PILNE! Wracamy do głośnej sprawy pedofila spod szkoły. Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę

  • 23.10.2019, 13:53 (aktualizacja 23.10.2019, 14:05)
  • redakcja
PILNE! Wracamy do głośnej sprawy pedofila spod szkoły. Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę

Podziel się:

Oceń:

Pod koniec sierpnia br. do starogardzkiej komendy zgłosili się rodzice dwóch 14-latek i poinformowali o mężczyźnie, który obnażył się przed ich małoletnimi córkami. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na jednej z ulic nieopodal centrum Starogardu Gdańskiego. W pewnej chwili przy 14-latkach zatrzymało się białe auto, którego kierowca pod pretekstem pytania o drogę poprosił, aby dziewczyny zbliżyły się do samochodu. Rozmowa odbywała się przez otwarte od strony pasażera okno. Gdy dziewczyny podeszły bliżej, zauważyły, jak siedzący w samochodzie kierowca obnażył się. Wówczas obie 14-latki zaczęły uciekać, a mężczyzna kierujący samochodem odjechał w przeciwnym kierunku. O całej sprawie dziewczyny powiadomiły swoich rodziców, którzy zgłosili się do komendy i złożyli zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu.

Funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności dotyczące zdarzenia, rysopis sprawcy, a także zebrali informacje dotyczące auta jakim poruszał się mężczyzna.

Nad sprawą pracowali zarówno miejscowi kryminalni, dzielnicowi oraz funkcjonariusze, którzy na co dzień patrolują ulice. Szeroko zakrojona praca operacyjna, analiza zabezpieczonego w sprawie monitoringu, rozmowy z osobami zamieszkującymi w okolicy przyległej do miejsca zdarzenia oraz informacje zebrane w toku prowadzonego postępowania doprowadziły do ustalenia personaliów sprawcy tego wykroczenia.

 

Wczoraj 44-letni mieszkaniec województwa pomorskiego usłyszał zarzuty dotyczące nieobyczajnego wybryku. Za popełnienie tego wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo kara nagany.  Policjanci apelują do rodziców, aby Ci rozmawiali z dziećmi i ostrzegali je przed zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas kontaktu z obcymi osobami. Ostrzeżmy nasze pociechy, aby nie przyjmowały od nieznajomych żadnych słodyczy lub napojów oraz nie wsiadały do samochodu, którym kieruje obca osoba.

Pedofil zaatakował dwie 14-latki

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elizka
Elizka 23.10.2019, 15:02
Imie i nazwisko zboczeńca- niech każdy wie. Niech znajomi i rodzina wiedza przed kim chronić swoje dzieci.
Gość
Gość 23.10.2019, 14:33
Nieobyczajny wybryk śmieszne może teraz wybryk a za jakiś czas gwałt tylko w Polsce takie rzeczy
Pamiętam toooo
Pamiętam toooo 23.10.2019, 14:27
To był chyba 99r. wracając z praktyki szkolnej zauważyłam na ul Lubichowiskiej mężczyznę, który szedł sobie za mną, szlamw kierunku przystanku autobusowego na ul pomorską, stanął obok mnie i zaczął się obnażać, byłam przerażona, nie moglam się ruszyć, a bylam jeszcze dzieckiem, nastolatką niepełnoletnią... trwało to kilka chwil, byłam sama, było już szaro, a on to robił na moich oczach, skończył jak doszło kilka innych osób i jak gdyby nigdy nic odszedł sobie na oś 60lecia, żałuję że nie zgłosiłem tego wyedy na policję... ale to były inne czasy.
gg
gg 23.10.2019, 18:10
hej. miałam z kolezanką również taką sytuację ale w parku - w tym samym czasie 1998-1999. Byłyśmy przerażone i też nikomu nic nie powiedziałyśmy

Pozostałe