Są środki na nowy ambulans. Karetka jeszcze w tym roku

  • 05.10.2019, 09:15
  • redakcja
Są środki na nowy ambulans. Karetka jeszcze w tym roku

Podziel się:

Oceń:

Do końca roku Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim kupi nowoczesną karetkę, która docelowo stacjonować będzie w Kaliskach jako zespół ratownictwa medycznego.

W połowie września została podpisana umowa z Ministerstwem Zdrowia na dofinansowanie zakupu ambulansu.
- Cieszymy się, że możemy przekazać środki na zakup ambulansu, który trafi do jednej z mniejszych miejscowości w województwie pomorskim, jakim są Kaliska, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że taka jest potrzeba, a zarazem też konieczność – mówi Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia.  
Trzeba przyznać, że stacjonująca w Kaliskach karetka jest jednym z najbardziej wysłużonych pojazdów, jakie mają do dyspozycji zespoły ratownictwa medycznego w naszym powiecie. Rocznie ratownicy z Kalisk wyjeżdżają średnio do ponad 1000 zgłoszeń. Obsługują gminę Kaliska, ale także ościenne, jak Zblewo, Czarna Woda, Osieczna, choć zdarzają się też wyjazdy m.in. do Skarszew, Czerska i na teren powiatu kościerskiego.
- Przyznane nam przez Ministerstwo pieniądze są bardzo potrzebne, bowiem z budżetu szpitala trudno byłoby teraz wysupłać kwotę blisko 500 tysięcy złotych – podkreśla Adam Magiełka, prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia. – Do końca roku nowy ambulans zostanie przekazany do zespołu ratownictwa medycznego w Kaliskach.
W naszym powiecie funkcjonują cztery zespoły ratownictwa medycznego: jeden specjalistyczny oraz trzy zespoły podstawowe. Poza Kaliskami, są to dwie karetki w Starogardzie Gdańskim i jedna w Skórczu.  

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe