ja 31.01.2020, 13:23
Brawo dla operatora monitoringu! Więcej takich ludzi, a będziemy czuli się bezpieczniej!

Pozostałe