„Ludzie jeżdżą ściśnięci jak bydło”

  • 25.10.2019, 10:22
  • redakcja
„Ludzie jeżdżą ściśnięci jak bydło”

Podziel się:

Oceń:

W ostatnim czasie do naszej Redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która jest zaniepokojona sytuacją, jaka panuje w autobusach PKS linii Frank – Starogard Gd. Zdaniem zgłaszającej, autobusy są przepełnione, co stwarza realne niebezpieczeństwo dla podróżnych. Jak sprawę komentują przedstawiciele PKS-u?

- Miałam ostatnio „nieprzyjemność” jechać autobusem PKS linii 407 na trasie Frank-Starogard w godzinie porannej. Autobus był tak przepełniony, że ludzie napierali swoimi ciałami na drzwi, szybę przednią i jeden na drugiego – opisuje zbulwersowana kobieta, która powiadomiła nas o sprawie. - Nie sądzę, by jakiekolwiek przepisy bezpieczeństwa w tym wypadku były przestrzegane. [...]

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z zarządem PKS-u w Starogardzie Gdańskim.
– Informujemy, iż z miejscowości Frank do Starogardu autobusy kursują o następujących godzinach: 5.03; 6.03; 7.23; 9.08; 18.13, natomiast relacja ze Starogardu do Franku: 6.45; 13.45; 14.35; 15.55; 17.05. Ilość kursów autobusów dopasowujemy do liczby osób korzystających z komunikacji – mówi Andrzej Burcon, dyrektor ds. przewozów.[...]

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 27.10.2019, 21:51
Swego czasu na trasie Starogard-Gdańsk jeździła Arriva. Może by im dać cynka żeby zrobili konkurencję PKSowi na trasie Starogard-Chojnice? :-)
Edward
Edward 25.10.2019, 23:52
Już zablokowali komentarze pod artykułem o kradzieży wartościowych rzeczy to jest Polska wolność słowa.
Uczeń
Uczeń 25.10.2019, 22:15
Od połowy września jeżdżą już większe autobusy po 6 na linii 407, o wiele większy komfort.
Mama
Mama 25.10.2019, 20:23
To samo dotyczy się trasy Starogard -Owidz autobust jest tak zapełniony dziecmi kto pierwszy ten lepszy to wsiada a reszta pieszo idzie bo miejsc brak w autobusie a Pan kierownik Pksów który pracuje w szkole twierdzi ze ma plan lekcji i wie ile kączy uczni i wie ile autobusów ma puścić to moze Pan raz przejedzie sie z tymi uczniami i zobaczy jaki jest ścisk i przeładowany autobus czekamy aż stanie sie jakaś tragedia to może nasze Pks otworzą oczy bo na ta chwilę żadne argumenty nie dochodzą do naszego Pana kierownika Pksów.
MAN
MAN 26.10.2019, 06:58
TA FIRMA TO PORAŻKA-KIEROWNICTWO,TABOR KIEROWCY I KASJERKI-NIKT NIE MA NAD TYM WŁADZY-JEST TO JEST
Bankowo
Bankowo 25.10.2019, 18:52
Czy piszemy tu o walucie Szwajcarskiej? że niby przepełniony? No fakt tani nie jest.
KrzysiekVe
KrzysiekVe 25.10.2019, 16:24
Jakby pani czytelniczki nie zabrali to by napisala ze chamski i prostacki kierowca zabronil jej wejsc.. Tak zle i tak nie dobrze
Ciekawy
Ciekawy 25.10.2019, 19:08
A to kto kierowca napisał?
Nikt nie ma ochoty narażać swojego życia jadąc przepchanym autobusem....jak widać, że więcej osób się nie zmieści nie należy się zatrzymywać, by ich pakować na chama jeszcze więcej... należy puścić więcej autobusów na trasie
PODRÓŻNICZKA
PODRÓŻNICZKA 25.10.2019, 15:36
Jeżeli chodzi o PKP to nie jest wiele lepiej...zwłaszcza w piątki w pociagu po 14 na trasie Starogard- Chojnice. Ale pociągi są bardzo pojemne, każdą ilość pasażerów tam się upchnie, choćby stali jeden na drugim😉
Też jeżdzą tak rzadko, że czlowiek po pracy czy szkole chcąc nie chcąc do domu wrócić nie może. A najgorzej że jakiekolwiek połączenia czy PKP czy PKS często się pokrywają a potem długoooo długoooo nic nie jedzie...
MAGDA
MAGDA 25.10.2019, 17:08
Dokladnie mam taloe same odczucia z tarasa na chojnice . Jezdze z stg do tczewa i z powrotem. Pociag pasuje tylko po południu, bo rano tylko meteo bus . Przepełnione pociągi szczególnie w piatki.
Sławek EU07
Sławek EU07 27.10.2019, 14:23
Pociągi są przepełnione bo zlikwidowali składy z lokomotywami SU45/SU46 bo paliwo coraz droższe. Potrzebna jest elektryfikacja.
Podróżująca
Podróżująca 25.10.2019, 15:26
Jak mozna mowic o dostosowaniu ilosci kursow do liczby podrozujacych osob. Po godzinie 17 05 nic do nas na wies fo Franku nie jezdzi. A z pracy do domu wrócic trzeba. Małe dzieci czekają.
JA
JA 25.10.2019, 14:17
JAKA FIRMA TAKIE USŁUGI
Mieszkaniec FrankU
Mieszkaniec FrankU 25.10.2019, 12:45
Pisze się z Franku.
Tako ja rzeczę
Tako ja rzeczę 03.11.2019, 22:08
Obie formy - z Franku oraz Franka - są poprawne i dopuszczalne. Podobnie rzecz się ma z Gniewem. Baczmy natomiast, by nie błądzić fleksyjnie, podróżując m.in. z Kokoszków i Lalków. Tu nie ma dowolności.
Roll
Roll 27.10.2019, 02:30
Nie, poprawnie należy napisać: z FRANKA!
Roll
Roll 29.10.2019, 12:43
W nawiązaniu do mojego poprzedniego wpisu: przed dwoma dniami, na tej stronie oświadczyłem, że poprawnie należy pisać - z FRANKA, a nie - z FRANKU. Określenie - z FRANKU - uważam za błędne. Jak łatwo zauważyć, dwie osoby uznały, że nie mam racji i otrzymałem od nich "minusy". Od tego czasu, cierpliwie czekam, aż te osoby łaskawie uzasadnią pisemnie na forum, dlaczego - ich zdaniem - nie mam racji w powyższej sprawie? Być może, te osoby mają rację, czego wykluczyć nie mogę? Być może, są one na tyle biegłe w zasadach pisowni i ortografii języka polskiego, że - powtarzam - one mają rację? Ale gdyby nawet, to powinny mieć chociażby odrobinę odwagi cywilnej i uzasadnić swoje argumenty! A tu cisza. Uważam, że nie wystarczy zanegować czyjąś opinię, trzeba także to udowodnić, najlepiej argumentami. Tak więc, czekam dalej.
dawid i łukasz
dawid i łukasz 30.10.2019, 17:47
A my cierpliwie czekamy jak ty uzasadnisz swoje nie,bo nie.
Roll
Roll 06.11.2019, 15:37
Do dawid i łukasz! A czekajcie sobie cierpliwie, Panowie! Z astronomii wiadomo, że nasze Słońce ma jeszcze świecić ok. 5 miliardów lat, tak więc zostało sporo czasu! Ze swej strony jednak informuję, że zbyt sobie cenię Wasz czas, aby na tym forum, czynić Wam wykład na temat zasad pisowni języka polskiego. Proszę zakasać rękawy i pokażcie wszem i wobec, że sami też - cokolwiek potraficie uzasadnić w zakresie językoznawstwa. Tym bardziej, że zainteresowało Was to zagadnienie. Jednocześnie podpowiadam, że nie ma - ani mojego, ani jakiegokolwiek innego - pojęcia o nazwie: NIE, BO NIE!
łukasz
łukasz 29.10.2019, 19:27
a jak ty uzasadnisz swoją tzw.rację?
Roll
Roll 29.10.2019, 22:37
Do łukasz! To bardzo proste, proponuję, aby Pan zapoznał się z zasadami pisowni języka polskiego i wówczas uzyska tzw. (używając Pana określeń) wiedzę.
Parys.
Parys. 29.10.2019, 17:49
A dlaczego uważasz to za błędne?złtousty?Jeżeli się kogoś poprawia to należy to uzasadnić,A co ma odwaga cywilna do tego,to już zupełnie nie mogę się połapać w twoich wywodach,jesteś na bakier nie tylko z pisownią,ale i z logiką.Piszesz,że Cytuję:nie wystarczy zanegować czyjąś opinię,trzeba to także udowodnić"A więc czekam na twoje dowody w sprawie pisowni Frank,powtarzam Frank nie Franek.Złotousty ,co do dalszych twoich wywodów,to bardzo mi miło,że oceniasz mnie na 18lat,ale mylisz się, jak zwykle zresztą.Trochę lat już mam,ale takiego wała jak ty to jeszcze nie spotkałem.
Roll
Roll 29.10.2019, 23:46
Panie Parys! No, no, no - odpowiedział Pan, oczywiście w taki sam knajacki, chamski i bezczelny sposób. W swoich dwóch wpisach, Pan nazwał mnie "dziadkiem" i "wałem". Tak więc, sam Pan sobie wystawił odpowiednią opinię. Gdybym miał taką samą, chamską naturę, jak Pan, to również użyłbym wobec Pana odpowiednich określeń. Na szczęście, ja jestem inny. W odmienny sposób Pan nie potrafi się wypowiadać na forum, no trudno. Panie Parys, przede wszystkim - złotoustych, to niech Pan sobie szuka wśród kumpli w knajpach "na dzielnicy"! Musi Pan zrozumieć, że nie może się wypowiadać, jak klasyczny lump internetowy i obrażać osoby, które mają inne zdanie na określony temat i których - co bardzo istotne - Pan nie zna osobiście. Czy dla Pana, to takie trudne do zrozumienia? Dlatego apeluję do Pana, Panie Parys: proszę liczyć się ze słowami, przynajmniej w tzw. przestrzeni wirtualnej! Po prostu tak nie można. Nie wiem, czy to w ogóle kiedykolwiek do Pana dotrze? Osobiście, mam duże wątpliwości. Ponadto, jeżeli Pan nie wie, co to jest odwaga cywilna, to najwyższa pora, aby się Pan dowiedział. Najwyższa pora! Natomiast, na moje "wywody" dot. FRANKA, to proszę nie czekać. Niech Pan sam przeznaczy odrobinę czasu i sprawdzi, dlaczego należy pisać - z FRANKA, a nie - z FRANKU? Niech Pan nie będzie aż takim leniem śmierdzącym i wykaże odrobinę własnej inicjatywy, skoro Pan w tej sprawie zabiera głos na forum. Mogę jedynie Panu podpowiedzieć, że to wynika z ogólnych zasad pisowni języka polskiego. Szczegóły niech Pan już samodzielnie znajdzie. A więc do roboty, Panie Parys! I na koniec, ja nie oceniłem Pana wieku na 18 lat i dlatego w niczym się nie myliłem. Cholera wie, ile Pan rzeczywiście ma lat, jedynie zapytałem Pana o wiek. I tylko tyle. Panie Parys, nie wiem, co Pan do tej pory w życiu zobaczył i kogo spotkał? Mogę się tylko domyślać!
parys
parys 30.10.2019, 14:31
buhaha.
parys
parys 29.10.2019, 15:05
dziadek idź poczytaj sobie biblie i nie marudź
Roll
Roll 29.10.2019, 15:46
Panie parys, ja - w przeciwieństwie do Pana - nie muszę czytać Biblii. Ale, pomijając już Biblię, to Pan powinien przeczytać - COKOLWIEK! Wówczas będzie nadzieja, że Pan kiedykolwiek nabierze ogłady i na jakimkolwiek forum internetowym napisze cokolwiek sensownego! COKOLWIEK SENSOWNEGO! Mała nadzieja, ale ... może kiedyś, kto wie? Ze swej strony Panu podpowiadam: w pierwszej kolejności powinien Pan zapoznać się (przynajmniej pobieżnie) z zasadami pisowni i ortografii języka polskiego. A pracy w tym zakresie - ma Pan na całe lata, ale zapewniam, że warto. Naprawdę warto! Domyślam się, że Pan jest trzecią osobą, która "dała mi minusa" za mój poprzedni i dzisiejszy wpis dot. FRANKA. Oczywiście bez uzasadnienia i podania swoich argumentów, jakżeby inaczej. A co, a jak! I przy okazji, ile Pan ma lat, Panie parys: 17?, 18?, 19?
pinokio
pinokio 29.10.2019, 17:20
bla,bla,bla
Roll
Roll 29.10.2019, 22:33
Panie pinokio, niech Pan spróbuje napisać coś sensownego. Cokolwiek!
pinokio
pinokio 30.10.2019, 14:32
jak mam pisać tak jak ty to wolę nie.
Frank
Frank 25.10.2019, 11:26
Z Franku *

Pozostałe