Święto Wojska Polskiego. Weź udział w uroczystościach

  • 15.08.2019, 02:55
  • redakcja
Święto Wojska Polskiego. Weź udział w uroczystościach

Podziel się:

Oceń:

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej, nazywane też Świętem Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Z tej okazji, co roku, 15 sierpnia w całej Polsce we wszystkich kościołach polowych odbywają się uroczyste msze święte w intencji żołnierzy poległych na polu chwały.

Prezydent miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Dowódca Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich rtm. Krzysztof Landowski oraz proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha ks. Janusz Lipski zapraszają wszystkich starogardzian na uroczystości poświęcone pamięci polskich żołnierzy.
W czwartek 15 sierpnia o godzinie 13.15 przed kościołem pw. św. Wojciecha zbiorą się delegacje najważniejszych instytucji, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. O godzinie 13.30 wspólnie odśpiewany zostanie hymn narodowy i wysłuchamy Apelu Pamięci. Prezydent miasta wygłosi przemówienie okolicznościowe.
Delegacje złożą kwiaty pod tablicą poświęconą poległym i zmarłym żołnierzom 2. Pułku Ułanów Legionów Polskich i 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Uroczystości zakończy Msza Św. w intencji Ojczyzny, Miasta i Wojska Polskiego, która rozpocznie się o godzinie 14.00.
Pamiętajmy również, że tego samego dnia przypada obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe