Rękodzieło – kaszubskie i kociewskie inspiracje

  • 27.11.2019, 13:46
  • czec.pl
Rękodzieło – kaszubskie i kociewskie inspiracje

Podziel się:

Geograficznie będące częścią Pomorza Kaszuby, niezmiennie inspirują – poetów, pisarzy i … rękodzielników. Poznaj kaszubskie inspiracje, które niewątpliwie dały początek warsztatom plastycznym dla najmłodszych. Poznaj ofertę dedykowaną dzieciom i zobacz, jak efektywna jest nauka poprzez kreatywną zabawę.

Warsztaty plastyczne

Dziecko, biorąc udział w zorganizowanych zajęciach plastycznych, ma wyjątkową szansę poznania indywidualnego, nieograniczonego świata swojej własnej twórczości, jednocześnie poznaje nieznaną sobie kulturę i stara się rozumieć zjawiska zachodzące w jej obrębie. Zobacz, w jaki sposób kaszubskie motywy zainspirowały autorów programu warsztatów i jakie prace mają szansę powstać:

  • Zabawki z Pomorza i Kaszub to temat, który zainteresuje każdego uczestnika. Zajęcia praktyczne, poprzedzone wykładem wprowadzającym to doskonały sposób, by rozbudzić w dziecku nieograniczone pokłady wyobraźni! Podczas trwania części praktycznej uczestnicy stworzą replikę, papierową lub drewnianą, tradycyjnej kaszubskiej lalki.
  • Szycie zabawek z kaszubskim akcentem to doskonała zabawa zarówno dla dużych, jak i małych uczestników zajęć, którzy uczą się szyć, korzystając z igły i nitki! Zajęcia prowadzone bez wykorzystania maszyny kładą nacisk na tradycyjne metody. W czasie trwania zajęć powstaną kwiaty z terenu Kaszub.
  • Kociewskiej kwiaty z bibuły to zadanie dla naprawdę cierpliwych! Uczestnicy przygotuj bibułowe kwiaty, oparte na tradycyjnym, kociewskim hafcie. Kwiaty zostaną wykonane z bibuły krepowanej lub gładkiej.
  • Folk Papier Mache, czyli technika mokrego papieru. Podczas tych warsztatów właściwości papieru zostaną poddane nie lada próbie – jeśli ją przetrwa, zamieni się w wyjątkowe przedmioty, ozdabiane kaszubskimi lub kociewskimi motywami.

Innowacyjne połączenie elementów kultury ludowej z nowoczesnymi trendami w edukacji to przepis na sukces. Doskonale przygotowany program może być realizowany na wielu poziomach trudności, dla wielu grup wiekowych. Jak rękodzieło wpływa na rozwój przedszkolaka?

Rola rękodzieła w rozwoju dziecka

Rękodzieło działa wyciszająco, jednocześnie pobudzając do twórczej aktywności. Rękodzieło rozwija wyobraźnię, uczy szukać zaskakujących rozwiązań i zachęca do podążania własnymi drogami. Dzieci, których ekspresja plastyczna nie jest ograniczana, są bardziej otwarte, pewne siebie i chętne do działania. Rękodzieło inspirowane kulturą ludową pozwala najmłodszym uczestnikom w wyjątkowy sposób doświadczyć kultury, poznać ją i na swój dziecięcy sposób – zachwycić się.

 

czec.pl

Pozostałe