Kociewska w trasie - Bobowo

  • 17.01.2020, 07:50
  • redakcja
Kociewska w trasie - Bobowo

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 9 stycznia, odwiedziliśmy Gminę Bobowo. Byliśmy u strażaków w OSP i na balu przedszkolaków, odwiedziliśmy też wsie Wysoka i Grabowiec.

W karnawale, to są bale…
Na placu przy GOK słychać muzykę. Próba zespołu? Nie. Na sali tańczą przedszkolaki. Na bal karnawałowy dla dzieci Publicznego Przedszkola w Bobowie zaproszono rodziców, dziadków przedszkolaków i... gazetę.

Dzieci bawiły się pod opieką nauczycielek - wychowawców grup: grupa „Jeżyki” wraz z panią Jolantą Zielińską, „Słoneczka” z Dagmarą Langowską, „Gwiazdeczki” z Iloną Wolfahrt, „Smerfy” z Karoliną Kiedrowską (też w roli „Minionka”) i Martyną Gdaniec oraz „Krasnoludki” z panią Marzeną Piotrzkowską.
Do zabawy przygrywał zespół PIK Band (Przemysław, Ilona i Krystian Wolfahrt).
- Uczestnicy balu są przepięknie przebrani, a ich stroje godne podziwu – chwali dyrektor przedszkola Iwona Wolfahrt. - Przygotowaliśmy dla dzieci słodki poczęstunek, konkursy, brokatowe tatuaże. Dziękuję za pomoc w organizacji balu Ireneuszowi Makiła, zespołowi PIK-Band, rodzicom, babciom, wychowawcom i pracownikom przedszkola.

Z wizytą u strażaków ochotników
Prosto z balu poszliśmy do strażaków OSP obejrzeć nowe IVECO Eurocargo.  Samochód robi wrażenie. Kosztował 779 820 zł i od grudnia dobrze służy druhom ochotnikom.

- Średni samochód ratowniczo-gaśniczy kilkukrotnie sprawdził się w akcji – chwali Prezes OSP Bobowo druh Mariusz Engler. Ostatnio wczoraj, w Wysokiej. - Obecnie IVECO doposażamy. Część sprzętu przełożyliśmy z wycofanego Mitsubishi. Dziś odebraliśmy zamówione latarki do hełmów, czujnik wielogazowy i tester prądu przemiennego.
Druhowie z Bobowa planują jeszcze kupić motopompę pływającą, agregat prądotwórczy i środek pianotwórczy.
- Ile na to potrzeba? - pytamy.
- Około 15.000 zł. Sprzęt zakupimy z dotacji budżetu gminy i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego gdzie o podziale środków, w czerwcu, zadecyduje komendant główny PSP. Środki z budżetu gminy będą szybciej. Radni i wójt rozumieją nasze potrzeby – dodaje prezes Mariusz Engler.
Warto przypomnieć, że remiza OSP jest wyposażona w defibrylator (AED).

Całą relację z naszej wizyty w Bobowie znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.
 

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe