Środa, 19.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa

Dzieci nie pojechały na szkolną wycieczkę, bo kierowca był pijany...

  • 23.05.2019, 12:28 (aktualizacja 23.05.2019, 14:07)
  • redakcja
Dzieci nie pojechały na szkolną wycieczkę, bo kierowca był pijany... Zdjęcie poglądowe KPP Starogard
Podziel się:
Oceń:
Prawie każdego dnia policjanci z powiatu starogardzkiego kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty oraz stan techniczny pojazdu i wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie przedwakacyjnych wyjazdów. W miniony wtorek podczas takiej kontroli policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokaru z młodzieżą, którego kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.

Końcówka roku szkolnego to dla policjantów okres wzmożonej pracy. Funkcjonariusze prawie każdego dnia kontrolują autobusy, które przewożą młodzież i dzieci na wycieczki szkolne.  O przeprowadzenie takich kontroli do policji zwracają się zarówno rodzice jak i dyrekcje szkół i przedszkoli. Niejednokrotnie w sprawie skontrolowania jednego autokaru funkcjonariusze otrzymują czasami po kilkanaście telefonów. Chęć sprawdzenia pojazdu oraz stanu trzeźwości kierowcy, z którym podróżować będą dzieci zgłasza policjantom coraz więcej rodziców, opiekunów i organizatorów wycieczek.

Hanseatic
Hanseatic
Hanseatic

W miniony wtorek policjanci ze Skórcza, podczas umówionej wcześniej kontroli sprawdzili trzeźwość 69-letniego kierowcy autobusu. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 0,33 promila. Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie jego prawo jazdy oraz uniemożliwili kontynuowanie dalszej jazdy.

Niestety przez nieodpowiedzialnego kierowcę, który przed wyjazdem spożywał alkohol, dzieci nie wyjechały na  planowaną, ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę.

W najbliższym czasie kierowca autobusu usłyszy zarzuty. Teraz policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające.

 

_redakcja

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no nie...
no nie... 26.05.2019, 19:16
Mój wpis nie był wulgarny, obraźliwy ani niezgodny z regulaminem. To cenzura. Nadal uważam, że firma się nie popisała, skoro nie potrafiła dać zastępstwa na opłacona wycieczkę
Tu
Tu 24.05.2019, 15:19
Tylko że tak był zamazany że pół osób rozpoznaje na zdjęciu kierowcę z tymi co jezdzi k
Tomek
Tomek 24.05.2019, 13:01
Przecież zawodowi kierowcy rzadziej są kontrolowani niż osobówki.Dalej panuje opinia, że kierowca tira czy autobusu to wzór do naśladowania.Niech skontrolują autobusy PKS i te ich przeglądy.Jechać się nie da za takim , jak puszczą czarny dym z rury i gdzie ekologia?.PKS sobie sam robi przeglądy, to tak jakby lekarz sam sobie zwolnienia wystawiał absurd.
T
T 24.05.2019, 10:28
Tak zdjęcie poglądowe ale kierowcę mogli odrazu zamazać a nie dopiero później.
sd
sd 24.05.2019, 13:12
Kierowca był zamazany. Teraz jest wycięty
JA2
JA2 23.05.2019, 21:50
Macie napisane jak byk zdjęcie poglądowe. Przekaz informacji jest ważny ps. czytamy ze zrozumieniem
Zofia
Zofia 23.05.2019, 18:56
Kazdy ostatnio odwala robote i sie nie stara o swoja prace bo jak nie tu to gdzie indziej. Ekspedientki obrazone na caly swiat na produkcji by sie zabili bo praca stoi na ostatnim miejscu no niestety takie czasy czy to lekarz czy sprzedawca wszyscy maja wszystko w d....
Darek
Darek 24.05.2019, 12:52
Za to ci, co żyją z samego socjalu, 500 plus i darów starają się aż nadto, aby żyć na koszt podatnika.Wytykasz innym brak motywacji w pracy, zacznij od siebie i przyłóż się do swoich obowiązków.Ludzie mają dosyć pracy na meneli i tych co biora kase na dzieci a chleją zamiast wychowywać swoje pociechy.
Y
Y 23.05.2019, 19:47
Dokładnie.Dzisiaj jak kierowca przyjdzie do roboty przechlany to nie możesz mu nawet uwagi zwrócić bo piznie robotę i dzieci w autokarze same zostaną i szlus.
Ja
Ja 23.05.2019, 19:20
Efekt 500plus
Ja
Ja 23.05.2019, 17:16
Nie dosc ze pijany to jeszcze 69 latek. Nie chcialbym zeby moje dziecko bylo wiezione przez takiego leciwego pana. Wiem ze doswiadczony itp. Ale w tym wieku refleks juz nie ten, wieksze ryzyko jakiegos ataku serca itp.
Bogdan
Bogdan 24.05.2019, 15:14
Dobrze że tak to się skończyło bo z dziatkem mogło być różnie (zawał, zasłabnięcie) i mogło się gorzej skończyć.
ortograf amator
ortograf amator 27.05.2019, 12:47
Dziatek powinien z bapkom siedzieź w domó.
I
I 23.05.2019, 15:02
Ja jestem tym kierowca co był na zdjęciu i opiekunem tego autobusu nie wiem co z tym zrobić ale idę po poradę do prawnika jak zdjęcie nie będzie usunięte
buhahahahaha
buhahahahaha 24.05.2019, 13:15
buhahahahaha
H
H 23.05.2019, 14:59
Usuncie nie prawdziwe zdjecie
Y
Y 23.05.2019, 14:49
Facet wie że pojedzie z dziećmi ,że będzie kontrolowany i spożywa alkohol? Co to degeneratów tam zatrudniają?
Rodzice
Rodzice 23.05.2019, 13:29
Usuncie zdjecie!!! My z tym kierowca wlasnie wracamy z Gdanska i jest bardzo milo i wszystko OK
Anonimowe