Wybrano nowy skład komendy Hufca ZHP

  • 24.10.2019, 10:22
  • redakcja
Wybrano nowy skład komendy Hufca ZHP

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 20 października odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Starogard Gdański w celu podsumowania 4-letniej kadencji ustępującej władzy oraz wyboru nowych władz hufca. Zjazd odbył się w Społecznym Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki w Starogardzie Gdańskim.

Ustępująca władza podczas zjazdu podziękowała wszystkim instruktorom, zaproszonym gościom oraz rodzicom za wsparcie i ogromną motywację do działania oraz tworzenie wspólnie starogardzkiego harcerstwa.

„Ciążyła na mnie duża odpowiedzialność”
W pierwszej kolejności głos zabrał ówczesny komendant hufca, który przez 4 lata sprawował pieczę nad wszystkimi najważniejszymi sprawami.
- To były dla mnie trudne 4 lata, byłem bardzo młody w momencie podjęcia się tej funkcji – mówił były Komendant Hufca, phm. Michał Hinc. Biorąc na siebie tę odpowiedzialność, nie byłem do końca świadom obowiązków, które muszę wykonywać pełniąc tak ważną rolę w Hufcu, jak i w społeczeństwie. Wiem, że ten okres był dla mnie bardzo kształtujący mój charakter, podejście do wielu spraw a także wymagał ode mnie bardzo dużej odpowiedzialności za podejmowane decyzję. Nie byłbym tak dobrym komendantem gdyby nie mój zespół ludzi, z którymi współpracowałem. To oni pokazali jaką właściwą ścieżką iść i jak dobrze zarządzać hufcem, ludźmi i jego majątkiem – zaznaczył. - Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś Hufiec ZHP Starogard Gdański jest bardzo dobrą organizacją w naszym mieście! To my razem z innymi tworzymy całość w tworzeniu nie jednej imprezy w naszym mieście! To piękne, że ludzie doceniają naszą służbę i mają potrzebę by społeczność harcerska była podczas najważniejszych wydarzeń naszego miasta! Ci młodzi ludzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu, kształtują swoje charaktery i w ten sposób usamodzielniają się by móc później być odpowiedzialnymi obywatelami naszego kraju – podsumował Michał Hinc.

Brązowy Krzyż za zasługi dla ZHP
odebrał Michał Hinc

Podczas zjazdu był czas na podziękowania oraz odznaczenia. W imieniu prezydenta miasta Janusza Stankowiaka, podziękowanie  za wkład i pracę na rzecz Starogardzkiego Harcerstwa na ręce Komendanta Hufca złożyła Renata Połomska, naczelniczka Wydziału Informacji Społecznej.
Komendant Chorągwi Gdańskiej Komendant Chorągwi Gdańskiej, harcmistrz Artur Glebko, decyzją Przewodniczącego ZHP wręczył Brązowy Krzyż „Za Zasługi dla ZHP” podharcmistrzowi Michałowi Hincowi.
Brązowy Krzyż „Za Zasługi dla ZHP” nadawany jest instruktorom ZHP, którzy są naturalnymi liderami swoich środowisk, kształtującymi, niezależnie od pełnionej funkcji, poszanowanie dla wartości płynących z Prawa Harcerskiego, będących wzorcami do naśladowania dla innych, za systematyczną i skuteczną pracę motywacyjną.

Nowy skład komendy
Zjazd w swojej władzy wybrał nowy zarząd, który będzie działał przez kolejne 4 lata.
Komendantką Hufca jednogłośnie została wybrana harcmistrzyni Angelika Siemieńska. Skład komendy na lata 2019 - 2023 wygląda następująco: Skarbnik Hufca - hm. Wojciech Mokwa; Z-ca Komendantki ds. pracy z kadrą - phm. Wiktoria Guz; Z-ca Komendantki ds. promocji i wizerunku hufca - phm. Michał Hinc; Członkini komendy hufca ds. programu hufca - phm. Paulina Szulc; Członkini komendy hufca ds. organizacyjny hufca - pwd. Dorota Pałubicka; Członek komendy hufca ds. pracy z drużynowymi - pwd. Kamil Hinc; Członek komendy hufca ds. HBO Skrzynia - phm. Maciej Bryja.
- Będziemy kontynuować pracę poprzedniej komendy – mówiła nowa Komendant Hufca, harcmistrzyni Angelika Siemieńska. - Dziękujemy bardzo za zaufanie. Teraz czas na wspólną wędrówką, do której zapraszamy każdego. Sporo przed nami wyzwań i zadań do zrealizowania. Przed nami 100–lecie Harcerstwa na Ziemi Starogardzkiej, które jest bardzo ważnym wydarzeniem dla nas jak i wszystkich mieszkańców naszego miasta! Już dzisiaj liczę na ogromne wsparcie wszystkich bo to nasze wspólne święto – podsumowała.
Zjazd Hufca zakończył się zgodnie z tradycją harcerską, puszczeniem bratniej iskierki.

 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lila
lila 01.11.2019, 09:32
dziecinada
U
U 31.10.2019, 21:19
Ale po co te mundurki?
To komuniści? Faszyści? Jak jacyś pionierzy ruskie.
Beznadzieja. Fuj.
Alik
Alik 31.10.2019, 22:25
Tak jak sodomici noszą tęczowe flagi żeby wszyscy wiedzieli że są sodomitami tak harcerze naszą mundurki (od dziesięcioleci)żeby wszyscy wiedzieli że kultywują patriotyzm i historię Polski... nie napisali w Wyborczej?
Marek Biegalski
Marek Biegalski 24.10.2019, 16:05
Harcerstwo lubi i widzi taką potrzebę, by często wracać do tradycji. Przed laty harcerze byli w szkołach od najmłodszych roczników, najpierw jako zuchy, potem poważni harcerze. Czy możliwy jest dziś powrót harcerstwa do szkół nie tylko w Starogardzie Gdańskim?
Maryś
Maryś 24.10.2019, 15:42
Pajace.
ja
ja 25.10.2019, 14:33
Bez urazy, ale pajac to cię zrobił

Pozostałe