Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 17.07.2019, 09:14 (aktualizacja 17.07.2019, 09:29)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Rodzinna tragedia w Suminie
Brat zabił brata

W minioną sobotę w Suminie doszło do straszliwej tragedii. Podczas awantury pomiędzy rodzeństwem, starszy z braci wyciągnął nóż i ugodził młodszego brata w okolice serca. Poszkodowany 22-latek, mimo reanimacji, zmarł. Napastnik został zatrzymany i przewieziony o starogardzkiego aresztu. 24-lakowi grozi dożywocie.  

 


Młody przestępca w rękach policji. Grozi mu do 10 lat więzienia - Starogardzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma środków odurzających. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina oraz marihuana . Podejrzany 23-latek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Centrum miasta w remoncie. Część ulic zamknięta, wprowadzono objazdy - Wczoraj (16 lipca) rozpoczęły się prace związane z przebudową dwóch kluczowych w mieście arterii komunikacyjnych. W związku z remontem ronda Starogardzkich Strażaków oraz  ulicy Paderewskiego i Kellera, a także Placu 16 Dywizji, wprowadzono objazdy. Sprawdźcie, jak się nie pogubić!

Każdego dnia na drogach giną ludzie. Tylko w poniedziałek zginęło 7 osób - Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety liczba ta stale rośnie. Od początku wakacji na drogach zginęło już ponad 205 osób, z czego aż 7 w miniony poniedziałek.

Zjechał z drogi i rozbił samochód na drzewie. Ranna została 17-letnia pasażerka - Policjanci z Tczewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem mieszkańców powiatu starogardzkiego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 17-letnia pasażerka, która trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od uszkodzonego pojazdu.
Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Archeolodzy zakończyli pracę na rynku. Co dalej z wykopem? - Czas, cierpliwość i żmudna praca archeologów dowiodły, że pod płytą Rynku kryją się prawdziwe historyczne skarby. Odkryto m.in. mury dawnego ratusza, zabytkowe rury wodociągowe, średniowieczny bruk, czy naczynia ceramiczne. Prace archeologów w tym miejscu już się zakończyły, jednak rodzi się pytanie: Co dalej z wykopaliskami? Plany starogardzkiego magistratu są bardzo ambitne, ale czy uda się je zrealizować?

Pacjenci są odsyłani z kwitkiem. Leków brakuje w całym powiecie - 5 lipca Ministerstwo Zdrowia opublikowało oświadczenie dotyczące leków oraz produktów leczniczych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, które są zagrożone brakiem dostępności na terenie całego kraju. Na opublikowanej liście są aż 324 pozycje, lecz aptekarze zauważają, że leków brakuje znacznie więcej. Sytuacja jest dramatyczna również w powiecie starogardzkim.

„500 plus”  dla osób niepełnosprawnych. Nie wszyscy skorzystają? - Po jednym z majowych wystąpień premiera Mateusza Morawieckiego zrobiło się głośno o świadczeniu 500 plus dla osób niepełnosprawnych. Premier obiecywał, że dołoży wszelkich starań, by projekt ten wszedł w życie jak najszybciej. W międzyczasie w życie weszła ustawa o świadczeniu 500 plus na pierwsze dziecko, a dyskusje o osobach niepełnosprawnych umilkły. Do czasu... Przed kilkoma dniami przedstawiono projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Zbóje przed biblioteką, ksiądz proboszcz i misiaki w autach - Od paru miesięcy w Tczewie wiele mówi się o powstającym filmie „Futro z Misia” czyli komedii gangsterskiej, jak zapowiadają twórcy - w amerykańskim stylu. Ekipa filmowa kręciła zdjęcia m.in. w  kościele pw. Św. Krzyża, gdzie Bohdan Łazuka grał księdza oraz w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej, którą w ostatni piątek i sobotę przerobiono na... policję. Być może film trafi do kin na początku przyszłego roku.

Najważniejsi w gminie. Co mają i ile zarabiają? - Zarobki, majątki oraz mienie ruchome włodarzy i radnych nie jest tajemnicą. Każdego roku informacje te powinni wykazywać w swoich oświadczeniach majątkowych. W ostatnich numerach przyglądaliśmy się m.in. radnym powiatowym, radnym miejskim oraz radnym gminy Kaliska. Dziś pod lupę bierzemy najważniejsze osoby z gminy Skarszewy. Zobaczcie, czym jeżdżą, jakie majątki posiadają i czy są zadłużeni w bankach. Już w następnym numerze przestawimy Wam oświadczenia radnych tej gminy.

Koncert zespołu „Quest” w Kajakarni - W piątkowy wieczór w tzw. Kajakarni w Czarnej Wodzie odbył się wakacyjny koncert zespołu „Quest”. Muzycy zaprezentowali coverowe piosenki z różnego repertuaru i zadbali o pozytywną atmosferę. Zespół stanął na wysokości zadania i sprawił, że uczestnicy wychodzili z imprezy bardzo zadowoleni. Organizatorem koncertu była Świetlica Miejska „Kulturalnia”.

Wystartowali w zawodach Wrak Race. Stworzyli Team Papa Smerf - Mieszkańcy Mirotek oraz Miryc znaleźli ciekawy sposób na spędzenie swojego wolnego czasu. W niedzielę, 14 lipca wzięli udział w zawodach Wrak Race, które odbyły się w Grabinku. Mieszkańcy stworzyli zespół pod nazwą Team Papa Smerf. Zawodnicy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec ich przygody z wrakami i z pewnością wkrótce usłyszycie o nich ponownie!

Wakacje w powiecie. Jak spędzają je mieszkańcy? - Wakacje trwają pełną parą. Choć pogoda bywa kapryśna, jest wiele sposobów, aby spędzić swój wolny czas w ciekawy sposób. Jedni wybierają wypoczynek nad wodą, inni dalekie wycieczki w góry. My sprawdziliśmy, w jaki sposób spędzają wakacje mieszkańcy naszego powiatu. Zobaczcie zebrane przez nas zdjęcia. Może któreś zainspiruje Was do spróbowania czegoś nowego.

Kociewska informacja turystyczna działa też w soboty. Gdzie po informację turystyczną? - Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej Polacy coraz częściej wybierają na urlop… Polskę. Na pierwszym miejscu wśród województw plasuje się Pomorskie – to przede wszystkim ze względu na Trójmiasto i pas nadmorski. Ale korzysta na tym również Kociewie, które  jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. Zwiedzają nasze miasta, odwiedzają atrakcje turystyczne, wypoczywają nad jeziorami lub w borach, korzystają ze szlaków kajakowych, tras rowerowych, przyjeżdżają na nasze imprezy.

Ruszyła budowa pomnika w Lesie Szpęgawskim - Rozpoczęły się prace przy nowym pomniku upamiętniającym ofiary mordu w Lesie Szpęgawskim. Zebrano już ziemię i wyrównano teren pod budowę płyty głównego pomnika, na którym staną betonowe pnie drzew. Wylane zostały również pierwsze fundamenty.

Zabytkowe młyny w Skarszewach sprzedane! „Będzie to miejsce dużej inwestycji” - W miniony piątek burmistrz Skarszew Jacek Pauli poinformował o sprzedaży kompleksu zabytkowych młynów przy ulicy Młyńskiej. Włodarz nie zdradza jeszcze szczegółowych planów dotyczących tego miejsca, ale zapewnia, że będzie to miejsce dużej inwestycji.

Ważna zmiana na trasie Starogard Gdański – Gdańsk - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku poinformował o przywróceniu ruchu na odcinku C, czyli w Gołębiewie Wielkim, za skrzyżowaniem na Sobowidz w kierunku Starogardu Gdańskiego. Oddanie odcinka częściowo polepszy komunikację mieszkańców naszego regionu.

Nieproszeni żądlący goście - Wraz z latem pojawiły się niebezpieczne owady błonoskrzydłe: osy, szerszenie i pszczoły.   Choć te ostatnie są pożyteczne, to razem z osami i szerszeniami stanowią zagrożenie, które najlepiej usunąć, jeśli znajdą się zbyt blisko naszego domostwa.

Dzień otwarty starogardzkiej komendy - Z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej, w czwartek 18 lipca mundurowi zapraszają na dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim

X Zlot Weteranów Szos - Historia na Kołach. Wielkie wydarzenie już w weekend! - Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych zapraszają na Jubileuszowy „Zlot Weteranów Szos - Historia na Kołach” w dniach 19-21 lipca 2019 roku do Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim.

Dni Kalisk. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Hyży! - Już w najbliższy piątek rozpoczną się dwudniowe obchody Dni Kalisk. W tym roku organizatorzy przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji oraz zaprosili znanych i lubianych wykonawców.

XX Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele - Niezmiennie od kilku lat w ostatnią sobotę lipca w Szlachcie odbywają się Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele. W tym roku to już 20. edycja tej imprezy. Zachęcamy wszystkich do podziwiania zmagań sportowców i spędzenia w ciekawy sposób swojego czasu wolnego.

Las Szpęgawski „uczłowieczony”… - Rozmowa z Mateuszem Kubickim z gdańskiego IPN.

Bieg Kociewski. Ruszyły zapisy - Ruszyły zapisy na tegoroczny Bieg Kociewski. W niedzielę 6 października aż 700 biegaczy będzie miało okazję po raz 28. przebiec ulicami naszego miasta. Trasa biegu głównego liczyć będzie aż 10 kilometrów. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Zawody dla najtwardszych - Hardcorowy Trening Obwodowy, czyli trzecia edycja Run Gym odbędzie się już w najbliższy piątek. Tego typu sportowa impreza to doskonała alternatywa dla całych rodzi, które lubą spędzać czas na świeżym powietrzu. Wydarzenie, jak co roku, odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.

Zawody w siatkówce plażowej -  Urząd Gminy w Czarnej Wodzie zaprasza na Mistrzostwa Czarnej Wody w siatkówce plażowej. Zawody odbędą się 3 sierpnia o godzinie 9.30 na stadionie miejskim w Czarnej Wodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

julia
julia 22.07.2019, 14:00
drogowcy - temat rzeka , jest żle , a będzie jeszcze gorzej...
cyc
cyc 22.07.2019, 15:46
Mówisz jak wice prezio tego miasteczka, u niego też większość to temat rzeka.
roberto
roberto 22.07.2019, 14:03
racja , a nadzór nad nimi to istny koszmar , sprawują go chyba niepełnosprawni , o rozumie nie wspomnę
Gość
Gość 22.07.2019, 14:58
Zostaw w spokoju niepełnosprawnych- ludzi poszkodowanych przez los.
Ten wpis swiadczy o tobie jaki z ciebie "mądrala".
gościu
gościu 22.07.2019, 16:15
niczego nie zrozumiałeś , czytaj ze zrozumieniem,chyba że nie ogarniasz ???
tutam
tutam 18.07.2019, 00:14
Nie można było remontować Paderewskiego i Kellera razem z Rynkiem?
gość
gość 22.07.2019, 07:30
ktoś by musiał pomyśleć a to widocznie dla ludzi zarządzających było za trudne
Starogardzianin
Starogardzianin 17.07.2019, 09:46
Jeśli można to chciałbym sprostować. Zajęcie ulicy Paderewskiego i rynku. Tam do dziś nic się nie robi,tylko szamani postawili rusztowanie przy swoim kościele a ulica i rynek zamknięty? .Zaserwowano nam zakorkowane miasto niepotrzebnie już na dwa a jak to będzie dalej?

Pozostałe