Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 20.11.2019, 11:06 (aktualizacja 20.11.2019, 12:05)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Kierowca autobusu bohaterem! Uratował życie pasażerowi - Marek Kamm, kierowca starogardzkiego autobusu, nieprzypadkowo nazwany został bohaterem. Wszystko, dlatego, że wykazał się postawą godną naśladowania. Mężczyzna uratował życie pasażerowi, który 1 listopada stracił przytomność w autobusie.

Zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Kierująca zginęła na miejscu - Policjanci w ubiegłym tygodniu pracowali na miejscu tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w pobliżu miejscowości Zajączek. Wskutek uderzenia w drzewo zginęła 68-letnia kobieta, która kierowała osobową toyotą. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo - 23 listopada, w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować światła swojego pojazdu na stacjach kontroli pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, a także na innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się do akcji.

Betonowych lwów już nie będzie. „Zostały zutylizowane” - Co dalej z parkiem? - to pytanie zadają sobie od dawna mieszkańcy miasta, którzy coraz chętniej wybierają się na spacery do długo wyczekiwanego parku. Jest jednak kilka spraw, które nurtują wielu z nas. Postaraliśmy się rozwiać wątpliwości naszych Czytelników.

Inwalidzi kontra kolej - Nie możemy przedostać się z dworca na peron – zaalarmowali nas zaniepokojeni Czytelnicy. Chodzi o naziemne przejście przez tory, które na co dzień jest zamknięte. Na przeszkodzie stoi bramka, do której klucze na co dzień dzierżą strażnicy miejscy. - Takie są przepisy, tu chodzi o bezpieczeństwo podróżnych – tłumacza pracownicy służby porządkowej.

Na targu. Domowe wypieki na stoisku rolnika 4700 - Piątek, 15 listopada. Dzień wstał pochmurny i takim pozostał. Te 5-6 stopni nie zachęcało do spaceru, ale co tam. Około 12.00 ostatni rolnicy pakowali towar na dolnym targu i dalej nie wiem, po ile kaczuszki, krew, twaróg i masło. Wiejskie jajka można kupić też na górnym targu. Poszedłem tam.

Olimpiada w Bolesławowie - Powiatowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych i Wiedzy o BHP w Rolnictwie rozstrzygnięty. Rywalizowało 18 uczestników a najlepszą wiedza wykazał się  Robert Wolff. Poziom był bardzo wyrównany.

Julka potrzebuje naszej pomocy. Dziewczynka zmaga się z chłoniakiem komórkowym - Mała Julka od momentu swoich narodzin była bardzo energiczną i uśmiechniętą dziewczynką. Rezolutną i błyskotliwą. We wrześniu tego roku jej świat się zmienił. Lekarze wykryli u 5-latki  dziesięciocentymetrowego guza chłoniaka komórkowego. Choroba znacznie postępuje, a rodziny nie stać na kosztowne leczenie. Na stronie Pomagam.pl oraz Zrzutka.pl utworzono specjalną zbiórkę pieniędzy. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza, kwota, Wspólnie możemy pomóc małej Julii wrócić do zdrowia.

Nie żyje Edward Marty, osoba ceniona w gminie Skarszewy - Edward Martyn nie żyje – taka informacja obiegła w miniony czwartek mieszkańców gminy Skarszewy. Wiele osób informację tę przyjęło z niedowierzaniem. Edward Martyn był osobą cenioną i zasłużoną dla skarszewskiej kultury. - To ogromna strata dla naszego regionu – przyznają mieszkańcy.

Nasze wspomnienia o Tadeuszu Kubiszewskim -człowieku - Pan Tadeusza Kubiszewskiego  można było zobaczyć każdego wczesnego ranka z aktówką, kroczącego do kiosku ,,Ruchu”  po świeżą prasę. Bez gazety nie mógł żyć, zarażał innych, rozprowadzając w gronie nauczycielskim prasę np. Tygodnik Powszechny w latach, kiedy był nie do dostania, a był źródłem wiedzy zakazanej. Rozprowadzał z podziemnej drukarni poezję nieznaną i zakazaną, to od niego dowiedzieliśmy się o Czesławie Miłoszu.

50 lat minęło, jak jeden dzień... - 15 listopada Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przy ulicy Grunwaldzkiej obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczystości odbyły się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim. Długą historię placówki przedstawiła dyrektor Bernardeta Grunwald.  

Przełamali pierwsze lody - Morsowanie jest fajne, zdrowe i modne – o tym przekonywali w minioną sobotę przedstawiciele Klubu Morsów Lodołamacze. Kilkunastu śmiałków zgromadziło się tego dnia na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Starogardzie, by przekonać się, jak fajne są mroźne kąpiele. Ponadto mieszkańcy uczestniczyli w warsztatach, w których zdobyli najważniejsze informacje teoretyczne.

Sierpc. Artyści z Pomorza na wystawie w Ratuszu - W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, 14 listopada, odbył się wernisaż wystawy „Wielowymiarowość Sztuki”. Wśród sześciu wystawców był Zenon Pląskowski (ZAP) z Rokocina. Inicjatorem kulturalnego wydarzenia w sierpeckim Ratuszu był uznany rzeźbiarz i animator kultury, Edmund

„Pokolenia zazdroscić nam będą”? - Już za dwa miesiące będzie 100 rocznica jednego z najważniejszych wydarzeń w ponad 800-letniej historii Starogardu. 29 stycznia 1920 roku na Przedmieście Pelplińskie wyruszyła duża grupa starogardzian, by przywitać Wojsko Polskie, wkraczające do miasta i obejmujące je – po 148 latach zaborów! – dla Polski.

Ewa Tomaszewska: Para Młoda w akcji - 10 listopada odwiedziłam w Gdańsku Targi Młodej Pary, na których wystawiało się wielu wykonawców ze Starogardu i okolic. Targi ślubne pozwalają przyszłym małżonkom znaleźć inspiracje, usługodawców oraz wszelkie elementy niezbędne przy organizacji ślubu i wesela.

XXVII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki. Już w tę sobotę! - Już po raz dwudziesty siódmy miłośnicy nastrojowej muzyki i dobrych tekstów spotkają się podczas Nocy Bardów im. Ryszarda Rebelki. 23 listopada 2019 roku o godz. 17.00, w kinie „Sokół” zaśpiewa 12  wykonawców. Wieczór zakończy występ Janusza Radka z zespołem.             

Czarna Woda - wczoraj, dziś i jutro - Pracownicy Świetlicy Miejskiej „Kulturalnia” zapraszają mieszkańców Czarnej Wody na spotkanie, w którym zaprezentowane zostaną wyniki badań zatytułowanych „Tradycja dla rozwoju. W poszukiwaniu pomorskich kultur regionalnych.” Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek.

Katyń 10.04. Patriotyczny wyjazd ze Starogardu - W 80. Rocznicę mordu w lesie katyńskim, Klub Gazety Polskiej w Starogardzie Gdańskim organizuje wyjazd autokarowy w miejsce kaźni. Choć patriotyczna wycieczka odbędzie się w kwietniu przyszłego roku, organizatorzy apelują o wcześniejsze potwierdzenie udziału. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe