Ich wielką pasją jest bieganie. Biegacze ze Zblewa reprezentują powiat

  • 10.05.2019, 10:24
  • redakcja
Ich wielką pasją jest bieganie. Biegacze ze Zblewa reprezentują powiat

Podziel się:

Oceń:

V Ogólnopolski Bieg Dookoła Wilczych Jarów w Sypniewie, 18. PZU Cracovia Maraton oraz II Kartuski Półmaraton - to imprezy, w których startowali w ostatnich dniach zawodnicy z sekcji lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo, reprezentujący powiat starogardzki. Jak sobie poradzili z długimi dystansami?

Biegacze ze Zblewa poradzili sobie doskonale. Kamila Grzonka nie dała żadnych szans przeciwniczkom i wygrała na dystansie około 5,8 km z czasem 00:23:31. Daniel Hoffman ukończył swój pierwszy półmaraton z czasem 01:57:59. Do Krakowa udał się zaś Adam Fierka, aby wystartować po raz drugi na dystansie maratonu. Warunki nie rozpieszczały.  Deszcz i zimno utrudniały bieg, mimo tych trudności Adam poprawił swój rekord, który obecnie wynosi 03:38:04.
Warto tu wspomnieć o jeszcze jednej kwietniowej imprezie, w której brali udział zawodnicy ze Zblewa.
- Nasi zawodnicy pobiegli bowiem w 5. edycji maratonu w Gdańsku. Z pełnym dystansem zmierzyło się i ukończyło go trzech naszych zawodników – przypominają przedstawiciele klubu KS Sokół Zblewo. - Marcin Szczypior uzyskał wynik 03:44:32, Sławomir Dembek w swym debiucie przebiegł dystans w czasie 03:57:02, a Tadeusz Bąkowski uzyskał czas 03:44:58. Na mecie Sławek, udzielając wywiadu, zarzekał się, że to pierwszy i zarazem ostatni jego maraton, ale z pewnego źródła wiemy, że już wieczorem zastanawiał się, jak za rok poprawić ten i tak dobry rezultat. Marcin i Tadeusz startowali w Gdańsku po raz piąty na pięć dotychczas rozegranych tam biegów na dystansie maratonu, ale - jak powiedzieli - po raz pierwszy w barwach klubu. Podczas biegu była też możliwość zgłoszenia sztafet składających się z 4 zawodników. Nasz klub reprezentowały dwie sztafety. Żeńska uzyskała czas 03:34:32 i uplasowała się na 5 miejscu wśród 23 sztafet. Druga sztafeta - mieszana - uzyskała czas 03:36:21 i zajęła  27 miejsce wśród 105 sztafet – przybliżają.

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rops
Rops 10.05.2019, 19:26
Daniel, to TY???
Daniel
Daniel 16.05.2019, 20:50
Tak to ja
Wydarzyn
Wydarzyn 10.05.2019, 12:08
Korzystając z okazji, zapytam niektórych biegaczy - w jakim celu ubieracie luźne, krótkie spodenki na długie legginsy?
Daniele
Daniele 14.05.2019, 15:16
Co by jajka wietrzenie miały...

Pozostałe