Porachunki pseudokibiców w mieście?! Przy „Włókniarzu” rozegrały się sceny jak z filmu

  • 15.08.2019, 09:50
  • redakcja
Porachunki pseudokibiców w mieście?! Przy „Włókniarzu” rozegrały się sceny jak z filmu

Podziel się:

Oceń:

Do bardzo niepokojącego zdarzenia doszło pod koniec lipca w pobliżu boiska Włókniarz w Staorgardzie Gdańskim. Grupa zamaskowanych mężczyzn goniła jednego z trenujących tam piłkarzy. – Nie trudno się domyślić, co by się stało, gdyby go złapali... – opisuje świadek zdarzenia.

O sprawie poinformował nas jeden z mieszkańców miasta, który był naocznym świadkiem tego zdarzenia.
Z jego relacji wynika, podczas treningu poza ogrodzenie boiska wypadła piłka, po którą poszedł jeden z młodych piłkarzy. Wówczas zaczęła się cała akcja.
– Jechałem autem. Tuż przed maską przebiegł mi młody człowiek, który uciekał przed grupa 12 lub 15 zamaskowanych mężczyzn. Uciekający wbiegł na boisko i na szczęście zatrzasnął furtkę. Napastnicy natomiast otoczyli boisko, próbując wedrzeć się do środka – opisuje pan Mariusz. – Wszystko wyglądało jak akcja z filmu fabularnego. Nie wiem, co by się stało, gdyby go tam złapali. Wydaje mi się, że była to jakaś zasadzka, która miała zakończyć się inaczej. Po prostu przytrafiła się okazja, że poza boisko wypadła piłka i się zaczęło... – dodaje.
Informacje o zgłoszeniu potwierdza starogardzka policja. 
- Otrzymaliśmy zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku o mężczyznach biegających w rejonie boiska – mówi asp. sztab. Marcin Kunka. - Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że grupa mężczyzn chce dostać się na boisko. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy nie zastali zgłaszającego, ani wskazanej grupy osób. Nie otrzymaliśmy powtórnych zgłoszeń w tej sprawie – dodaje rzecznik starogardzkiej policji.

_redakcja

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bm
bm 25.09.2019, 09:13
Za handel prochami niech sie wezmą polycjanty, ale za tych z góry samej co to sprowadzają do stg a nie za tych dillerków. ciekawe gdzie są służby i czy nikt tego nie widzi jak się wożą po miescie
Kibice to cwele
Kibice to cwele 25.08.2019, 12:13
Oni zawsze w grupach cwele sam na sam nie wyjdą tylko założom maski i udają twardzieli niech zjedzą mój *** cwele
Witek
Witek 06.09.2019, 16:25
Od kiedy cyganie potrfia pisac.
Pegaz
Pegaz 19.08.2019, 00:04
Fest... Takie mądrale a tylu na jednego!!! Nie wstyd Wam?? 😕
gów*no prawda
gów*no prawda 18.08.2019, 21:27
ktoś dzwonił, na miejscu nie było go ani niby napastników, czyli taki badziew możemy sobie codziennie zmyślać i dawać artykuł wp=badziew
Bartek
Bartek 18.08.2019, 21:51
Artykuł jest dobrze napisany, gazetę poinformował świadek zdarzenia, a Rzecznik Policjii potwierdził zgłoszenie.Kłania się czytanie ze zrozumieniem, chyba czas zainwestować we własną edukacje , bo na naukę nigdy nie jest za póżno.
ice
ice 18.08.2019, 20:17
Nie czaje? Dajcie im możliwość się powyrzynać i będzie spokój...
Piotr
Piotr 18.08.2019, 22:03
Nie wiemy kim był uciekający, i czy sobie zasłużył na to.A co gdyby wpadł pod jadące auto, lub gdyby go dopadła ta banda?.A co gdyby tak ciebie gonili Ice lub twojego syna to też byś napisał taki bzdurny komentarz?.
dziab dziab
dziab dziab 16.08.2019, 14:51
Aaa właśnie !
"Jechałem autem. Tuż przed maską przebiegł mi młody człowiek, który uciekał przed grupa 12 lub 15 zamaskowanych mężczyzn."
No to może jakaś kara dla chłopaka za wtargnięcie na jezdnie i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ?...
dziab dziab
dziab dziab 16.08.2019, 00:42
Co mają do tego kibole/kibice ? Jaka Lechia, jaka arka ? 12 chłopów zamaskowanych i tyle. Nie ma żadnych informacji o jakichkolwiek barwach klubowych więc co tam dziady skomlecie ?

Ps: Starogard od zawsze był za Lechią Gdańsk.

A tytuł artykułu na poziomie -3
i
i 02.09.2019, 00:53
Wszędzie na murach napisy Arka Gdańsk lub Lechia Gdynia.
Panie, weź pan ta ręka
Panie, weź pan ta ręka 16.08.2019, 19:12
Do dziab dziab- mów za siebie, ja jestem za klubem FC MI SIĘ NIE CHCE. Nasze motto " czy wygramy, czy przegramy-jeden hooj"
srab srab
srab srab 16.08.2019, 14:12
Takimi artykułami okraszonymi konkretną fotką podsyca się agresję i napuszcza jednych na drugich.
Nie ma ani słowa na temat barw klubowych tych goniących. Jest tylko sugestia.
A to może po prostu pracownicy firmy pożyczkowej zachęcali piłkarza do oddania pożyczonej kasy?
Klara
Klara 16.08.2019, 07:43
Tak zachowują się przestępcy, a nie młodzi chłopcy !!!.
aaa
aaa 18.08.2019, 19:20
Młodzi chłpcy tez mogą byc przestępcami
PPP
PPP 15.08.2019, 21:53
Agresja narasta. Ewidentnie za przyzwoleniem władzy.
Y
Y 15.08.2019, 21:08
Pozamykać takich Kocborowców na Skarszewską.Czeski film, centrum miasta nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał.
i
i 15.08.2019, 14:49
Dzisiaj gonią piłkarzy , jutro LGBT.
Jeden to już listę ich tworzy nawet.
PP
PP 15.08.2019, 12:13
Elektorat KonfederackoPiSoKukuziwy w pełnej krasie... I jeszcze się takim patafianom daje granty rządowe jak w Białymstoku (700tys)
Alik
Alik 16.08.2019, 15:45
Elektorat PO-Lewica-Wiosna dostaje granty od Ikea ,Ambasady Usa i nie tylko,potem wsadza ich w autobusy i wozi po Polsce organizując marsze lgbtxyz . Zawsze tych samych ludzi pozorując wielkie poparcie.
kiler
kiler 16.08.2019, 18:26
I ty srAlik jeździsz pewnie z nimi w stroju Borata. Kuwetę wyczyść...
Wiesław
Wiesław 15.08.2019, 11:11
To skąd zdjęcie zamaskowanych osób do tego artykółu ma redakcja ? Jak nikogo policja nie zastała ?
Gość
Gość 15.08.2019, 14:57
Wiesław to jest zdjęcie poglądowe , jak ubierają się kibole, zasłaniają twarze, aby nie można było ich rozpoznać.Raczej zwykli ludzie nie zasłaniają twarzy i nie ganiają za jednym człowiekiem.Pomorze jest podzielone na kibiców czy pseudokibiców Arki gdynia i Lechii Gdańsk co widać po graffiti czy napisach na murach miast.Chodzi o rządzenie na danym terenie ,czasem każda ulica w danym mieście jest za kim innym, do tego tzw, ustawki itd.Poczytaj sobie różne artykuły na te tematy,to się dowiesz, dal mnie osobiście to jest chore.
Sławek EU07
Sławek EU07 16.08.2019, 18:00
Kociewie to Biało-zieloni, Kaszuby to Żółto-niebiescy.
Karol
Karol 15.08.2019, 10:50
Rodzice zabierają już swoje pociechy na mecze i pokazują kierunek, dzieci w szkołach mają już się opowiedzieć po której ze stron są i wtedy już od małego dochodzi do przepychanek.Zbieranie kapsli i pieniędzy na chore dzieci i dorosłych to działanie psychologiczne, zobacz nikt ci nie pomógł a klub zebrał pieniądze, a ludzie myślą jacy ci kibole dobrzy.Wystarczy pójść na pierwszą lepszą siłwnie gdzie chodzą te łyse koksy Sterydożercy ,w koszulkach swojego klubu.Wchodzą agresywnie do szatni, wszystkich ustawiają po kontach, mam ponad 40 lat a taki szmaciarz do mnie na ty czy będziesz tu ćwiczył, a zwróć mu uwagę to co k...r .
Błażej
Błażej 15.08.2019, 21:16
Na siłowniach to można spotkać takich pokroju Spejsona czy Opałki, z oczami błądzącymi za rozumem i głosem jakby miał mongolizm.
Piotr
Piotr 16.08.2019, 08:13
A w tych oczach błądzących za rozumem odwieczne pytanie "Czy Zbyszek i Zbigniew to to samo imię" ???.
Jasiek
Jasiek 16.08.2019, 08:19
Świadek ma racje, scena jak z filmu Patryka.Co widziałeś, mecz piłki nożnej , kto z kim grał yyyy, ilu zawodników jest w drużynie yyyy 11 z bramkarzem czy bez yyy bez wiesz co Opałka weź ty już lepiej s.....,
k
k 15.08.2019, 14:46
Och Karol.A na kogo głosowałeś?
Grześ
Grześ 15.08.2019, 10:30
Ładnych 10 lat temu poszedłem na dyskotekę w koszulce która przypadkiem miała barwy bez napisów klubu, to już startowało do mnie kilku kolesi abym ją zdjął,rozumiecie nie bawie się w żadne arki czy lechie a te cymbały w każdym szukają wroga, takich to do koka i w pasy.
PegaZ
PegaZ 19.08.2019, 00:00
Ja będąc z 3 lata temu na imprezie miałam założone 2 opaski na ręcę żółtą i niebieską z napisem O zwierzętach i wyobraźcie sobie że gówniary do mnie się ciskały bo myślały że jestem za Arką a one były za Lechią! Psychiczne jakieś!!! I jak piszesz w każdym widzą wroga 😠 tępe dzidy
Darek
Darek 15.08.2019, 10:05
Po napisach na murach miast widać skąd ta moda przyszła oczywiście z Trójmiasta.Już w gimnazjach piorą mózgi młodym , niby to pod płaszczykiem pomagania chorym dzieciom.Miasto monitorowane a tutaj nic nie wiadomo , gdzie uciekli, w maskach można sobie biegać itp.Przecież tacy to jeżdżą na ustawki, biorą pewnie różne środki i obicie komuś facjaty nie stanowi problemu, wystarczy obejrzeć filmiki co tacy kibole robią i czym się zajmują.czas aby ktoś się tą Patologią zajął , bo dla mnie takie coś normalne nie jest.
Karolina
Karolina 15.08.2019, 15:23
W Skarszewach co kawałek pomalowane przystanki ściany, hasła Skarszewy miasto Lechii, żyjemy po to aby walczyć i do tego graffiti z jednoznacznym przekazem, i nikt z tym porządku nie robi.Rodzice zabierają dzieci na mecze do Gdańska albo sami je puszczają , a potem zdziwieni że są agresywne, nie dają sobie z nimi rady.Zamalować to uliczną sztukę , niech sobie w domu pokoje tak zdobią.

Pozostałe