Poniedziałek, 19.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Starogard wolny od ideologii LGBT? Radny zbiera podpisy

  • 10.08.2019, 12:15
  • redakcja
Starogard wolny od ideologii LGBT? Radny zbiera podpisy (fot. Tweeter.com Podczas jednej z parad LGBT w Gdańsku, starogardzianin Dariusz Cz. przebrał się za księdza, a na krzyżu niósł waginę, obrażając tym samym katolików.
Podziel się:
Oceń:
Marsze, pikiety i manifestacje środowisk LGBT – to w ostatnim czasie coraz częstsze widoki. Głośniej jest również o zamieszkach pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami tej ideologii, a słowo tolerancja i homofobia nabiera zupełnie innego znaczenia. Marsze środowisk odbywających się pod tęczową banderą, coraz częściej jednak spotykają się ze społecznym sprzeciwem i brakiem akceptacji, a w mniejszym stopniu z tolerancją i poparciem. Kategoryczne „STOP” w tej kwestii postanowił powiedzieć jeden z radnych naszego miasta, który zbiera podpisy pod petycją nazywaną skrótowo „Starogard wolny od ideologii LGBT”.

Lesbijki, geje, biseksualiści i transwestyci – to rozwinięcie skrótu LGBT. Tego typu grupy tworzą mniejszości definiujące swoją odmienność od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz osoby tożsamości płciowej niezgodnej z biologiczną płcią.
W ostatnim czasie coraz więcej osób deklaruje swoją odmienność publicznie. Z badań CEBOS-u wynika, że aż 64 proc. dorosłych Polaków nie popiera działań środowisk LGBT. Badania zostały przeprowadzone na początku kwietnia na grupie osób liczącej ponad 1000 osób.

„Chcemy, aby rodzice wychowywali
swoje dzieci w  zgodzie ze swoimi przekonaniami”

Swój sprzeciw w tej kwestii wyraża również radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, który postanowił zebrać podpisy pod petycją w sprawie sprzeciwu wobec prób wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych oraz promocji tej ideologii w życiu publicznym.
- W ostatnim czasie wielu mieszkańców naszego miasta wyraża duże zaniepokojenie, że pod pretekstem równouprawnienia promowana jest ideologia LGBT i gender. Przenika to do szkół, urzędów, a także do młodzieżowych organizacji. Oprócz podważania moralnych fundamentów cywilizacji, uderza to w normalną rodzinę. Sprzeciwiam się realizowanej przez LGBT silnej propagandzie seksualizacji życia człowieka już od wieku wczesnodziecięcego. Chcemy bronić nasze miasto przed szkodliwą ideologią LGBT. Chcemy również, aby nasze dzieci w szkole poznawały takie słowa jak: patriotyzm i rodzina. To właśnie takie słowa pozwolą młodym osobom w przyszłości zbudować silne i trwałe więzi z drugim człowiekiem, czy lokalną społecznością. Chcemy, aby rodzice wychowywali swoje dzieci zgodnie ze swoimi tradycjami i przekonaniami, mając na celu dobro swoich pociech. Jako reprezentanci społeczności Starogardu Gdańskiego musimy kategorycznie sprzeciwić się wprowadzaniu szkodliwych programów do szkół, czy zmianie programu nauczania. Podsumowując: nie zgadzamy się na jakiekolwiek próby ingerowania ideologii LGBT w proces wychowania i kształcenia na każdym etapie. Szkoła ma dać gwarancję bezpieczeństwa, a nie być miejscem do rozpowszechniania trudnych do pojęcia programów LGBT -  powiedział Sebastian Kucharczyk, radny oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Starogardzie Gdańskim.
Jak przyznaje w rozmowie z nami, petycja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 Brak akceptacji równa się homofobia?!
Zbieranie podpisów rozpoczęło się 26 lipca. Wówczas Sebastian Kucharczyk ogłosił swój pomysł, który spotkał się z wieloma krytycznymi komentarzami, ale i z pozytywnym bądź neutralnym odzewem.
– Nigdy nie myślałem, że dożyję czasów, kiedy ktoś będzie narzucał mi swoje upodobania, czy akceptowanie swojej odmienności. Jeszcze przed kilkoma laty, gdyby dorosły facet wyszedł na ulicę przebrany za kobietę, zamknęliby go w Kocborowie... Dzisiaj jest odwrotnie. Ludziom wmawia się, że muszą tolerować i akceptować takie zachowania, bo w przeciwnym wypadku są wyzwani od „homofobów”. Podkreślam, że zupełnie nie przeszkadza mi to, kto i co robi prywatnie, ale nie mogę pogodzić się z paradami ulicznymi i obrażaniem pozostałych osób, które nie chcą na to patrzyć, a często muszą... Wydaje mi się, że te wszystkie marsze są swojego rodzaju pokazówką. Znam kilka osób, które są innej orientacji, ale nie przebierają się w sukienki i nie głoszą dziwnych haseł, po prostu – żyją wśród nas, mają sąsiadów, przyjaciół i ciekawsze zainteresowania niż udział w paradach – mówi jeden z mieszkańców naszego miasta, który chce pozostać anonimowy.
Na koniec rozmowy mężczyzna dodaje, że przymuszanie kogoś do akceptacji może mieć wprost przeciwny skutek, uzasadniając to na przykładzie II wojny światowej.
– Niemcy zakazywali nam nauki języka ojczystego, a zmuszali do nauki języka niemieckiego i co...? Skutek był odwrotny. Ludzie spotykali się potajemnie i uczyli polskiego – podsumowuje.

Petycja

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SYGNALISTA
SYGNALISTA Wczoraj, 07:51
WOLĘ LGBT OD PISOWCÓW I NAWIEDZONYCH
wracz
wracz Wczoraj, 08:43
tylko wymyszenie może ci pomóc , a potem do żeńskiego zakonu
adonis
adonis 2 dni temu, 08:34
pedałom , lesbom i innym zbokom - NIE , NIE , NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!
!!!! 2 dni temu, 10:34
Idąc twoim tokiem myślenia hetero,rudym,leworęcznym, otyłym mówimy NIE NIE NIE !!!!!!
Gosc
Gosc 13.08.2019, 21:44
Za pedofilow w sutannach niech sie wezma panie radny a nie ***mi sie zajmowac.
k
k 13.08.2019, 21:39
Jeżeli dalej będzie rządził PiS, to o rozwoju możemy zapomnieć. Oni tylko rozdmu***ą medialnie projekty, ale potem i tak nie mają kasy. Wszystko idzie na przekupstwo wyborcze. Rządzą 4 lata i jeszcze nic w zakresie nowych inwestycji nie zrobili. Za to wszystkich mają za wrogów
xyz59
xyz59 13.08.2019, 11:46
Jeszcze przed kilkoma laty, gdyby dorosły facet wyszedł na ulicę przebrany za kobietę, zamknęliby go w Kocborowie...Jeszcze przed kilkoma laty, gdyby pomocnik aptekarza stawiał na baczność GENERAŁÓW to ... Jeszcze przed kilkoma laty, gdyby poseł na Sejm RP głosował przeciwko OBWODNICY SWOJEGO MIASTA to ...
Rodzice
Rodzice 13.08.2019, 10:50
Brak wiedzy medycznej i psychologicznej, do tego opór przed poznaniem i zagłębieniem się w temat LGBT rodzi agresję do osób nie- heteroseksualnych. Przykre jest to,że osoby obnoszące się ze swoim chrzescijaństwem" kochaj bliźniego " prezentują skrajną nienawiść, nietolerancję i właśnie agresję. Powstaje w Was zaburzona ideologia, fanatyzm chrześcijański....strach pomyśleć co będzie dalej...palenie na stosach? Publiczne wieszanie tzw.odmieńców? Komory gazowe? Pan Kucharczyk i inni wyznawcy PiSu! Czy naprawdę tak trudno jest zacząć myśleć? Czy wy naprawdę nie widzicie zła jakie szerzycie? Co musi się wydarzyć abyście się przebudzili i wyszli z ciemności - ciemnoty w jakiej żyjecie?! Pozdrawiam - matka/ojciec dziecka transeksualnego
..
.. 13.08.2019, 08:33
Ludzie! co to się dzieje.. aż strach! PRECZ Z LGBT! nie chcemy tego w naszym pięknym kraju!
Kazan
Kazan 13.08.2019, 07:56
A kiedy w Starogardzie będzie marsz LGBT bo zostało mi trochę trotylu i nie wiem co z tym zrobić ha ha ha.
kaszuba
kaszuba 16.08.2019, 19:39
Rozerwij sie! Niewielka strata dla spoleczenstwa!
Gosc
Gosc 12.08.2019, 17:43
Panie. Radny wez sie za obwodnice a nie ***mi zajmowac, widac ze nie ma robic,rowy kopac zeby pola mialy wode ty swinnio jedna.
JP125%
JP125% 12.08.2019, 16:03
jak już mamy uwolnić Starogard od LGBT, to będziemy ich wysiedlać do Tczewa, czy będziemy od razu strzelać w Szpęgawsku ?
edek
edek 12.08.2019, 12:40
a kiedy starogard wolny od pedofilli i pedofili , kiedy rozliczenie świńskiego prałata , bo to skandal , żeby ten kapuś i pedofil był honorowym obywatelem miasta , może tym się zajmiecie pisiory !!! , bo ponoć wg. jarka zawsze dziewicy jesteście prawi i sprawiedliwi !!!
Krejze
Krejze 12.08.2019, 11:10
A to jest ten pan, który na Facebooku wysyła zaproszenia losowym osobom. Po co? Żeby podbudować swoje ego - "ile to ja mam znajomych"?

Panie Kucharczyk - obwodnica Starogardu to chociaż w tym stuleciu powstanie?
Marek Mechanik
Marek Mechanik 12.08.2019, 11:00
Pragnę poinformować wszystkich krzykaczy, przeciwników i zajadłych wrogów LGBT, że nawet Wy znacie co najmniej dwóch gejów i dwie lesbijki. Tylko o tym nie wiecie, bo to normalni ludzie, normalnie się ubierający, zachowujący, pracujący. Nie obnoszący się ze swoją orientacją. Nie narzucający się nikomu. Żyjący w spokoju z kimś w parze lub samotni (oj, nie jest łatwo znaleźć w tym mieście drugą połówkę). Sam mam ochotę kilku osobom wprost o tym wspomnieć, ale obawiam się, że musiałbym zmienić pracę.
obywatel
obywatel 13.08.2019, 22:00
Nie o to chodzi, że geje spędzają razem czas np na grach, spacerach, wspólnych zainteresowaniach itp, tylko, że oni walą się w d... Tak niestety jest. Oni najbardziej roznieśli HIV, AIDS itp syf, więc nie dajmy się omotać. Niech siedzią cicho, a nie po ulicach krzyczeć i demoralizować młodych.
***owy Prezydent
***owy Prezydent 12.08.2019, 10:57
A co z Obwodnicą? Przypomnę, że nawet taka wioska jak Skórcz się zorganizowała i obwodnicę ma.
eh
eh 14.08.2019, 18:04
Skórcz ma prawa miejskie, ale co tam. Nareszcie mają cicho. Gdyby nasi rajcy nie słuchali niektórych, choćby z Łapiszewa, pewnie już trwałaby budowa.
xx
xx 12.08.2019, 08:49
A mnie interesuje,dlaczego do ZUSu w St.można dostać się do pracy bez konkursu,kompetencji?Nepotyzm?Łapówka?Tyle ludzi z wykształceniem czeka na pracę ,a nie daje się im szansy nawet stanąć do konkursu .Konkursu się po prostu nie ogłasza.
???
??? 11.08.2019, 23:53
Może zrobimy przy okazji "Starogard wolny od chrześcijaństwa"? Mi i wielu innym osobom nie podobają się marsze, pikiety i manifestacje środowisk katolickich takie jak np. 20 czerwca kiedy ludzie wyszli na ulice z obrazkami na spacer blokując ruch.
K.
K. 11.08.2019, 23:07
Ludzie z LGBT manifestuja swoją odmienności ostatnio bo chcą akceptacji i chcą normalnie ŻYĆ w naszym kraju. Owszem, NIE każdy musi to akceptować, ale np atakowanie kogoś tylko dlatego, że kocha inaczej jest chore.. co byś zrobił/zrobiła jakby okazało się, że ten gej to ceniony kardiolog który uratował życie Twojej kochanej mamie? Dokąd zmierza ren świat... człowiek człowiekowi wilkiem...
ja
ja 13.08.2019, 12:59
A kto ich atakuje ?to oni atakują normalnych ludzi,to wynika z ich pustego życia.Poczytaj trochę naten temat i potem się wymądrzaj.
Kaszuba
Kaszuba 16.08.2019, 19:43
Nie to wynika z pustej glowy takich jak ty! Proponuje azebys swoj mozdzek wlozyl do czaszki kiolibra, to bedzie niezla grzechotka!
kiker
kiker 11.08.2019, 22:52
Typowy „obrońca konstytucji”....ha ha. Poko...jebcy i tyle w temacie!!! Nie uciekniesz przed sądem ostatecznym... ha ha. Co za typ!!!
grześ
grześ 11.08.2019, 20:23
wszystkich zboków od razu - do gazu , bo jak się ich od razu nie rozliczy , to będzie taki świński problem , jak ze zboczonym prałatem
Kucharczyk do kuchni
Kucharczyk do kuchni 11.08.2019, 20:17
"Podczas jednej z parad LGBT w Gdańsku, starogardzianin Dariusz Cz. przebrał się za księdza, a na krzyżu niósł waginę, obrażając tym samym katolików." Szanowna Redakcjo, wedle mojej wiedzy ksiądz nosi czarną sutannę i koloratkę a nie białą tunikę, natomiast krzyż tworzą dwie przecinające się prostopadle linie i kij od miotły nim nie jest. Reszta artykułu niestety tak samo rzetelna.

Pozostałe