Jeśli już kraść, to z rozmachem. 21-letni chłopak próbował ukraść... autobus z zajezdni. Odpalił silnik i...

  • 19.12.2019, 12:29
  • redakcja
Jeśli już kraść, to z rozmachem. 21-letni chłopak próbował ukraść... autobus z zajezdni. Odpalił silnik i...

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali 21-latka, który próbował ukraść autobus. Według ustaleń mundurowych sprawca po uruchomieniu silnika próbował wyjechać z zajezdni, lecz został zatrzymany. Dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli teczkę z dokumentami od innego autobusu, która również została skradziona. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany 21-latek ma związek z innym przestępstwem kradzieży na terenie jednego ze sklepów. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące trzech kradzieży. Decyzją sądu 21-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

12 grudnia br. przed godziną 23.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży autobusu, który stał w zajezdni autobusowej. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani policjanci z wydziału prewencji, którzy ustalili, że sprawca otworzył drzwi wejściowe do autobusu i po uruchomieniu silnika próbował go ukraść. Świadkowie zdarzenia powstrzymali sprawcę, którego przekazali wezwanym na miejsce funkcjonariuszom. Okazało się, że sprawcą jest 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do miejscowej komendy. Podczas przeszukania mężczyzny stróże prawa znaleźli teczkę z dokumentami od innego autobusu, która również wcześniej została skradziona.

Policjanci dodatkowo ustalili, że zatrzymany 21-latek ma związek jeszcze z kradzieżą trzech elektrycznych szczoteczek do mycia zębów z terenu jednego ze sklepów na terenie Tczewa. Mundurowi przyjmując zawiadomienie w tej sprawie, dowiedzieli się, że powstały straty na kwotę ponad 600 złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał już zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży autobusu, kradzieży dokumentów oraz kradzieży szczoteczek. W sobotę sąd zadecydował, że 21-latek trafi na trzy miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 19.12.2019, 13:06
Polska, pracujesz tyraj na podatki, nie pracujesz staczaj się na dno ...!!!.
Piotr
Piotr 19.12.2019, 12:57
Człowiek obserwuje tendencje do celowego popełniania przestępstw , bo inaczej tego nazwać nie można.Pracować się nie chce bo za mało płacą i za dużo wymagają, a w wiezieniu full serwis i o nic nie muszą się martwić.Pokolenie gimbazy w rurkach wchodzi do gry, a starzy niech na nich tyrają.Pracuje od 15 roku życia i o tej porze to człowiek już w łózku leżał.

Pozostałe