×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 08.05.2019, 10:03 (aktualizacja 08.05.2019, 11:14)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Ile mają i ile zarabiają?
Na co dzień decydują o budżecie, o tym co, gdzie powstanie i o tym, jak będzie wyglądało miasto za kilka lat. Którzy radni są najbogatsi?  Ile zarabiają? Zobacz, co mają w swoim portfelu, z czego się utrzymują i czym jeżdżą!

 


Podpalił kajaki warte 120 tysięcy złotych. 29-latkowi grozi do 5 lat więzienia - Postanowienie sądu o 3 miesiącach aresztu to efekt pracy kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego, którzy zatrzymali 29-latka podejrzanego o podpalenie wartych 120 tysięcy złotych kajaków. Funkcjonariusze w niespełna 2 dni wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał teraz na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości.

Tragiczny wypadek w Wolentalu. 11-latek śmiertelnie potrącony przez samochód - Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem pieszego i osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło w przedostatni dzień kwietnia późnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Wolental. Potrącony 11-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

 Zaatakował od tyłu i ukradł plecak - Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 21-latek, który napadł na mieszkańca
gminy Zblewo. Sprawca zaatakował swoją ofiarę od tyłu i ukradł plecak oraz portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Przestępca został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Jest patronem Starogardu Gd. Mieszkańcy uczcili św. Wojciecha - W tym roku minęły 1022 lata od męczeńskiej śmierci świętego Wojciecha. W czerwcu 1998 roku, podczas obchodów 800-lecia miasta, został ogłoszony patronem Starogardu Gdańskiego. Mieszkańcy udowodnili, że o nim pamiętają. Uroczystości ku jego czci odbyły się 29 kwietnia. Przewodniczył im biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

Zaczynamy budowę bloku operacyjnego - Firma Hartuna wybuduje blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią, a także zajmie się zagospodarowaniem terenu. Władze Powiatu podpisały właśnie umowę na jedną z najważniejszych inwestycji w Kociewskim Centrum Zdrowia. Wartość tego przedsięwzięcia to prawie 30 mln zł.

Panie z Grabowa wygrały turniej wojewódzki - Już po raz XVI zorganizowano wojewódzki finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W hali widowiskowo sportowej przy SP nr 2 w Żukowie spotkały się kagiewuszki z 11 powiatów, rywalizując m.in. w konkurencjach kulinarnych, scence kabaretowej, a nawet poprzez wyjątkowe kreacje modowe. Najlepsze okazały się panie z KGW Grabowo (gmina Bobowo).

Święty Wojciech powrócił do Zblewa - W wielkanocny wtorek (23 kwietnia) delegacja społeczności parafii w Zblewie pod przewodnictwem ks. prałata Zenona Góreckiego pielgrzymowała do Gniezna. Wśród pielgrzymów byli m.in. członkowie chóru parafialnego pw. Św. Cecylii oraz wójt Artur Herold. Cel tej pielgrzymki był wyjątkowy – zblewska parafia miała bowiem otrzymać relikwie św.Wojciecha. I tak się stało…

Jak najczęściej, jak najwięcej - To życzenia, jakie w stronę Wójta i Mieszkańców Gminy Smętowo Graniczne skierował Radny Powiatu Starogardzkiego, Lech Kolaska – wierny uczestnik Kociewskiej Kuźni Rozmaitości i miłośnik tego typu spotkań -  podczas swego krótkiego wystąpienia. O mocy integracji społecznej i wielu atrakcjach kolejnej edycji wspomnianej wyżej imprezy przeczytają Państwo poniżej.

Rozpoczęły się matury! Jak radzą sobie uczniowie? - Za absolwentami liceów i techników drugi dzień zmagań maturalnych. W poniedziałek uczniowie przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich poziom umiejętności z języka polskiego, a we wtorek z matematyki. Dziś maturzyści zmierzą się z językiem obcym.

Poważne zmiany w Kociewskim Centrum Zdrowia - 25 kwietnia w Kociewskim Centrum Zdrowia odbyła się konferencja, podczas której omówiono najważniejsze zmiany zachodzące w szpitalu. Jednym z punktów było omówienie wdrożonego systemu informatyzacji, a to oznacza wiele udogodnień dla osób korzystających z usług Kociewskiego Centrum Zdrowia. Ponadto pokazany został nowy oddział okulistyczny, który od 1 czerwca będzie znajdował się w wyremontowanych pomieszczeniach.

Budowa drogi i świetlicy - Dobre wiadomości dotyczące gminnych inwestycji. Chodzi o zadania realizowane na terenie miasta Skarszewy oraz w Obozinie. Burmistrz Skarszew Jacek Pauli oraz właściciel firmy Brandbud Wiesław Hildebrandt, podpisali w Urzędzie Miejskim umowę na realizację budowy kanalizacji deszczowej wraz z budową nawierzchni drogi (jezdnia i chodnik) na ul. Akacjowej w Skarszewach.

III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej na Kociewiu - Rozpoczął się III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej na Kociewiu. Po raz kolejny odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników muzyki organowej i kameralnej. W tegorocznej edycji wystąpią znakomici artyści z całego kraju. Gościem specjalnym festiwalu jest Thomas Cornelius - organista słynnej Elbphilarmonie w Hamburgu.

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim - Klub Gazety Polskiej w Starogardzie Gdańskim zaprasza na spotkanie z Leszkiem Żebrowskim – polskim ekonomistą, publicystą historycznym oraz działaczem społeczno - politycznym. Wydarzenie to odbędzie się 9 maja w Starogardzkim Centrum Kultury o godzinie 17.30. Wstęp na spotkanie jest wolny.  

Koncert Pieśni Patriotycznych - W czwartek, 16 czerwca w Starogardzkim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowy Koncert Pieśni Patriotycznych. Przed publicznością zaprezentuje się Chór Tibi Mariae z Grudziądza pod dyrekcją Małgorzaty Gołuńskiej - Michna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.30 i potrwa do godziny 20.00.

Olbrzymi pożar strawił cały dobytek rodziny - 14 zastępów straży gasiło pożar, który wybuchł w Dąbrówce Tczewskiej, w jednym z tamtejszych gospodarstw. Ogniem z płonącej stodoły zajęły się kolejno budynki gospodarcze, obiekt mieszkalny, a także dwa samochody. Przyczyny zdarzenia będzie ustalać policyjne dochodzenie.

Ich wielką pasją jest bieganie - V Ogólnopolski Bieg Dookoła Wilczych Jarów w Sypniewie, 18. PZU Cracovia Maraton oraz II Kartuski Półmaraton - to imprezy, w których startowali w ostatnich dniach zawodnicy z sekcji lekkoatletycznej KS Sokół Zblewo, reprezentujący powiat starogardzki. Jak sobie poradzili z długimi dystansami?

Rusza sezon tenisa ziemnego. OSiR zaprasza na zawody - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. wraz ze Szkółką Tenisa Ziemnego B03 zapraszają do wzięcia udziału w cyklu turniejów tenisa ziemnego OSiR Open. Pierwszy turniej odbędzie się 11 i 12 maja. Zawody zostaną rozegrane na kortach stadionu miejskiego w Starogardzie.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Europa bez pisuarów
Europa bez pisuarów 09.05.2019, 15:09
Najbardziej figlarny rysunek na tej stronie to pani zbędna Fatyga i Jarko I niewielki. Oni i serce europy hahaha w ich przypadku chyba jewropy. Wypad z baru.

Pozostałe