Czwartek, 18.04.2019

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 10.04.2019, 09:51 (aktualizacja 10.04.2019 14:05)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Rozpoczął się strajk nauczycieli
Egzaminy gimnazjalne zostały odwołane?!

W ostatnim numerze GK informowaliśmy Was, że groźba strajku ze strony nauczycieli jest niemalże pewna. Wówczas wszystko wskazywało na to, że protest rozpocznie się 8 kwietnia i tak też się stało. Wszystkie szkoły w powiecie starogardzkim - za wyjątkiem jednej w Czarnej Wodzie - prowadzą akcję protestacyjną. W większości placówek zajęcia zostały odwołane, a uczniowie zostali w domach. Obecnie nie wiadomo, kiedy dojdzie do zakończenia całej akcji.
Rozmowy z Rządem nie przynoszą skutku, a postulaty nauczycieli pozostają niezmienne – żądają oni 30 proc. podwyżki płac. Sprawdzamy, jak sytuacja wygląda w powiecie starogardzkim.


Milion złotych na inwestycję! UG Zblewo wyremontuje ulicę Dworcową w Bytoni  - Gmina Zblewo nie zwalnia inwestycyjnego tempa. Samorząd wywalczył unijne dofinansowanie na kolejną, ważną inwestycją drogową. Tym chodzi o remont ulicy Dworcowej w Bytoni. Kwota jest nie mała, bo wynosi ponad milion złotych!

Czuj, czuj, czuwaj! - W sobotę, 6 kwietnia odbyło się „PRL-owskie spotkanie z wiosną”. Wzięli w nim udział harcerze seniorzy z Chorągwi Gdańskiej ZHP. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia był Krąg Seniorów „Krajka” z Hufca ZHP czarna Woda.

36. Bieg Szpęgawski przeszedł do historii. Kto pobiegł najszybciej? - Tegoroczny 36. Bieg Szpęgawski zakończył się wielkim sukcesem. Pogoda dopisała, podobnie jak forma i humory. W niedzielę, 7 kwietnia trasę liczącą dokładnie 5,8 km pokonało ponad 600 zawodników. Najszybciej z czasem 16:57 na metę wbiegł Patryk Błaszczyk z Ustki. Wśród pań zwyciężyła Ewelina Paprocka z Luzina z czasem 19:57.

Jest wyrok w głośnej sprawie. Oskarżeni nie przyznali się do winy - Wracamy do głośnej sprawy dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy ze szczególnym okrucieństwem znęcali się nad bezdomnym. Mateusz Ch. I Artur M. między innymi strzelali do swojej ofiary z wiatrówki, czy uderzali maczetą. W lutym 2016 roku trafili w ręce policji. W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok w tej sprawie.

Wnioski po śmiertelnym wypadku na Berlince? Wycinka drzew i dodatkowe ograniczenie prędkości - 4 kwietnia na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Czarna Woda spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci, przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzili kontrolę oznakowania drogi oraz poddali ocenie infrastrukturę w miejscu, w jakim doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Jazdę z amfetaminą zakończył w areszcie - Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który podróżował osobowym fordem z amfetaminą w portfelu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej za niesprawne oświetlenie auta. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany przez prokuraturę.

Święto Chrztu Polski - Niedługo obchodzić będziemy 1053. rocznicę Chrztu Polski. Po raz pierwszy będzie to święto państwowe. W Starogardzie Gdańskim zostało połączone z odsłonięciem pomnika upamiętniającego powstanie Państwa Polskiego. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Bonkowski oraz Ksiądz Dziekan Józef Pick zapraszają już 11 kwietnia.

79. rocznica Zbrodni Katyńskiej - 13 kwietnia o godzinie 14.00 na cmentarzu przy ul. II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich odbędą się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

_redakcja

Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Roman
Roman 2 dni temu, 20:05
Chciałem zapytać, jak odbywa się selekcja w tym sławnym sklepie motoryzacyjnym?.Kto według właściciela oprócz nauczycieli jest pasożytem i jak to będzie sprawdzał?.Po wyglądzie,zachowaniu ocenisz to a może twoi pracownicy.Wyskocz z taką jak to nazwałeś artystyczną formą przekazu jak będzie strajkować mundurówka to zobaczysz jak ci dowalą za obraze.Zrobi taki w czasie wywiadu rybie usta, jakby całował dalszą ciocie, rzuci jakąś date i chce być sławny bo telewizja się nim zainteresowała.W oczach jednych zyskasz a w innych stracisz tą kartką umieszczoną w drzwiach.Nie jestem nauczycielem ale u kogoś takiego kupować nie będę.
starogardzianin
starogardzianin 2 dni temu, 20:55
Niech właściciel tego sklepu nie uważa się za takiego świętego. Niech spojrzy w lustro. Jak płaci swoim pracownikom (czy jest to najniższa krajowa i reszta pod stołem?) jak większość firm prywatnych w tym mieście.
Belfer
Belfer 2 dni temu, 07:07
Większość nauczycieli chciałoby zniesienia kości niezgody jaką jest Karta Nauczyciela. Szkoda mi tylko w tym układzie jednostek samorządu terytorialnego, bo znowu na nich skupiłyby się zmiany. To samorząd musiałby poprzesuwać finanse z inwestycji na oświatę by szkoły doposażyć, utworzyć stanowiska pracy dla każdego nauczyciela. Skąd samorządy wzięłyby fundusze, pewnie z budowy dróg. I wtedy znowu "huzia na Józia", szur bur, nauczyciel zły, zabiera pieniądze. Rząd nie zlikwiduje KN, bo ma z tego profity.
pół na pół
pół na pół 15.04.2019, 23:57
Jestem z tych pół na pół jeżeli chodzi o sprawy wiary, nie ma przymusu pracy więc religia do ***k kat. W szkole sredniej sami chodzilismy co tydzień na 1,5 h bo ksiadz umiał rozmawiac z młodzieżą. Dziś słysze jak mojemu 9-letniemu wnukowi katechetka //bez matury ale po przyuczeniu// wciska dzieciom, ze mają więcej grzechów niż piasku na polskich plażach, A KAZDE ZIARnKO PIASKU TO JEDEN GRZECH. Natomiast komputer jest jej obcy bo nie rozumie, a tel. umie obsługiwac jak ktos jej poda.
Belfer
Belfer 2 dni temu, 07:15
Teraz jest burza, bo strajk i pytania o realizację podstawy programowej. Dlaczego tych pytań nie ma, kiedy lekcje odwołuje się na Jasełka czy rekolekcje? Nie można by było pójść po zajęciach lekcyjnych. Dlaczego egzaminów nie wyrzucą całkowicie że szkół? Przecież matura jest egzaminem państwowym takim samym jak prawo jazdy. Drobna opłata za egzamin i organizacja w centrach egzaminacyjnych. I znowu oszczędzamy dni, w których pozostałe dzieci miałyby realizowaną podstawę programową.
Belfer
Belfer 15.04.2019, 00:06
Wiecie, że dzięki reformie uczniowie będą mieli praktyki 2 miesiące ze wskazaniem by najlepiej odbywały się w wakacje? Tyle krzyku o nieprawdziwą informację, że dzieci czas strajku będą musiały odrabiać w wakacje a przyzwolenie się daje na darmową pracę dzieci. Pamiętacie wyjazdy na wykopki? Teraz uczniowie wspólnie z nauczycielami będą pracować w firmach. MEN znalazł tanią siłę roboczą, więc zapomnijcie o podwyżkach w sektorze prywatnym.
Belfer
Belfer 14.04.2019, 23:56
Wiecie dlaczego MEN nie przeprowadza negocjacji? Bo dzieci i tak mają wolne ze względu na rekolekcje i egzaminy. A wiecie jaki system edukacji uważa się za najlepszy? Finlandzki. Został wprowadzony po 35 dniowy strajku. A jak jest u nas? System pruski, brak pomocy naukowych i odkopana podstawa programowa. Kolejny raz pytam, po co w szkole średniej plastyka, technika czy muzyka. Serio? Dzieci prawie 40 godzin siedzą w szkole i bardziej ambitne kolejne godziny spędzają w domu na nauce. Normalnie telepie mną na myśl o tej reformie, cofnięcie się o kilka lat. Do tego na kolanie pisane rozporządzenie w ferie, dzięki któremu będzie można łączyć lekcje uczniom po podstawówce i gimnazjum. Wyobrażacie sobie wf, gdzie naprzeciw siebie grają 13-14 latki z 16 latkami?
ppppp
ppppp 15.04.2019, 22:17
W Polsce od przedszkolaka po szkołę średnią 2 godziny religii, które nic nie wnoszą. Dzieciaki w klasie 3 szkoły podstawowej przygotowanie do I Komunii zajęcia po szkole - spotkania po mszy i wiele innych. podobnie klasy 7 i 8 przygotowania do Bierzmowania kolejne spotkania poza religią w szkole w Kościele. To po co ten przedmiot w szkole, skoro i tak na pewne zajęcia muszą chodzić do kościoła. Szkoła średnia to już w ogóle absurd z tym przedmiotem. Przed ślubem i tak ksiądz żąda dodatkowych nauk organizowanych w kościele.
Belfer
Belfer 15.04.2019, 22:33
Jestem osobą wierzącą i co więcej praktykującą. Jednak odnośnie lekcji religii mam dokładnie to samo zdanie. Należy rozdzielić szkołę od religii. Kiedyś na katechezy chodziło się do ***k katechetycznych i wszyscy przeżyliśmy. Miało to nawet swój urok. Teraz religia wpleciona w plan zajęć a są klasy, gdzie połowa uczniów na nią uczęszcza.
Jan
Jan 14.04.2019, 19:45
Żadnych pieniędzy dla Patologii , przestańcie się czepiać nauczycieli.
cesarz
cesarz 2 dni temu, 08:34
Patole do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozabierać im te wszystkie przywileje to może im się robić zachce. Osoby pracujące mają już tego dosyć!!!!!!!!!!!!!!! Jedynie pracujący dla idei hahahahaha rząd tego nie dostrzega.
łukasz
łukasz 14.04.2019, 17:59
skarbówka do roboty , kontrola nieuczciwych belfrów jest konieczna , wtedy zobaczycie jak wielka jest ta szara strefa z korepetycji !!!
mm
mm 15.04.2019, 07:21
a czego ty zazdrościsz że ktoś gospodaruje swój wolny czas.
norbi
norbi 15.04.2019, 20:34
zapłać uczciwie podatki nauczycielski przekręcie
mm
mm 2 dni temu, 11:20
ja akurat nie jestem nauczycielem a ty jak robisz fuchy po pracy to płacisz podatki? czy jesteś taki tępy i leniwy że siedzisz tylko w domu i czekasz kiedy socjał będzie płacony
Gocha
Gocha 15.04.2019, 22:37
Płacę uczciwie podatki. Patrząc na ogłoszenia o korepetycjach choćby na spotted na fb stwierdzam, że pojawił się nowy trend. Teraz to wstyd nie mieć korepetytora dla dziecka. Najlepiej od wczesnych lat.
olen
olen 12.04.2019, 18:44
Janusz będzie płacił nauczycielom. Najpierw nasyłał na nich straż miejską i ingerował w zwolnienia lekarskie, a teraz myśli że opanuje sytuację. Hahahaha
Gosc
Gosc 14.04.2019, 03:31
Janusz powinien naslac na nich zom
mohamad ali
mohamad ali 14.04.2019, 17:11
Jeden bezradny pieniacz na swojej stronce już potępił pana prezydenta. Niech bezradny się lepiej sikawkami zajmie a nie tematyką szkolną.
jogi
jogi 15.04.2019, 10:12
Nigdy nie myślałem że to napiszę ale brawo dla prezydenta za poparcie strajku nauczycieli, i dla wiceprezydenta za udział w marszu poparcia. Jednocześnie czerwona kartka dla radnego pis.
mk
mk 12.04.2019, 12:28
patrząc na te komentarze można stwierdzić jedno pis wykonało dobrą komunistyczną robotę opluwając i marginalizując nauczycieli a wychwalając prosty tępy lud bez własnego zdania i braku samodzielnego myślenia. rządzący wychowali i wykształcili się w komunie i są przesiąknięci ich ideologią. tak jak w Katyniu wycięto polską inteligencję tak samo teraz robi to pis napuszczając tępych ludzi na nauczycieli i ludzi którzy mają własne zdanie. przepraszam za wyrażenie ale tłumiki zrozumcie że bez nauczycieli to byście nie umieli pisać, czytać , liczyć. kaczor by ci rzucił dwa złote i byś się cieszył że masz pieniążek co z tego że nic nie warty.
ur. w komunie
ur. w komunie 13.04.2019, 15:10
zajrzyj do niemieckiej konstytucji to zobaczysz co wolno nauczycielom i nie powołuj się na to że jak ktoś urodził się w komunie to tępak bo nie przeżyłeś tego na własnej skórze a nauczyciele sami na siebie napuszczają ludzi.PS tak właściwie to pan Broniarz to chyba do najmłodszych nie należy i samo nasuwa się pytanie kto tu nasiąkł komuną
mk
mk 13.04.2019, 17:43
a co mnie obchodzi niemiecka konstytucja. trzeba powiedziec jasno to pis napuszcza ludzi na siebie.
Obywatel
Obywatel 12.04.2019, 22:26
Głupim narodem łatwo sterować. PIS i polski Kościół chcą cofnąć Polaków do średniowiecza, gdzie wykształcenie było dla nielicznych.
lucjan
lucjan 12.04.2019, 10:43
nauczyciele niestety nie zdali kolejnego egzaminu , za całokształt wrogiej działalności wobec naszych dzieci - PAŁA !!!!!!!!! I ANI GROSZA ZA STRAJKOWANIE , NIECH BRONIARZ PŁACI...
mm
mm 12.04.2019, 12:04
idź lucek lepiej jabłka do sadu pozbierać.
lucjan
lucjan 12.04.2019, 12:34
ja nie muszę , ale ty pójdziesz i na jabłka i na jagody i grzyby , bo za okres strajku nie dostaniesz bohaterze ani pensa ... podziękuj czerwonemu broniarzowi z pzpr-u...
marek
marek 12.04.2019, 13:21
czerwona to jest ta cała sitwa pisowska
mama
mama 13.04.2019, 21:12
Braki wiedzy o komunie wyrażają się w takich wypowiedziach-żenada
inga
inga 12.04.2019, 14:09
ty wiesz , co ... i w tej sprawie się nie wypowiadaj , załatw temat pedofila prałata w urzędzie ,to raz jeden zrobisz dobry uczynek...
ur. w komunie
ur. w komunie 13.04.2019, 15:12
Masz dowody to do prokuratury!!!!!!
ppppp
ppppp 12.04.2019, 09:05
Znowu wielka wygrana PIS. Działacze mogą się cieszyć - skłócono społeczeństwo, uaktywniło ubeckie szpiegostwo kolegów. Doprowadzili przy pomocy "swoich" dyrektorów szkół do podziału wśród nauczycieli, których część dała się zeszmacić rezygnując ze strajku za dodatki do pensji, które mogła zaoferować dyrekcja i jednocześnie zachowując wynagrodzenie, które stracili strajkujący. Działania typowe dla komunistów. No cóż PIS-owi blisko do nich i mają u siebie sporo dawnych towarzyszy, którzy pamiętają jak to robili.
mk
mk 12.04.2019, 12:06
zgadzam się z Tobą poza jednym pis już przeskoczył pzpr
Ewa
Ewa 12.04.2019, 07:53

Pensja aktywnego wójta Zblewa to
10.180 zł
a " śpiącej" Galantowej ze Smętowa to 10.114 zł miesięcznie.
Brawo Zblewo macie super wójta.
Piotr
Piotr 11.04.2019, 23:04
Warto zapoznac się ile zarabiają samorzadowcy. Smetowo ma ok .5 tys. mieszkańców a wójt ma taką samą wysokość pensji jak wójt Zblewa ,które liczy ponad 11 tys. mieszkańców.
Zblewo rozwija się dynamicznie a Smętowo jest na szarym końcu.Wystarczy zapoznać się z rankingiem samorządów ogłoszony przez Rzeczypospolitą.
Im gorzej tym większą kasa ?
Radni Smętowa zacznijcie reprezentować mieszkańców i szanować publiczne pieniądze.
Belfer
Belfer 11.04.2019, 22:42
Z piątki Kaczyńskiego podoba mi się 13 emerytura, chociaż uważam, że w ogóle powinni zostać zwolnieni podatku. Skoro chcą dać 500zl już na pierwsze dziecko, to dlaczego nie zlikwidują 300+ i zrobią limit zarobków celem otrzymania 500zl? Dlaczego do spełnienia obietnic wyborczych sięgają po pieniądze z Funduszu Pracy, którego celem jest zwalczanie bezrobocia i poprawa jakości pracy? Fundusz Pracy to idealne źródło pieniędzy na podwyżki. Oczywiście że żądanie podwyżki 1000zł było zawyżone, ale idealne do negocjacji. Gdzie te negocjacje?
Zenek
Zenek 11.04.2019, 23:05
Piątka z kieszeni podatnika !!!.
zwykły obywatel
zwykły obywatel 12.04.2019, 09:42
Niech Kaczyński i jego pislandia dadzą pieniądze na jego piątką ze swojej kasy i pracują dla idei (tak podobno robi Karczewski- idea za 13 tysięcy HIPOKRYTA)
mk
mk 12.04.2019, 12:10
za zeszły rok 26tys.
Belfer
Belfer 11.04.2019, 23:22
Zgadza się. Tego jednak nikt nie zniesie, bo byłby jeszcze większy hałas. Można jednak ograniczyć. 500+ miał między innymi wyrównać szansę dzieci. Co mają wyrównywać osoby mające np. 5000zl na osobę w rodzinie?
konstanty
konstanty 11.04.2019, 20:57
ZNP ma wielomiliardowy majątek ,kradziony i przejęty za komuny , niech teraz ze swojego płacą głupim belfrom , których podpuścili i namówili na strajk , w tym wszystkim szkoda tylko naszych dzieci , których los żadnego belfra nie obchodzi - swołocz...
konstantypalanty
konstantypalanty 12.04.2019, 09:44
Aleś ty gloopi. Widać, że w szkołe kamieniami rzucałeś zamiast się uczyć.
...
... 12.04.2019, 10:59
akurat mam solidne techniczne wyższe wykształcenie , a nie co ty wuefisto , z twoimi papierami cienki belfrze możesz trafić na zmywak w KFC...
agnieszka
agnieszka 11.04.2019, 20:52
wszystkich strajkujących zwolnić , niech przyjdą młodzi i nie będzie korupcji , dziadostwo nauczycielskie
Już nie nauczyciel
Już nie nauczyciel 11.04.2019, 23:40
Zapraszamy już od 1700zl na rękę
felix
felix 11.04.2019, 15:30
po co nauczyciele przyszli do sp1,żeby podpowiadać niedouczonym , swoim uczniom , skoro strajkują , to won ze szkoły i ani grosza za strajk , mendy... ,a platfusy z kamerami niech rozwiążą problem pedofila i kolaboranta - prałata !!!
głos rodziców
głos rodziców 12.04.2019, 09:54
Posłuchaj no felix. Niedouczonego to ty widzisz jak swoją plape oglądasz w lustrze. Nie obrażaj naszych dzieci. Napisz pałko kiedy przyjdziesz pod szkołę to przyjdziemy z tobą porozmawiać. I jako rodzice nie potrzebujemy do tego kamer ani pełowskich ani pisuarowskich ani żadnych innych. Sami rozwiązujemy nasze sprawy.
ginekolog
ginekolog 12.04.2019, 11:31
urodziłaś normalnie , czy wykluło się z jaja ? , że takie obywatelskie tezy brukselskie głosisz ?
tytus
tytus 14.04.2019, 17:16
W dziurę patrz anie do klawiatury zasiadasz.
do felixa
do felixa 11.04.2019, 16:23
zazdrość - piesku ogrodnika! tym lepiej sie czujesz im innym ciężej. Wstyd! Nauczyciel to zawód a nie wolontariat i swe dzieci tez musi nakarmić. POwiedz to kucharkom i sprzątaczkom ze szkół dla których strajkują n-le, prosta gnido
@@@
@@@ 11.04.2019, 20:47
czerwony kutafonie,nieuku belfrowski , powinni cię zwolnić natychmiast i wywalić na zbity ryj...
ZNP - lepiej nie pisać dalej
ZNP - lepiej nie pisać dalej 11.04.2019, 07:41
w wyniku "wolnego" nauczycieli dzieci będą musiały w wakacje nadrobić stracone dni...już słuchać w kuluarach oświatowych takie komentarze....
gizmo
gizmo 11.04.2019, 08:40
W wyniku nieudaczności rządu i Przede wszystkim Zalewskiej. Niech teraz dla dzieci zrobią program wakacje + i będzie gites.
mama cór14-17
mama cór14-17 13.04.2019, 15:25
Obudzili się po 4-ech latach wszyscy jak jeden ,prawdopodobnie nie było ani nie jest tak żle.PYTAM SIĘ-dlaczego nie strajkowaliście w 2012 2013 2014 2015 r.?Na to pytanie nie ma odpowiedzi-ciekawe dlaczego.
nn
nn 14.04.2019, 07:16
a nie zauważyłaś jak od czasu panowania najjaśniejszego pisu wszystko podrożało?
re
re 14.04.2019, 08:44
no tak , bo patologia , w tym kościelna kosztuje nas bardzo dużo !!!
qwerty
qwerty 11.04.2019, 13:18
Ale najpierw kura+ i kot+
Bb
Bb 10.04.2019, 22:03
" Senator Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Bonkowski" będzie gościł w Starogardzie. WSTYD!!!
mnogonas
mnogonas 11.04.2019, 13:19
Byli już się podniecać przy pomniku? Jak tam janusze starogardu?
figlarka
figlarka 11.04.2019, 08:41
A czego on tu szuka? Zabłądził?
jh
jh 10.04.2019, 23:04
A tego kto tu ściąga i po co? Przecież już nawet pisowcy ręki mu nie podają.
miś gogo
miś gogo 14.04.2019, 08:45
ten kutafon znowu się chce "załapać"...
antysowieticus
antysowieticus 10.04.2019, 21:53
dziś jest 10 kwietnia , więc milczeć rosyjska psiarnio !!!

Pozostałe