Zgodnie z wolą mieszkańców. Z modernizacji skorzystają całe rodziny

  • 16.05.2019, 08:10
  • redakcja
Zgodnie z wolą mieszkańców. Z modernizacji skorzystają całe rodziny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Skarszewy, w wyniku decyzji samorządu województwa pomorskiego, pozyskała środki w ramach konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019”. Chodzi o kwotę 10 tysięcy złotych, która wraz ze środkami własnymi, umożliwi realizację projektu w Kamierowskich Piecach.

Na istniejącym tam placu zabaw zamontowane zostaną nowe urządzenia dedykowane całym rodzinom.
- Są to urządzenia z kategorii gier terenowych: kółko i krzyżyk - oparta na tradycyjnym „kółku i krzyżyku”, pozwalająca na świetną zabawę w otwartym plenerze oraz pieniek fortuny - tematyka tej gry porusza zagadnienia uzupełniające podstawową wiedzę przyrodniczą i ekologiczną – tłumaczą pracownicy skarszewskiego magistratu. - Ponadto zamontowany będzie czworokąt sprawnościowy (ścianka wspinaczkowa, rura strażacka, drabinki, rączki gimnastyczne, przelotnia łańcuchowa). Jest to zgodne z wolą mieszkańców sołectwa, którzy podczas ostatniego zebrania w sprawie podziału środków w ramach funduszu sołeckiego chcieli, aby m.in. doposażyć plac zabaw o tego typu urządzenia – tłumaczą.
Łącznie dofinansowano dzięki programowi 40 projektów z terenu całego województwa. W „Aktywnym Sołectwie Pomorskim” mogły startować gminy wiejskie i miejsko-wiejskie.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe