Sobota, 19.10.2019

3 - latek potrącony na przejściu dla pieszych w Starogardzie Gd.

  • 01.08.2019, 13:10 (aktualizacja 01.08.2019, 13:46)
  • redakcja
3 - latek potrącony na przejściu dla pieszych w Starogardzie Gd. foto poglądowe
Podziel się:
Oceń:
30 lipca br. około godz. 12:40 w Starogardzie Gdańskim na ul. Hallera doszło do wypadku drogowego z udziałem małego dziecka.

Jak wstępnie ustalili interweniujący w tej sprawie policjanci, kierujący osobowym mitsubishi mężczyzna prawdopodobnie w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 3 - letniego chłopca.

- Wiadomo, że 46-letni mieszkaniec Gdyni, który kierował autem był trzeźwy. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia - informuje asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik starogardzkiej policji.

Chłopiec z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

_redakcja

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

,
, 03.08.2019, 22:22
Zły tytuł. Prawidłowy to :
3 - latek potroncon na przejściu dla pieszych w Starogardzie Gd.
Za trzy złote to się lepiej po***cie...przepraszam postarajcie.

Przechodzień
Przechodzień 02.08.2019, 12:44
Standardowo wszyscy najmądrzejsi-nie widzieli, a wiedzą, że dziecko na hulajnodze a matka gdzieś z tyłu. Proszę przeczytać sobie komentarze świadków zdarzenia, a potem komentować. Widzę, że wielu osobom osądzanie idzie łatwo więc proponuję pracę w sądzie-przynajmniej sprawa zakończy się na jednej rozprawie bez świadków-wystarczy Wasza mądra ocena👍 Maluszkowi życzę szybkiego powrotu do zdrówka❤️
Agnieszka
Agnieszka 02.08.2019, 08:35
Wielokrotnie widziałam, jak kupują ludzie lody , a potem wsiadają z nimi za kółko , trzymając w ręku.Ostatnio to podjechał facet, a kobieta już czekała z lodami i wsiadając do auta wręczyła mu loda.Na Hallera przy Pzu jak przechodzisz prawidłowo, i jesteś na środku pasów to już kilka razy przemknęło mi przed nosem auto , a kierowca w ogóle nie patrzy że ktoś przechodzi.
Gość
Gość 02.08.2019, 08:55
Masz rację Agnieszka.Ludzie albo żrecie, albo kierujecie.
Kaśka
Kaśka 02.08.2019, 06:02
Żadnej wzmianki o rodzicach. Gdzie byli? 3letnie dziecko same? Rodzice do ukarania za brak opieki nad dzieckiem.
Zzzz
Zzzz 01.08.2019, 23:45
Az zal czytac niektore komentarze jestem kierowca i tez pieszym i wiem jak sie zachowac na pasach i na drodze ale nie raz widzialam jak pieszy nie upewni sie czy nic nie jedzie nawet glowy nie odwroci i leci na pasy. Znam przepisy ale pieszy tez nie musi chodzic jak swieta krowa!!!! Chodz by nie wiem co i tak zawsze wine ma kierowca bo pieszemu wszystko wolno. Niektorzy kierowcy powinni oddac prawo jazdy albo zainwestowac w okulary. Mialam przypadek jak kierowca z pasa skretu w lewo ( pas tylko do skretu w lewo) pojechal sobie prosto prawie mnie przychaczyl i jak go strabilam to jeszcze pokazal mi pier....... ca no zal !!! Jak mozna tak jezdzic ha ha ha do przedszkola pajacu
OMG
OMG 01.08.2019, 22:21
Drodzy kierowcy czyż nie uczono was na kursie prawa jazdy iż przed przejściem dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność? Obowiązkiem jest również przepuszczenie pieszego który juz przechodzi na drugą stronę ulicy (NIE TYLKO NA PASACH). Może należałoby odświeżyć sobie tą wiedzę. Oczywiście nie twierdzę że kierowca jest zawsze winny zdarzają się przypadki wtargniecia na jezdnię i mimo stosowania się do przepisów ruchu drogowego kierowca nie ma szans na wychamowanie. W tym wypadku może gdyby nie miał w ręku lodów udałoby mu się za hamować.
Xyz
Xyz 01.08.2019, 20:24
No tak zawsze wina matki, a kierowcy swieci! Oni tez maja obowiazek zachowac ostroznosc!
Starogardzianka
Starogardzianka 01.08.2019, 18:30
Obowiązkiem rodzica jest dbanie o bezpieczeństwo dziecka. Chodzac po Starogardzie w tym tygodniu sama widzialam jeżdżące małe( moze 3-4 letnie) dziecko na hulajnodze. Co prawda w kasku na główce ale gdzie rozwaga matki : dziecko przy ul.Gimnazjalnej a matka z wozkiem w ok.polowie chodnika miedzy Mickiewicza a Gimnazjalną. To dorośli nie myślą!!!!
Może Ta Pani przeczyta ten komentarz i wezmie sobie to nieszczescie dzisiejszego wypadku do sercai rozumu.Z tskim maluchem na hulajnodze i na dodatek z wozkiem nie chodzi sie po chodnikach przy ruchliwych ulicach.Dziecko jest tylko dzieckiem nie ma świadomości nieszczęścia ale rodzic powinien sobie zdawac sprawe z narazenia zycia .
Pozniej gdy cos sie stsnie wini sie kierowce.Nie w kazdym przypadku jednak tak jest.
Ps.Panią ta z wozkiem oraz dzieckiem na hulsjnodze widzialam rowniez przy rondzie na os.Kopernika.i ten sam obraz dziecko na hulajnodze juz przy ulicy mama z wozkiem daleko z tylu.
MYŚLCIE KOBIETY NIM BEDZIE ZA POŹNO!!!!
a kto to idzie
a kto to idzie 01.08.2019, 17:26
Głupota i ślepa wiara kierowców w swoje możliwości poraża. Nagminne jest jeżdżenie z lodami w ręku, z telefonem w ręku przy uchu.
Wsiada taki/taka do auta i zamiast na spokojnie zjeść/ dokończyć rozmowę to od razu kluczyk w stacyjkę i w palnik.
Niestety, mandaty nadal są zbyt tanie albo niektórzy czują się na tyle bogaci, że mają wylane.
Xxx
Xxx 01.08.2019, 17:41
Dobrze ze matki chodzace z dziecmi nie wchodza na przejscie z glowa w telefonie a dziecko wbiega na przejscie albo nie wiamomo co. Jak sie nie potrafi pilnowac dziecka to niech idzie z rodzicem za reke a nie na hulajnodze. Wiec niech taka/ taki pilnuje dzieci. I to ze je sie loda za kierownica to zadna filozofia. Wystracza umiejetnosci kierowcy. Zanim zaczniesz oceniac kierowcow spojrz na rodzicow ktorzy nie pilnuja swoich dzieci. Bo jak wyoadek to od razu wina kierowcy. Smutne to jest jak ludzie kieruja sie w zyciu steoretypami. Jak wypadek zawsze winny kierowca nie? Smieszy mnie twoje "myslenie"...
MlodaMama
MlodaMama 02.08.2019, 00:58
Dla Twej wiadomości. ..
Uwage kierowcy rozprasza KAZDA CZYNNOSC wykraczajaca poza obręb prowadzenia pojazdu.
Doświadczenie i umiejętności kierowcy nie ma zadnego znaczenia w kwestii skuoienia uwagi na tym co dzieje sie wokol...
Aby moc zareagowac trzeba obserwować co dzieje sie dookola a nie zajmowac sie konsumpcja czy innimi czynnosciami wykraczajacymi poza prowadzenie poojazdymu .
Xxx
Xxx 01.08.2019, 17:07
Byłam świadkiem i nie było żadnej hulajnogi, matka przechodziła prawidłowo przez przejście. Kierowca wyjeżdżając zza lodziarni z lodami w ręce nie umiał zachamowac, pewnie sądził że matka z dzieckiem przebiegnie przez ulicę,wina kierowcy. Dobrze ze matka zdążyła przyciągnąć syna na chodnik i tylko się otarł o auto, bo obrażenia byłyby większe
Świadek
Świadek 01.08.2019, 16:32
Do wszystkich mądrych co ich tam nie było. Matka z dzieckiem przechodziła przez ulicę i już prawie opuszczała przejście gdy kierowca potrącił dziecko. Z resztą kierowca prowadził samochód trzymając dwa lody w ręku i widocznie to bardziej zajęło jego uwagę. Proszę nie osądzać odrazu rodziców. Proponuję przejść się kiedyś przez miasto i zobaczyć jaka piękna kultura panuje w relacji kierowca - pieszy. Kierowców ty też jesteś pieszym !!!
Kama
Kama 04.08.2019, 18:29
Zgadza sie kierowcy nie zwalniaja przed pasami.Bylam na srodku pasow i kierowca przejechal mi przed nosem.Policja powinna zrobic akcje obserwowania przejsc dla pieszych.Jezdza po miescie i obserwuja komu by tu mandat wlepic za parkowanie.
Koleżanka
Koleżanka 01.08.2019, 15:41
Wypadek miał miejsce przy lodziarni koło banku PKO. Tam nie ma sygnalizacji świetlnej! Po za tym z tego co mi wiadomo to chłopiec wjechał na jezdnię na hulajnodze. Więc ani rodzice,ani kierowca nie byli w stanie zapobiec wypadkowi. Wszyscy są mądrzy jeżeli to ich nie dotyczy. Uważam,że należy współczuć wszystkim, których ta sprawa dotyczy. Życzę zdrówka dla brzdąca i spokoju dla rodziców. Jestem ciekawa jak się czuje maluszek?
Metr 60 w Kapeluszu
Metr 60 w Kapeluszu 01.08.2019, 14:55
Przepraszam rodziców 3-letniego chlopca, że racze zapytać gdzie byli gdy doszło do tego zdarzenia? Jesli razem z dzieckiem przwchodzili przez to przejście dla pieszych to gratuluje czujności oraz poświęcenia uwagi dziecku, szczegolnie jesli przechodzi się na druda stronę ulicu. Nie rozumiem ludzi, którzy uważają że na przejsciu dla pieszych z sygnalizacja świetlną nie ma człowiek obowiazku sie upewnić czy napewno nic nie nadjeżdza. Jak czesto sie widzi rodziców z dziećmi idacych przez przejscie dla pieszych wpatrujac sie w telefon puszczajac dziecko swobodnie przez przejscie nie trzymajac je za rękę.
Ktos
Ktos 01.08.2019, 17:43
Swieta prawda ! :)

Pozostałe