Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 15.01.2020, 10:52
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Urząd kupuje nagrody
i chwali się nimi przed mieszkańcami?!

Starogard otrzymał certyfikat Europejskiego Zgromadzenia Biznesowego w Oxfordzie – pochwalili się na oficjalnym profilu Urzędu Miasta na Facebooku pracownicy magistratu. Sprawa budzi jednak wiele kontrowersji. Dlaczego? Nagroda została przyznana przez prywatną firmę specjalizującą się w organizowaniu spotkań i seminariów, a Urząd za udział w debacie zapłacił niebagatela blisko 12 tys. Czy warto było wydać tak duże pieniądze na niewiele znaczącą statuetkę?

 


Poseł Kacper Płażyński ma nowego asystenta - Mateusz Glanert został asystentem Posła na Sejm RP Kacpra Płażyńskiego

Tczewski „Katolik” ze „Złotą tarczą” - Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie zwyciężyły w XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektyw w którym sklasyfikowano półtora tysiąca szkół w naszym kraju. Wyniki ogłoszono 9 stycznia 2020 r.

Hyundai trafi w ręce policjantów - Starogardzcy kryminalni otrzymali nowy radiowóz. Środki na zakup tego auta przeznaczyła Komenda Główna Policji oraz lokalny samorząd. Hyundai Kona będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy w podczas realizacji codziennych zadań służbowych na terenie powiatu starogardzkiego.

Tragiczny wypadek na DK 22. W zdarzeniu zginął 26-letni Adrian -  Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 26-letni pasażer osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło w miejscowości Miradowo na drodze krajowej nr 22. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Droga w miejscowości, w której doszło do wypadku była całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Policjanci doznali poparzeń oczu - Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który oślepił laserem dwóch innych funkcjonariuszy jadących radiowozem. Poszkodowani mundurowi z obrażeniami wzroku trafili do szpitala, a zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kociewska w tracie. Bobowo - W ubiegły czwartek, 9 stycznia, odwiedziliśmy Gminę Bobowo. Byliśmy u strażaków w OSP i na balu przedszkolaków, odwiedziliśmy też wsie Wysoka i Grabowiec.

Pielęgnacja, czy okaleczanie? Zdania są podzielone...  - „Zielona stolica Kociewia” – tak dawniej mawiano o Starogardzie Gdańskim. Dziś niestety fraza ta nijak ma się do obecnych standardów panujących w mieście. Od kilku dni zaobserwować można prace związane z pielęgnacją drzew. Zdaniem wielu mieszkańców drzewa są zwyczajnie okaleczane poprzez pozbawianie większości gałęzi. MZK Stanowczo odpiera te zarzuty.

Po stu latach do miasta przybędzie. „Błękitna Armia” z Hallerem na czele - W tym roku mija dokładnie 100 lat od momentu, kiedy Starogard powrócił do Państwa Polskiego. Wielka radość towarzyszyła ówczesnym wydarzeniom, w styczniu i lutym 1920 roku. Mieszkańcy wiwatowali na cześć wkraczającej do Starogardu „Błękitnej Armii” z generałem Józefem Hallerem na czele. 29 stycznia 2020 roku przywołamy te wspomnienia na nowo.

Bolesławowo. Studniówka w ogrodzie nocą... - Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie bawili się, w sobotę, 11 stycznia, na studniówce w pałacu szkoły.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Kociewiu. Rekord został pobity! - Każdego roku w połowie stycznia na ulicach miast i wsi spotkać można armię wolontariuszy. Tak też było w tym roku. To wszystko za sprawą 28. Wielkiego Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki i licytacje odbywały się niemal we wszystkich gminach w naszym powiecie. Odwiedziliśmy kilka sztabów, aby dowiedzieć się, jak przebiega tegoroczny finał. Wiadomo, że w Starogardzie padł kolejny rekord. Na zakończenie odbyło się tradycyjne Światełko do Nieba, które przyciągnęło mnóstwo osób. Nie odnotowano również żadnych niebezpiecznych incydentów.

Nowy rok, nowe wyzwania - Kociewski Klub Turystyczny działa w naszym regionie nieprzerwanie od ponad dekady. W tym czasie jego członkowie zorganizowali mnóstwo ciekawych wydarzeń i akcji. Klub stale rozszerza swoją działalność i staje się symbolem życia turystycznego na Kociewiu.
Dziś podsumowujemy miniony rok i pytamy, jakie nowinki czekają na mieszkańców naszego powiatu w nowym 2020 roku.
Z prezesem Kociewskiego Klubu Turystycznego Piotrem Malowanym (Malem) rozmawiał Jacek Trzosowski.

Zimowisko’20 - Nie macie pomysłu na najbliższy weekend? Wydaje Wam się, że znacie miasto jak własną kieszeń? Weźcie udział w pierwszym w tym roku Marszu na Orientację, organizowanym przez Kociewski Klub Turystyczny i przekonajcie się, czy faktycznie tak jest. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Start imprezy w sobotę, zbiórka uczestników w auli Centrum Wsparcia Rodziny przy ulicy Kościuszki 65.

Do puszek trafiło ponad 48 tys. zł - Ponad 48 tysiące zł – tyle pieniędzy udało się zebrać w ramach publicznej zbiórki na budowę pomnika. Na tak wysoką sumę składają się m.in. wpłaty od rodzin ofiar oraz lokalnych przedsiębiorców, a także środki zebrane  w trakcie zbiórek w parafiach, szkołach i instytucjach publicznych.

 

_redakcja

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adamek
adamek 17.01.2020, 05:21
Kto mi napisze ile Owsiak z tej kwoty otrzyma na przeżycie? 30% przez jeden dzień z waszej zbiórki. A gdzie reszta z całego kraju? Teraz pewnie się śmieje i liczy kasę ile zarobił przez dzień od naiwnych.Są inne fundacje a nie tylko jego.
Myślący
Myślący 16.01.2020, 02:18
Ja 2 razy wpłaciłem na Owsiaka (raz 100 zł, raz 50zł) Czyli więcej niż niż stereotypowy internetowy wojownik, który wrzuci raz w roku 1 lub 2 zł przez 20 lat i udaje świętego.

WOŚP to jest nowa religia. Nawet gdybyś nosił baniaki z wodą na plecach do Etiopii, wysyłał tony żywności do Somalii i adoptował trójkę porzuconych dzieci z Aleppo, ale nie wrzucisz piątaka dla Jureczka to Cię zlinczują publicznie i z automatu jesteś PISiorem i wyznawcą rydzyka.

Mieszanie dobroczynności z wywieraniem politycznej presji wywołuje u mnie mdłości

W 2020 roku mam na wyciągnięcie ręki dostęp do fundacji, które BEZ POLITYCZNEGO I IDEOLOGICZNEGO PIER****NIA przeznaczają całą moją wpłaconą kwotę bezpośrednio dla potrzebujących.

Może teraz coś dotrze...?

Pytanie pewnie retoryczne...
Puo
Puo 15.01.2020, 21:38
PiS czyli Pacynki i Satrapa. Satrapa-uzurpator stetryczaly i kulawy kur***l czyli Jarosław Kaczyński.
Andrzej
Andrzej 15.01.2020, 20:12
No to bogate my miasto jak stać nas na kupowanie pucharów do ustawienia na meblościance. A za śmieci, których nie wywożą najlepiej 200 proc nas kasować, bo trzeba mieć na puchary.
Jurek
Jurek 15.01.2020, 12:29
My wpłacamy na sprzęty które mają ratować nas i naszych bliskich, a państwo doi nas z kasy w coraz to nowszych i wyższych podatkach.Jesteś ubezpieczony, płacisz podatki, składki, a jak musisz szybko skorzystać z pomocy lekarza czy zrobić badanie na sprzęcie to płać.jestem za zbieraniem ale charytatywnie tak jak ta młodzież, rób to raz w roku ale nie bierz za to żadnej kasy.Gdzie jest ta nasza podatkowa kasa idzie na Caritasy do Torunia, 500 plus i 13 emerytury oraz mnóstwo urzędników.Ile zarabiają ministrowie 50-80 tyś miesięcznie niech zrezygnują z kasy dla idei i biorą 5 tyś miesięcznie, ja zarabiam 1500 zł i jakoś muszę żyć.
Piotr
Piotr 15.01.2020, 19:05
Pieniądze to Torunia to nie dotacja lub darowizna na Caritas ale dla biznesów Rydzyka. Rydzyk to nie Caritas. Od 20 działam w Caritas (nie w Toruniu). Działalność codzienna Caritas jak i działalność Orkiestry Jurka Owsiaka jest mi bliska i obie wspieram działaniem oraz finansowo w miarę moich możliwości. Rydzyka nigdy nie wdparlem nigdy tego nie uczynię. W moim Caritas działa WTZ, Świetlica dla osób niepełnosprawnych umysłowo w każdy dzień roboczy. Wspieramy też rodziny skrajnie ubogie. Organizujemy wypoczynek dla dzieci w zimowe ferie i w wakacje. Mało? Proszę o rozwagę w komentarzach. Pozdrawiam
Jurek
Jurek 16.01.2020, 11:15
Słuchaj Piotrusiu nawijać makaron na uszy to ty potrafisz nie ma co.Ty wspierasz?, raczej ludzie wpłacający swoje pieniądze.Jak ci jest za ciężko to do pracy najlepiej fizycznej, ale tacy intelektualiści jak ty tylko pouczać innych potrafią.Pomagać tylko starym niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie, a reszcie załatwiać prace.W sąsiedztwie mam takich skrajnie ubogich uchlani od rana a nie pracują , miasto płaci czynsz, opłaty, dostają żywność i wszyscy się litują nad nimi.Polecam odwiedzić oddział gdzie dzieci i dorośli umierają na raka tam są potrzebne pieniądze .
Piotr
Piotr 16.01.2020, 16:54
Piotr a nie Piotruś. Nie nnawijam makaronu to raczej Ty jesteś tylko teoretyczny w udzielaniu wsparcia. Ja przekszywalem przez 19 lat pomoc finansowa i rzeczowa na Parafialna Caritas, która tak naprawdę tworzylem. Teraz mam satysfakcję iż znaleźli się młodsi i przejęli ster rozwijając dzialalmosc. Co to chorych onkologicznie to lepiej milcz. Ja wiem co to choroba onkologiczna. Właśnie mnie od miesięcy dotyczy wiem co to za choroba i ile osób z nią wslczy
Mam osobiste doświadczenie z pobytu w Szpitalu, w Klinice Omkologii
Nie byłem tam jedynym pacjentem więc dpoto widzialem. Teraz doświadczam chemioterapii, też nie jestem jedyny lecz jeden z około 120 osób. Szczerze życzę Tobie zdrowia i szczęścia w uniknięciu nowotworow. Jeszcze jedno. Żadne datki finsnsowe chrlorych i ich rodzin nie poprawia jakości leczenia. Nawet wielka i wspaniała Okiestra Jurks Owsiaka, która podziwiam i nie omijam wolontariuszy z puszkami, nie uratuje sytuacji w Onkologii. Polska jest w tym względzie zacofana w procedurach i refundacji leczenia. Brakuje wszystkiego a wszyscy kolejmi Ministrowie Zdrowia tylko nawijaja makaron na uszy lekarzy, pacjentów i ich rodzin. W tym kraju leczy się oknologiczne choroby starymi lekami bo na refundowanie nowych NFZ nie stać. Ostatnio od 1 lipca 2019 dopuszczono refundację pewnej części nowych leków ale i te wobec lekow stosowanych w innych krajach UE to historia. Nie wierzysz to poczytaj artykuły w Dziennik Gazeta Prawna z 13 i 14 stycznia. Warto.
Stg
Stg 15.01.2020, 22:08
Zdarzają się wśród księży uczciwi, porządni i z powołaniem ludzie, ale większość księży to biznesmeni zainteresowani tylko okradaniem nas z pieniędzy. Księża z powołania są mało widoczni wśród oszustów, zboczeńców i złodziei w koloratkach. Najbardziej mnie boli to że kiedyś Polaków germanizowano później rusyfikowano a teraz mamy klerykalizowanie Polaków i mieszanie młodzieży w głowach na lekcjach Religi przez księży którzy nie mają nic wspólnego z Bogiem za nasze pieniądze. Osobiście nie mam złudzeń, kościół bierze udział w dzieleniu Polaków.
Piotr
Piotr 16.01.2020, 07:12
Z określeniem "większość" nie zgadzam się. Niestety są, byli, i będą duchowni bez poczucia i postępowania zaprzeczająacemu powolsmiu. Ale to nie większość lecz zdecydowanir mniejszość. Podobnie jest i w innych profesjach np. lekarzy.nauczycieli itd. Jedna grupa jest z pewnością zdegenerowana i w większości swym postępowaniem zaprzecza temu co slubowali to politycy w Rządzie (każdym który był, jest i będzie) w Sejmie, Senacie a nawet w Samorządach. To oni, w tym i część duchownych, szczególnie cześć biskupów, oraz bardzo znaczna część posłów, senatorow, obecny Prezydent, Premier. ministrowie codziennie i skutecznie dziela to społeczeństwo. Radzę poszukać w internecie krótkie wystąpienia O. Wiśniewskiego w trakcie Mszy św. zamordowanego Pawła Adamowicz. Były oklaski po tym wystąpieniu. Były słowa poparcia dla O. Wiśniewskiego że strony polityków i duchownych też. Ile przetrwało to w umysłach i czynach 2-3 dni, a może tylko godziny. Ja mam dosyć tej pogardy panującej codziennie i wybrałem emigrację wewnętrzns. Nie mam szacunku dla władców, nie wywieszam flagi, nie śpiewam hymnu. To nie jest moje Państwo. Może powróce z tej emigracji jeśli powstanie tu Państwo zgodne ze słowami O. Wiśniewskiego człowieka uczciwego.
Stg
Stg 16.01.2020, 18:05
Co do Biskupów to się z tobą zgadzam,jest też bardzo duży problem z proboszczami i nie tylko. Co do reszty Masz całkowitą rację .Pozdrawiam
jan
jan 15.01.2020, 19:49
szarlatan złodziejski rydzyk już dawno powinien siedzieć
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.01.2020, 12:14
Prezydent kupuje statuetkę za niemałe publiczne pieniądze ?
Kuriozalna decyzja,czyz nie lepiej przeznaczyć te 12 tysięcy złotych np.na stypendia dla zdolnych dzieci ?
Za chwilę będzie organizowany Charytatywny Bal Prezydenta z którego dochód będzie przeznaczony dla potrzeb.....zapewne dzieci.
Będzie duzo szumu,promocji dla prezydenta niż zebranych pieniędzy.
Zamiast kupować statuetki ....
Kto wpadł na taki pomysł czy to emeryt Kalinowski?
Co na to Rada Miasta?
bezradni
bezradni 16.01.2020, 08:03
Tak słabej rady jak jest teraz to jeszcze nigdy nie było! Chodzi o przygotowanie merytoryczne. Ale podnieś sobie diety potrafili natychmiast. Ot cała prawda.
Piotr
Piotr 15.01.2020, 19:10
Takie wyróżnienia i nagrody zawsze kosztują. To biznes organizatora takich pseudokonkursow organizowanych dla własnej promocji. Końcowa lokata zależy głównie od wpłaconej kasy. Im więcej tym wyższa lokata.

Pozostałe