Czwartek, 18.04.2019

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą na Kociewiu. Złożył kwiaty przy pomniku w Lesie Szpęgawskim

  • 10.04.2019, 22:47
  • redakcja
 Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą na Kociewiu. Złożył kwiaty przy pomniku w Lesie Szpęgawskim
Podziel się:
Oceń:
Wicepremier Jarosław Gowin złożył wizytę w Lesie Szpęgawskim, w miejscu zbrodni niemieckiej z początku II Wojny Światowej. Magdalena Forc-Cherek oraz Joachim Choina zapoznali gości z historią tego tragicznego dla losów Pomorzan miejsca. W spotkaniu uczestniczyli również radni Rady Gminy Starogard Gdański oraz ksiądz dziekan Józef Pick i Janusz Lipski.

- To bardzo dobra idea, aby nadać temu miejscu nowy wymiar. Upamiętnienie ofiar z imienia i nazwiska to przywrócenie im człowieczeństwa i godności. Cieszę się, że Pani Wójt podjęła się tego zadania i zgromadziła wokół przedsięwzięcia wielu partnerów - powiedział podczas zwiedzania cmentarza Jarosław Gowin.
Delegacja złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz na pomniku głównym.
Gościom zaprezentowano również Grodzisko Owidz, które szczególnie na wicepremierze zrobiło duże wrażenie.

_redakcja

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

skarszewypl
skarszewypl 15.04.2019, 17:04
A gdzie burmistrz Paulis, który obwoził Gowinka po Skarszewach w grudniu.
ludek
ludek 12.04.2019, 11:06
coś Rogalski za często koło wójtowej...czyżby zmiana na stanowisku sekretarza....????a tak Kowalski walczył o wójtową ...hihihi
Polak
Polak 11.04.2019, 18:54
Ojej, to ten od wazeliny, no nie? Jak PiS przegra to przejdzie znowu do innej partii! Przyklad polskiego konfidenta!
lorbas
lorbas 11.04.2019, 17:22
no to wójtowa dała ciała w całej rozciągłości. Popleczniczka PIS, na Boga kogo wybraliśmy, tajniaka PIS. Nadejdzie czas na referendum w sprawie odwolania, jeszcze tylko kilka miesięcy. PIS i śmieci to obraz Wojtowej.
śmieszek
śmieszek 14.04.2019, 22:07
Oj lorbasie jak ty mało o życiu wiesz... :) słabo kombinujesz... słabo
klechr
klechr 11.04.2019, 08:27
Bez ksiendzuf ani rusz. Lizuski oj lizuski.
kitachara
kitachara 11.04.2019, 13:07
No i ministerek Gowę był. wow
grisza , misza i anton
grisza , misza i anton 11.04.2019, 08:06
a może wreszcie problem świńskiego prałata i konfidenta uda się rozwiązać , co radni miasta ???
katolik
katolik 11.04.2019, 07:54
a dziekan na wielbłądku nie przyjechał , zdąży do gdyni ?
yogi
yogi 11.04.2019, 11:30
chłopcy już czekają
johny
johny 11.04.2019, 07:47
Czy aby złożyć kwiaty trzeba zap..ć na sygnale
Krakus
Krakus 11.04.2019, 06:29
Gówin czyli mniej niż zero długie do nieba i głupi jak trzeba.
Spartakus
Spartakus 11.04.2019, 07:26
Krakus nie rob z siebie prostaka!!!!
kryki
kryki 12.04.2019, 11:40
Dorównaj mu
poncjusz
poncjusz 11.04.2019, 08:29
A jak żeśta w TVNie w faktach wyglondali.
ewt
ewt 10.04.2019, 23:07
Paczpan, a ja myślałem , że przyjechał wesprzeć strajkujących nauczycieli.
kryki
kryki 12.04.2019, 11:41
Coś u ciebie z tym myśleniem nie tak biedaku

Pozostałe