Czwartek, 17.10.2019

FOTO, FILM: Sprawcy morderstwa tymczasowo aresztowani. 19 i 33-latkowi grozi dożywocie

  • 12.08.2019, 10:36
  • redakcja
FOTO, FILM: Sprawcy morderstwa tymczasowo aresztowani. 19 i 33-latkowi grozi dożywocie
Podziel się:
Oceń:
Starogardzcy policjanci doprowadzili do swojej jednostki dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o zabójstwo. Nad ich zatrzymaniem pracowali doświadczeni funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli materiał dowodowy oraz sprawdzili dziesiątki informacji w tej sprawie. Mieszkańcy Kociewia usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Za zbrodnię kodeks karny przewiduje karę dożywotniego więzienia.

Do zabójstwa doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia br. Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Starogardu Gdańskiego znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujący się w pobliżu patrol, który potwierdził otrzymaną informację.

 

Do akcji natychmiast wkroczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy ustalili personalia denata, którym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Do sprawy zaangażowani zostali najbardziej doświadczeni policjanci miejscowej jednostki oraz funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej. Wszystkie czynności były wykonywane w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę. Jedna z przyjętych wersji zdarzenia wskazywała na zabójstwo. Oględziny mieszkania, analiza zabezpieczonych śladów oraz przeprowadzone przez mundurowych czynności operacyjne przyczyniły się do wytypowania podejrzanych. Już po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci zatrzymali 19 i 33-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego.

 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił sądowi na tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pobytu w więzieniu.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hela
Hela 14.08.2019, 14:31
Nie jestem za karą śmierci jednak powinni obaj panowie otrzymać surową karę. Nie ma litości dla człowieka który odbiera życie drugiemu. Tłumaczenia że może byli pod wpływem narkotyków czy alkoholu do mnie nie docierają. Takie osoby dokonując tego czynu miały na tyle świadomy umysł że powinny liczyć się z konsekwencjami. Brak sumienia i uczuć wyższych spowodowały że doszło do tragedii. Żal mi rodziny tych panów bo matki nie wychowaly ich na m***ców. Współczucia dla rodziny ofiary
Piotr
Piotr 14.08.2019, 08:21
Tylko ciężkie prace odstraszą tą parole od tego typu przestępstw.
Mieszkanka stg
Mieszkanka stg 13.08.2019, 23:50
Kim jest ten drugi z m***ców przecież to dziecko jeszcze
Mieszkaniec Stg
Mieszkaniec Stg 13.08.2019, 20:56
Tak niestety dziala nasz kraj i nasza Polska polityka zwykly obywatel pracujacy nic na to nie moze poradzic... Podatki utrzymuja zwyrodnialcowc i taki sobie w wiezieniu odzyje bo dostanie osobna cele i ochronę zeby mu nikt nic nie zrobil.
Ciekawe
Ciekawe 14.08.2019, 06:34
Chcesz powiedziec ze w innych krajach nie ma m***stw ?
Szok
Szok 13.08.2019, 20:05
Wybaczać komu patologi ktora cpa i zrujnowala sobie życie na wlasne życzenie zresztą jak ktos w patologi się wychował to nie potrafi żyć innaczej dożywocie to ma byc kara że zimą ciepło ma jesc dostanie na lep mu nie pada a lekarz wyleczy - wystarczyło flaki komuś wyproc to jest dopiero chory kraj a człowiek musi pracować żeby mieć wszystko a taki bencwal co dostanie od państwa pełen serwis
Mieszkaniec Stg
Mieszkaniec Stg 13.08.2019, 13:21
Kara smierci piwinna zostac dla takich osob przywrocona. Dozywocie to nie jest kara dla takich...... teraz beda zyc z naszych podatkow... I taka mamy sprawiedliwosc.
 Domin
Domin 12.08.2019, 20:37
Wypisujacy głupstwa z kościoła ,potzrebują chyba pomocy od psychiatry!!
Tola
Tola 12.08.2019, 20:15
jaka kara smierci. ksiadz mowil na kazaniu ze trzeba wybaczac. to nie te czasy ze oko za oko zab za zab. ja proponuje obydwu chlopakow wyslac na badania psychiatryczne bo potrzebuja ci mlodzi panowie pomocy a nie kary. pozdrawiam cieplutko w poniedziałkowy wieczór. Zdrowia !
Ania
Ania 14.08.2019, 17:46
Tola, byle nie trafili do Twojego psychiatry, bo kiepski z niego specjalista...
Olka
Olka 13.08.2019, 07:47
Tola zmień lekarza,bo ten z którego usług korzystasz cię oszukuje.
pegaz
pegaz 12.08.2019, 23:49
Starszy od dawna miał problemy z sobą " głową" mózg przećpany( już siedział, recydywa) wyszedł i co ? Odebrał życie drugiemu😠 powinien mieć zrobione badania i wg nie opuszczać więzienia! Niech teraz zasuwają pracą na swoje wyzywienie w *** a nie za nasze podatki *** grzać będą
Olka
Olka 13.08.2019, 07:49
Kula do nogi i niech chodzi wolno, jak ktoś sie nad nim zlituje, to da mu kawałek chleba, albo jakąś dorywczą prace tyle w temacie.W Polsce nie ma obowiązku pracy.
Xx yy
Xx yy 12.08.2019, 14:26
Kara smierci- nie jestem przeciwny ale tylko w takich przypadkach gdy zabójstwo bylo celowe z premedytacją i ***ialskie. I jeszcze jeden maly aczkolwiek ważny warunek - musi byc PEWNOŚĆ ze zrobił to skazany. A ostatnimy czasy mamy zbyt wiwle przykładów na to ze w więzieniach siedza niewinni ludzie. Wszystkiemu winna statystyka w pllicji. Jest m***stwo trzeba wytypowac sprawce i mu przykleić łatkę-liczy sie statystyka "wykrywalności" . A gdzie jakość?
Jprd
Jprd 12.08.2019, 14:41
Zgadzam się
Nr dex
Nr dex 12.08.2019, 14:02
Gdyby u nas chcieli że tak napiszę wprowadzić kare śmierci to i tak nasi kochani wafle z po-ko by się poskarżyli do uni czy tam ciul wie czego bo przecież to takie nie humanitarne.
Jprd
Jprd 12.08.2019, 13:59
Powinna być kara śmierci. Może wtedy byłoby miej takich tragicznych przypadków a tak będą sobie żyć jak goście w pace
Ja
Ja 12.08.2019, 13:47
Tu piszą o zabójstwie a jakiś kretyn o obwodnicy.ty się dobrze czujesz?czy za dużo bierzesz zmień dilera albo bierz mniejszą dawkę.
Jan
Jan 12.08.2019, 11:31
Na innych portalach już dawno jest napisane czym tego dokonali podany wiek ale i imiona i pierwsze litery nazwiska.Czym sobie ten człowiek zasłużył, że go tak ***ialsko potraktowali złe spojrzenie, kłótnia, a może chęć wyżycia sie na kimś po alkoholu czy może innych używkach?.Jedno jest pewne dożywocie dla takich to za mało, równie dobrze mogli wyjść w miasto i zrobić to komuś przypadkowemu, który wracałby z pracy, bo różnie ludzie kończą prace.
***owy Prezydent
***owy Prezydent 12.08.2019, 10:54
A co z Obwodnicą? Przypomnę, że nawet taka wioska jak Skórcz się zorganizowała i obwodnicę ma.

Pozostałe