Poniedziałek, 19.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Wielki pożar ścierniska - płonęło zboże we Frący

  • 01.08.2019, 14:00 (aktualizacja 01.08.2019, 14:12)
  • redakcja
Wielki pożar ścierniska - płonęło zboże we Frący fot. OSP Smętowo Gr.
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj około godz. 11.15 doszło do groźnego pożaru w miejscowości Frąca w gminie Smętowo Graniczne.

- Zostaliśmy zadysponowani do pożaru ścierniska. Pożarem objęte było ponad 100 m kw. zboża - mówi bryg. Adam Szynalewski z PSP Starogard Gd.

Na miejscy pracowało pięć zastępów straży pożarnej ze Starogardu Gd., Smętowa Gr. i Kamionki.

_redakcja

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosć
Gosć 08.08.2019, 07:30
Chore ambicje maluczkich.
Strażak
Strażak 07.08.2019, 15:15
Jak ktoś ma problem do osp Kamionka to zapraszam wieczorem do remizy wyjaśnię mu jego problemy
Gość
Gość 07.08.2019, 21:35
Co za denna dyskusja.
Kamionka ma przerost ambicji nad możliwosciami i to wiadomo od dawna.
Zeby byc strazakiem trzeba mieć czyste intencje a nie szczuć na Smętowo czy Lesną Janie.
😋😋😋😈😈😈
Gość
Gość 08.08.2019, 03:55
Przerost ambicji a czego im brakuje? Niosą pomoc, sprzęt mają więc w czym tkwi problem? Czyste intencje? Dyskusja zaczęła się na temat, że Kamionka może się pokazać I zapisać sobie akcje... Więc lepiej przeczytaj poniższe komentarze i później pisz. 😊 Strażakiem jest się po to aby pomagać tak dla przypomnienia!
Zapałka
Zapałka 08.08.2019, 07:35
......dwie jednostki w gminie wystarczą :
Smętowo i Lesna Jania.
Zainteresowany
Zainteresowany 07.08.2019, 21:43
Kurcze a ja myślałem że trzeba mieć ukończony kurs podstawowy strażaka ratownika, ukończone 18 lat i nie przekroczone 65, aktualne badania lekarskie i ubezpieczenie. 😁 🚒 A o intencjach to lepiej się "gościu" nie wypowiadaj. Raczej rzeczywiście polecam zastanowić się nad tym czemu te wszystkie zdarzenia są w Smętowie? 🤔 😏 Czyżby słaba edukacja z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej? 🤔 A może ambicje... Hmmm pijar? 🤔 😏 😂 🤣
gosc
gosc 06.08.2019, 20:18
witam zawsze cos macie do osp kamonka kamionka to kaminka tamto szanowny druhu spojzcie lepiej na osp lesna jania
Nauczycielka
Nauczycielka 07.08.2019, 15:21
O rany gosciu czy ty chodziłeś do szkoły ?
Jaki wstyd bo w twoim wpisie błąd na błędzie.
Mieszkaniec smetowa
Mieszkaniec smetowa 07.08.2019, 20:31
Co roku pali sie trawa w smetowie i wy tym samych miejscach. moze czas sie tym zajac Ciekawe ,czemu sami sobie odpowiecie
Opiekun swietlicy.....
Opiekun swietlicy..... 07.08.2019, 21:39
Wiadomo kto to pisze. Nie wysilaj się.
Ha,ha,ha
Smętowo jest i będzie na pierwszym miejscu.
Gość
Gość 08.08.2019, 03:47
Hmm, walka pomiędzy jednostkami. Ludzie błagam to jest Ochotnicza Straż Pożarna, ludzie którzy mają nieść pomoc. Powinniście się wspierać... A nie tekst Smętowo jest i będzie na pierwszym miejscu, moim zdaniem Kamionce niczego nie brakuje. Wydaje mi się, że opiekun świetlicy powinien reprezentować coś sobą a nie rzucać takie teksty.
Gość
Gość 08.08.2019, 07:44
Moze brakuje im skromnosci i zdrowego rozsądku ?
Gosciu Smętowo to jednostka od dawna w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gasniczym,bardzo dobrze wyposazona.Jest i będzie na pierwszym miejscu nikt nie ma watpliwosci.

Ochotnik
Ochotnik 06.08.2019, 11:59
Czytam i nie wierzę 😏OSP to stowarzyszenia.. Bardzo dobrze gdyby osoby piszące te komentarze zapoznały się z tym zagadnieniem. Bo dotyczy to bezpośrednio rzekomego zmniejszenia ilości OSP na terenie gminy .. Zalecam też dołączyć do takiego stowarzyszenia.. Bo przecież to taki "miód" zostawić rodzinę w niedzielę, dzień wolny (np.) żeby biec na dźwięk syreny do remizy. Żeby pobiegać w UPS - ie przez godz. przy palący się rżysku, żeby jeszcze po powrocie do remizy spędzić tam kolejne pół godziny na porzadkowaniu sprzętu... I wiecie co? Nie dla pijaru tylko po to aby pomóc ludziom w potrzebie.. Dziwne nie? Sorry taki mamy klimat... Znieczulica ludzka sięga granic....
Strażak super
Strażak super 08.08.2019, 07:49
Nikt nikogo nie zmusza do akcji.Zresztą za akcje są pieniadze.
I nie tłumacz o OSP bo nie ma takiej potrzeby.
Mieszkanka Smętowa
Mieszkanka Smętowa 06.08.2019, 11:59
Mamy 3 jednostki w gminie. Gdy pali się rżysko bądź inny dobytek są wszystkie. Pożar jest ugaszony szybciej i nasz dobytek jest bezpieczny. W przypadku gdyby była tylko jedna jednostka to nie skończyłoby się na jednym polu a cała gmina poszłaby z dymem gdyż jedna jednostka mimo najszczerszych chęci nie ugasi wielkiego pożaru. Zamiast się cieszyć, że mamy strażaków ochotników poswiacajqcych swój czas pomimo własnych ***opów czy żniw narzekacie na nich siedząc w wygodnym fotelu na własnej posesji sącząc piwko. Zacznijcie myśleć...
Henek
Henek 03.08.2019, 12:59
Zawsze coś sie dzieje we Fracy, jak nie stogi słomy to sciernisko.Kamionka OSP może sie pokazać no i zapisać sobie akcje.
Mała gmina a trzy jednostki,wystarczyłoby Smętowo.
Gość
Gość 06.08.2019, 09:11
Zaczynam zastanawiać się czy ludzie chociaż starają się myśleć. Cieszmy się, że mamy takich ludzi, w tych czasach mało jest osób, które niosą pomoc. A dla zainteresowanego Pana a to tylko OSP Kamionka zapisuje sobie akcje? Przecież Smętowo również, więc w czym tkwi problem?
Strazak
Strazak 06.08.2019, 10:16
Ochotnicza Straz Pozarna jest potrzebna .
Osp Smętowo to pręzna jednostka z duzym zapleczem a Kamionka ?
Nalezy zadac pytanie czy trzy jednostki w małej gminie jest potrzebne?
Ile akcji w ciagu roku ma Kamionka ?
To jednostka od pijaru czy rzeczywistych akcji ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.08.2019, 16:31
Faktycznie OSP Smętowo Graniczne jednostka na medal jeden kierowca na etacie i reszta dzieci
Przedszkolak.
Przedszkolak. 07.08.2019, 23:41
Reszta dzieci ?
Masz rację bo po drugiej stronie ulicy jest przedszkole.
Mieszkamiec smetowa
Mieszkamiec smetowa 06.08.2019, 20:47
Jest takie powiedzenie kozak w necie pp w swiecie jak potraficie pisac tak o kamionce to powiecue to w prost a nie ukrywacie sie .tylko pp sie ukrywa
Bono
Bono 07.08.2019, 23:43
Filizof "mieszkaniec Smętowa" odkryj się !!!


Pozostałe