Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 30.10.2019, 12:27 (aktualizacja 30.10.2019, 12:49)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Chwile grozy na placu budowy
Pracownik pod kołami ciężarówki

Przeraźliwy krzyk dobiegł we wtorkowe przedpołudnie z placu budowy drogi
wojewódzkiej nr 222 na trasie Starogard Gd. – Gdańsk.
Doszło tam do poważnego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Jeden z pracowników został potrącony przez ciężarówkę, a następnie wciągnięty pod jej koła. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Strażacy wydostali poszkodowanego spod pojazdu i przekazali obsadzie Zespołu Ratownictwa Medycznego. Wiadomo, że osoby biorące udział w zdarzeniu były trzeźwe. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Bliższe okoliczności w tej sprawie wyjaśni policyjne dochodzenie.

 


W pożarze stracili niemal wszystko... Potrzebna jest pomoc poszkodowanej rodzinie - 22 października w Mirotkach doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Dyżurny natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wysłał na miejsce kilka jednostek z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Mimo szybkiej akcji strażaków, część budynku spłonęła. Władze gminy wystosowały specjalny apel z prośbą o pomoc poszkodowanej rodzinie.

W biały dzień okradli sklep. Poszukuje ich policja - Starogardzcy policjanci prowadzą dochodzenie dotyczące kradzieży sklepowej. Śledczy poszukują świadków, którzy pomogą ustalić tożsamość kobiety i mężczyzny, którzy są podejrzani o popełnienie tego przestępstwa. Osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawców, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Policją pod numerem telefonu /58/ 737 03 33. Możliwe jest również skontaktowanie się z policjantami za pomocą poczty mailowej.

Jechał kradzionym rowerem. Nie potrafił wskazać do kogo należy - 16 października 2019 roku starogardzcy policjanci podczas interwencji z udziałem nietrzeźwego rowerzysty, zabezpieczyli rower górski marki Romet koloru czarno-niebieskiego z pomarańczowymi wstawkami. Mężczyzna, który się nim poruszał, oświadczył, że rower pochodzi z kradzieży i nie potrafił wskazać jego właściciela.

Zmiany organizacji ruchu  w rejonie cmentarzy - W najbliższych dniach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w pobliżu cmentarzy. Udając się na groby bliskich, z pewnością napotkamy policjantów, którzy w tym szczególnym okresie dbać będą o nasze bezpieczeństwo na drodze. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu.

Sprawdź dojazd na cmentarz. MZK uruchamia dodatkowe linie - W dniach 31 października, 1 i 2 listopada Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowo trzy linie specjalne, ułatwiające dojazd do cmentarzy. Autobusy tych linii kursować będą od 31 października do 2 listopada. Podczas przejazdów obowiązują bilety jak podczas standardowych kursów.

Na zawsze w naszej pamięci - Zgodnie z tradycją, 2 listopada obchodzimy Zaduszki, nazywane też Dniem Zadusznym lub Świętem Zmarłych. To pełen refleksji czas, gdy wspominamy tych, których już nie z nami ma. Od listopada ubiegłego roku powiat starogardzki stracił wiele ważnych postaci.

Procesje na cmentarzach. Gdzie i o której? - W piątek przypada dzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych.
Tego dnia tysiące osób wybiorą się na cmentarze, by uczestniczyć w uroczystych procesjach. Warto więc być na bieżąco i dowiedzieć się, o której godzinie rozpoczynają się uroczystości na starogardzkich  nekropoliach.

Tym, którzy odeszli… Wspominamy bliskich zmarłych - Życie jest wielkim darem, który nie zawsze potrafimy docenić. Wszyscy chcemy przeżyć je jak najlepiej, a często zapominamy o tym, co najważniejsze – o drugim człowieku.
Dziś do refleksji skłania listopadowy dzień, w którym wspominamy wszystkich, którzy odeszli z tego świata.  „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” – pisała Wisława Szymborska. Niech fragment ten towarzyszył będzie nam przez najbliższe dni.

Czy powstanie Muzeum Szpęgawska? Apel lokalnej działaczki  Krystyny Pomierskiej - Do naszej Redakcji z niecodziennym apelem zgłosiła się lokalna działaczka pani Krystyna Pomierska. Pewien czas temu pojawił się pomysł budowy Muzeum Szpęgawska, w którym upamiętniono by osoby pomordowane przez Niemców w Lesie Szpęgawskim. Odział muzealny docelowo powstać miał w Pelplinie. Pani Pomierska uważa jednak, że tego typu wystawa powinna zostać utworzona w Starogardzie. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dyrektorem Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie.

Obnażał się przed dziećmi. 44-latek w rękach policji - Wracamy do głośnej sprawy mężczyzny, który pod koniec sierpnia bieżącego roku obnażał się przez 14-letnimi dziewczynkami przy jednej ze starogardzkich szkół. Szeroko zakrojona praca operacyjna, żmudna analiza monitoringu oraz zabezpieczonych w sprawie dowodów sprawiły, że sprawca tego wykroczenia został ujęty przez starogardzkich funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Czy kara będzie  adekwatna do czynu? Rodzice są oburzeni.

Zapalili znicz pamięci - W 1939 roku w Lesie Szpęgawskim Niemcy wymordowali tysiące osób, głównie przedstawicieli polskiej inteligencji – duchownych, nauczycieli, pracowników poczty, prawników, ale także pacjentów szpitala psychiatrycznego oraz bezbronne dzieci. W minioną sobotę w miejscu kaźni zgromadzili się mieszkańcy Kociewia, by posprzątać masowe mogiły i zapalić znicz pamięci. W wydarzeniu wziął udział m.in. poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński. Była to już kolejna akcja organizowana w tym miejscu przez Klub Gazety Polskiej w Starogardzie Gdańskim.

Niezapomniany dzień seniora z Krystyną Giżowską i Wojciechem Gąssowskim - „Przeżyłam z Tobą tyle lat”, „Złote obrączki”, „Gdzie się podziały tamte prywatki?” – to tylko niektóre przeboje, jakie 20 października usłyszała publiczność zgromadzona w Hali Miejskiej. Na zorganizowanym przez Urząd Miasta Starogard Gdański i Starogardzkie Centrum Kultury Dniu Seniora wystąpili Krystyna Giżowska i Wojciech Gąssowski. Koncert prowadził Łukasz Rocławski.

Bal Świętych -  W tym roku po raz trzeci parafia pw. świętego Wojciecha w Starogardzie Gdańskim organizuje Bal Świętych. Wydarzenie cieszy się coraz większym powodzeniem i uznaniem mieszkańców Starogardu oraz okolicznych miejscowości.

Sybiraczka i autorka książki spełniła swoje największe marzenie - Pani Irena Ukleja, Sybiraczka, autorka książki „W bolszewickim piekle” opartej na własnych wspomnieniach, po osiemdziesięciu latach spełniła swoje największe marzenie - odwiedziła rodzinne miasto na Kresach - Stanisławów - obecnie Iwano-Frankiwsk

Spotkanie dla członków NGO - Stargardzki magistrat zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na konsultacje społeczne. Od 28 października do 12 listopada 2019 r. można zgłaszać uwagi do Programu współpracy Gminy Miejskiej Starogard Gdański z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w w/w ustawie na 2020 rok. Otwarte spotkanie dla przedstawicieli NGO odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godz. 16.30 w sali 102 Urzędu Miasta.

Powołano nową radę - 21 października na zaproszenie wicestarosty starogardzkiego Patryka Gabriela spotkała się i ukonstytuowała się Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Starogardzkiego IV kadencji, która została powołana uchwałą Zarządu Powiatu.

Nowy rzecznik. Urzędu Gminy Wiejskiej Starogard Gd. - W Urzędzie Gminy w Starogardzie Gdańskim, w wyniku przeprowadzonego naboru, wybrano nowego rzecznika prasowego. Został nim wieloletni reporter i dziennikarz – Tomasz Gdaniec.

Kolejny sukces zespołu OldBoys - W niedzielę 27 października Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził Amatorski Turniej Piłki Ręcznej. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Oldboys, ZSZ, Absolwenci ZSE i Dream Team.

Szachiści promowali ideały „Solidarności” - Po raz XIV w Starogardzie Gdańskim zorganizowano „Turniej o Puchar Przewodniczącego NSZZ SOLIDARNOŚĆ”. Wzięło w nim udział 17 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Witalij Reszetniak z Ukrainy.- Turniej przebiegał w koleżeńskiej, choć bojowej atmosferze - mówi Bolesław Ossowski, sędzia zawodów. - Tylko w 17 z ponad 70 partii rywale godzili się na remis - dodaje arbiter.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzesiu
Grzesiu 03.11.2019, 20:02
A ja mam pyranie z innej beczki . 30 pazdziernika zamordowali bylego komornika skarbowego przy ul kociewskiej ale ani slowa czy zlapali bandytow czy maja chociaz podejrzanych nic kompletnie zadnej wzmianki .Rozumiem ze nie jest to tak swietny material jak ten z Kościuszki ale strach juz po ulicach chodzić
Stg
Stg 02.11.2019, 21:35
okupanci
Wyobraźcie sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
1. Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
2. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych, umundurowanych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo oraz tajnych agentów i agentów wpływu rekrutowanych i szkolonych od niemowlęctwa.
3. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
4. Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.
5. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu.
6. Funkcjonariusze ci będą mogli na terenie swoich eksterytorialnych placówek codziennie (a minimum raz w roku) przesłuchiwać polskich obywateli bez świadków i przy zachowaniu tajemnicy, na okoliczność posłuszeństwa prawu i interesom Rosji.
7. Rosja zastrzega sobie prawo do organizowania, bez uzyskiwania stosownych zezwoleń, manifestacji ulicznych w święta państwowe Rosji we wszystkich miejscowościach w Polsce oraz okresowych przemarszów drogami publicznymi do wybranych placówek dyplomatycznych.
8. Ponadto, Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
9. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, w szczególności gwałcenia polskich dzieci, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych, etc.
10. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego.
11. Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne i będą ścigane przez polską policję, prokuraturę i sądy.
12. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
13. Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
14. Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce.
15. Umowa gwarantująca te wszystkie przywileje nie podlega wypowiedzeniu !
Podoba się?... Nie?... a, co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?
Też nie?...
Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego samego w stosunku do WATYKANU? (konkordat)
Watykanu, który zawsze trzymał z zaborcami! (patrz układ z Hitlerowcami) i potępiał nasze powstania narodowe!
tutam
tutam 02.11.2019, 14:52
Uwaga! Biedronka na Hallera oszukuje na cenie winogron jasnych. Nad towarem jest wywieszka "3,99" lub "4,99" natomiast na paragonie notorycznie widnieje mnożnik "7,99". Już dwa razy dałem się tak orżnąć. Za pierwszym razem myślałem, że pomyłka może zdarzyć się każdemu. No a dzisiaj, chyba po miesiącu od pierwszego razu - to samo.
tt
tt 02.11.2019, 21:36
A ja dziś kupiłem w promocji winogrona w tej biedronce i wszystko sie zgadzało na paragonie zgodnie z ceną .
tutam
tutam 02.11.2019, 22:05
Może kupiłeś czerwone. Moja uwaga dotyczy białych.
tt
tt 03.11.2019, 11:13
a może przestań się czepiać, mogłęś na miejscu kasjerce zwrócić uwagę ! A może źle spojrzałeś na cenę która była od innego towaru i byś się ośmieszył :)
Bartek
Bartek 02.11.2019, 23:27
Ceny na półkach i płacąc przy kasie różnią się często, ale nie zwracamy na to uwagi, albo sobie tłumaczymy, że i tak jest taniej jak w zwykłym sklepie.Te karty żeby taniej płacić też są po to, żeby zbierać o nas informacje.Denerwują mnie wizyty na stacjach paliw i wciskanie ludziom kawy, hot dogów i dziwnych promocji.
mieszkaniec
mieszkaniec 31.10.2019, 09:53
kiedy ten dziad kilian ściągnie te paskudne tablice z naszego ratusza. posłem nie jest a to szkaradztwo dalej szpeci zabytkowy budynek
Gość
Gość 31.10.2019, 06:06
Macie jakieś autorskie artykuły czy wszystko z policji i urzędów zerżnięte? Gazeta od siedmiu boleści...
jola
jola 03.11.2019, 15:19
sam jesteś od siedmiu boleści.Autorskie artykuły czytaj sobie w Gadzinie Wybiórczej.
P
P 04.11.2019, 17:45
GK to nie jest gazeta to partyjne Pisemko z "gwiazdami", typu Szunrswczyk, Kilian i inne pidiory
kimura
kimura 04.11.2019, 22:56
Yakie z nich gwiazdy ? Chyba spadające hihi
tutam
tutam 01.11.2019, 00:23
Też mi się to nie podoba. Gazeta staje się po prostu kroniką informacji udostępnionych przez rzeczników prasowych. Tak samo jak "ciekawostki" w Radiu Starogard czytane przez Wadyma O. i Grzegorza K. wyczytane z internetu. W latach 90-tych Gazeta Kociewska była świetna, ale nie teraz.
tt
tt 02.11.2019, 21:38
Radio Starogard to totalna porażka, dlatego juz tego badziewia nie słucham. W RMF i Radiu Gdańsk jest więcej wiadomości z Starogardu jak w tym pseudo radyjku które zwie się Radiem Starogard !
tutam
tutam 02.11.2019, 22:18
Jedyny atut Radia Starogard to dobry odbiór na terenie miasta. RMF, Trójka, Jedynka, Zetka, Plus, itp. mają nadajniki w odległości ponad 50 km od Starogardu i czasami ten odbiór jest zaszumiony. Nawet Głos z Pelplina i Maryja z Jabłowa odbierają czasami z szumami jak się nie ma porządnej anteny na dachu.
tt
tt 03.11.2019, 11:11
chyba masz słabe radio albo kiepską antenę , Już kilka km Starogardem zasięg Radia Starogard się kończy a RMF FM wszędzie mi dobrze odbiera bo albo na 98.40 z Chwaszczyna lub na 107.4 z Iławy i w całym Starogardzie jest super jakość - mimo 50 km. ich nadajniki są mocniejsze. A ja mam wrażenie ze Radio Starogard to jakis pic na wodę, brak jakichkolwiek bieżących wiadomości, kontaktu telefonicznego z słuchaczami. Mam wrażenie że radiu nie zalezy na rozwoju i chcą tylko dotrwać do końca czasu koncesji po czym zostanie zlikwidowane.
tutam
tutam 03.11.2019, 23:34
W trudnych warunkach odbioru (np. biuro z zakłócającymi komputerami) jednak "słychać" te 50 km odległości. Starogard powinien mieć komplet lokalnych nadajników stacji ogólnopolskich (np. z wieży w Trzcińsku). Jest też problem z odbiorem nawet RMF na telefonie gdy idzie się ulicą. W dużych miastach wojewódzkich wszystkie odbiory są lokalne, w Starogardzie niestety mamy "odbiór daleki". Kiedyś stare telewizory miały gniazdka antenowe oznaczone "odbiór bliski", "odbiór daleki". Jak myślicie - po co? Ja uważam, że w Starogardzie odbiór stacji ogólnopolskich jest słaby. Jedź sobie do Gdańska to zobaczysz jak powinno odbierać radio.
Norbert
Norbert 03.11.2019, 21:08
Zasięgi są fatalne i te zakłócenia co się nakładają.Pamiętam jak zachwalali DVBT, że niby odporne na zakłócenia,jakość cyfrowa ogólnie samo dobro.Kupiłem antene nie najtańszą, nowy kabel i się zaczęło.Mieszkam blisko ruchliwej ulicy i każdy skuterek, i auto z przebiciem na zapłonie przejeżdżające zacinało mi obraz niestety dopiero na forach internetowych dowiedziałem się o tym.Nic nie potrafią porządnie zrobić.
tutam
tutam 03.11.2019, 23:36
Dochodzi do tego fatalna koordynacja częstotliwości. Np. w rejonie Starogardu gdańska częstotliwość Polskiego Radia 95,7 jest zakłócana przez Radio Zet z Bydgoszczy na 95,6. To jest po prostu jakaś faszystowska dyskryminacja słuchaczy z małych miast.
Wojtek
Wojtek 02.11.2019, 23:00
Stacje radiowe bez względu na nazwę nie mają mi nic jako słuchaczowi poza jako takimi wiadomościami do zaoferowania.Wszystkie mają tzw zestaw obowiązkowy piosenek jak lektury obowiązkowe w szkole.Ciągle wałkują te same kawałki aż na wymioty wzbiera.Najgorsze jest to, że słuchaczom takie rycie beretu pasuje i nie krytykują takiego podejścia.Jest tyle Polskich jak i zagranicznych utworów do przypomnienia a ci puszczają to samo czasem kilka razy dziennie żenada.
Karol
Karol 03.11.2019, 11:54
Mamy wspaniałe zespoły i wokalistów, którzy nagrali wiele hitów a oni bez przerwy puszczają jeden ich kawałek.Ludzie durnieją to tak jak bez przerwy jeść tą samą kiełbasę, nie wiem jak wy ale ja lubie odmianę a nie bez przerwy to samo.
tutam
tutam 02.11.2019, 22:14
Na wiadomości ze Starogardu można trafić też w Radiu Plus.
karolina
karolina 03.11.2019, 12:02
Kiedyś słuchałam radia Eska Nord z Trójmiasta, muzyka fajna zahaczająca o lata 90-te w których się wychowałam.Ludzie dzwonili pozdrawiali znajomych i zamawiali piosenki.Potem coś się stało czy ktoś ich przejął i co dobre się skończyło.Teraz mamy max czy co tam i to nie to samo.
tutam
tutam 02.11.2019, 22:10
Radio Starogard tak naprawdę mieści się w Nysie, na drugim końcu Polski. Tam też pracował, w tamtejszym radiu Grzegorz Kochański. Chyba nie sądzicie, że za te grosze co zarabia, przeniósłby się do Starogardu tutaj prowadzić program. Radio Starogard jest starogardzkie tylko z nazwy. Lokalnie są tylko zlecane reklamy, nawet czegoś takiego jak "kącik wiadomości lokalnych" nie ma. Wiadomości ogólnopolskie są przygotowywane w Agorze w Warszawie. To już bardziej lokalne jest Radio Głos - przynajmniej mają reporterów w terenie.
tt
tt 03.11.2019, 11:48
Radio Starogard miesci się w Starogardzie w budynku kina Sokół . Lecz nie tworzą wiadomości ogólnopolskich.
tutam
tutam 03.11.2019, 23:37
Byłeś tam? Jest tam mikrofon do którego ktoś mówi?
Aaa
Aaa 04.11.2019, 19:16
Jest mikrofon i to nie jeden. Jak ktoś bardzo chce, to „Na zwiedzanie„ można się z nimi umówić przez Facebooka. Zreszta były w tym roku dni otwarte, każdy mógł przyjść...
ula
ula 04.11.2019, 10:47
ed , koń który mówi ihahaha...
ministrant
ministrant 31.10.2019, 09:38
co z banasiem pisiory ? , ilu takich jeszcze macie w swoich szeregach ?
tobiasz
tobiasz 03.11.2019, 10:31
aco tam u nojmana złodzieja wiesz?
gość
gość 03.11.2019, 13:35
Pomówienie tobiasz. Podaj swoją tożsamość, ułatwisz policji zadanie i zaoszczędzisz pieniądze podatników. Tak czy inaczej przekonasz się ile kosztuje pomawianie w internetach.
prawomyślny
prawomyślny 03.11.2019, 15:41
Gościu gdzie byłeś jak na tych samych forach obrażano i pomawiano panią premier Szydło i jej syna?
gość
gość 03.11.2019, 18:32
prawomyślny: I nikt nie zgłosił kłamstw i pomówień Szydło i jej syna? Bardzo żałuję, bo nie popieram pomawiania w ogóle a nie wybiórczo. Pora jednak z tym skończyć. Dlatego tobiasz - spodziewaj się konsekwencji.
kilit
kilit 03.11.2019, 15:12
Tylko PIs można POmawiać?
kornelia
kornelia 31.10.2019, 10:43
ma papiery na wszystkich których gościła mafia w tym burdelu krakowskim ...
skarbówka płakała jak czytała
skarbówka płakała jak czytała 31.10.2019, 09:58
radny marczak podaje w oświadczeniu majątkowym że pieniądze na jego koncie są własnością teściowej to chyba już nikogo, są czyści

Pozostałe