Biegają, bo lubią... lasy

  • 28.06.2019, 16:40
  • redakcja
Biegają, bo lubią... lasy

Podziel się:

Oceń:

II Bieg BiegamBoLubię Lasy w leśniczówce Szpęgawsk organizowany przez SKL Filippides przechodzi do historii. W tym roku w biegu wystartowało aż 264 zawodników. Dystans biegu głównego wynosił 5 kilometrów. Zawodnikom dopisała piękna pogoda i świetne humory.

W biegach towarzyszących uczestniczyli zawodnicy do 7 lat (300 m). W kategorii wiekowej 8-11 lat dziewczęta i chłopcy rywalizowali na dystansie 600 m, a po nich zmagania na dystansie 600 m podjęły kobiety i mężczyźni w kategorii Mistrzostw Powiatu Starogardzkiego Osób Niepełnosprawnych.
- Po kilku upalnych dniach mieliśmy dziś zdecydowanie lepsze warunki dla biegaczy, z nieco niższą temperaturą, co pozwoliło wielu zawodnikom na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników – mówi Lucyna Petka z klubu SKL Filippides.
 Bieg zdecydowanie wygrał Mateusz Niemczyk (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) z wynikiem 15:46, drugi na mecie zameldował się Krzysztof Żygenda (LKS Zorza Gdynia) odnotowując czas 16:30, a trzeci finiszował Michał Derdowski (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) z czasem 16:36.
Wśród pań tryumfowała Alicja Misiak (Susz) z wynikiem 19:10. Z minimalną stratą na drugim miejscu przybiegła Monika Dubiella (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz) z czasem 19:11, a trzecie miejsce zdobyła młoda zawodniczka Monika Urban (SKLA Sopot), która mogła poszczycić się czasem 19:40.
- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom, partnerom, gościowi specjalnemu naszej imprezy Tomaszowi Czubak, osobom zaangażowanym w przygotowania i organizację biegu, wolontariuszom i całej grupie klubowiczów SKL Filippides oraz BBL Starogard, bez pomocy których impreza ta nie miałaby takiego wymiaru.  Wasza pomoc była nie do ocenienia. Liczymy na was w przyszłej edycji – podsumowała Lucyna Petka.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kasia
kasia 29.06.2019, 05:03
O i widać że można biegać w lesie a nie zamykać miasto i biegać ulicami.

Pozostałe