Czwartek, 18.04.2019

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ze szczególnym okrucieństwem znęcali się nad bezdomnym. Dziś zapadł wyrok w głośnej sprawie

  • 5.04.2019, 12:19 (aktualizacja 06.04.2019 09:55)
  • redakcja
Z OSTATNIEJ CHWILI: Ze szczególnym okrucieństwem znęcali się nad bezdomnym. Dziś zapadł wyrok w głośnej sprawie
Podziel się:
Oceń:
Dziś w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim zapadł wyrok w sprawie mężczyzn z ulicy Kościuszki, którzy znęcali się nad bezdomnym.

Oskarżeni mężczyźni usłyszeli dziś wyrok 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni znajdowali się w Areszcie Śledczym. Sędzia uwzględniła ten okres wyrok na poczet kary.


AKTUALIZACJA:

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim uznał dwóch oskarżonych za winnych popełnienia zarzuconych  im przestępstw i skazał na kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec obu orzekł  zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym na okres 5 lat  oraz  pozbawienie praw publicznych  również na okres 5 lat .

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Starogardzie Gdańskim w listopadzie 2017 roku.

12 lutego 2016 roku bezdomny mężczyzna został przewieziony do szpitala w wyniku postrzelenia z wiatrówki. Przeprowadzono zabieg operacyjny, podczas którego usunięto mu kilkanaście pocisków ze śrutu ołowianego.

Jak ustalono, pokrzywdzony został postrzelony przez dwóch mężczyzn. U jednego z nich zamieszkiwał. Na rzecz obu wykonywał drobne prace domowe oraz pomagał w remoncie. W tym okresie obaj mężczyźni znęcali się nad nim bijąc go, raniąc ostrymi przedmiotami. Trwało to około dwóch miesięcy. Mężczyźni grozili mu także pobiciem oraz pozbawieniem życia.

Do postrzelenia z wiatrówki doszło w nocy z 11 na 12 lutego 2016 roku. Mężczyźni na zmianę oddali w kierunku pokrzywdzonego kilkanaście strzałów.

Pokrzywdzony z uwagi na swoją bezdomność pozostawał w stosunku zależności od sprawców.

Biegły stwierdził u niego 18 ran obu rąk i nóg powstałych w wyniku postrzału ze śrutowej broni pneumatycznej. Nadto, rany cięte i tłuczone zlokalizowane w obrębie całego ciała. Obrażeń tych pokrzywdzony doznał w różnym czasie.

Prokurator zarzucił obu mężczyznom popełnienie przestępstwa fizycznego i psychicznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad pokrzywdzonym, to jest czynu z art. 207 § 2 k.k. w zb. z art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Obaj mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych  im przestępstw.

Wyrok ten jest nieprawomocny.

 

_redakcja

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stefek
Stefek 9.04.2019, 20:59
Dokładnie tak jak piszecie !
Mój przyjaciel miłośnik marihuany (robił sobie kremy,maści popalał itd.) , którą nie handlował, ale miał 2 kwiatki w domu na własny użytek dostał 1.5 roku bezwzględnej odsiadki, bo ktoś na niego doniósł.

Ci katowali człowieka i wyrok po 4.5 roku? Powinni po 15-20 lat dostać.
Koleżanka
Koleżanka 9.04.2019, 06:28
Jednak w Starogardzie nie może być bezpiecznie. Takie wyroki,za taki czyn. Czego teraz się dopuszczą?
Czekam na was
Czekam na was 6.04.2019, 07:28
Jeden z przestępców ma koszulkę z napisem (2 words 1 finger) co chyba nie trzeba tłumaczyć.... a dla tych co nie wiedzą to po prostu znaczy (spierda..ć) Powinni dodatkowo dostać rok za obrazę sondu. Jak widać to chamy i prostaki i dla takich debili jak ci dwaj kary powinny być ostrzejsze. Mam nadzieje że w *** oprócz teori palec ten znajdzie zastosowanie nie tylko w teori ale i w dup.e tych pedał.w!!!
Romuald B.
Romuald B. 6.04.2019, 01:19
Oni siedzieli cały czas w areszcie ?! Fajny areszt....
Chyba jeszcze bardziej tam przykoksili sobie.

To chłopaczek złapany z jakimś gramem marihuany dostaje do 3 lat więzienia, a prawdziwi bandyci 4 latka ? Nie ma się co dziwić. Taki sąd specjalnie ich wypuszcza, bo wiedzą, że z paki wyjdą jeszcze silniejsi i groźniejsi, więc i przestępstwa dojdą. Będą przynajmniej mieli prace adwokaci, sędziowie, prokuratorzy i inna mafia...

Jeszcze miesiąc i pierd.. ten chory kraj i ubiegam się o wizę do stanów do przyjaciela polecę i tam się osiedlę. Nie będę pijaków, bandytów i patologii z 500+ wspierał. 12 lat ciężko pracuję jako kierowca HDS za groszę i z podatków opłacam w/w darmozjadów.
Normalny
Normalny 6.04.2019, 20:46
Patologie 500+ prostaku obrazasz dzieci ktore te pieniadze otrzymuja i sa dla nich pamietaj ze twoja matka tez moze je otrzymywac lub dostawala na ciebie rodzinne lub inne dodatki wiec twoja rodzina to tez patola debilu .*** ci na droge i ***j niech cie przyjaciel utrzymuje i pomoze jak naszym dzieciom pomaga 500+
:)
Jan
Jan 7.04.2019, 06:08
Patologia to jest wtedy kiedy matka i ojciec nie pracują , chleją, ćpają mają założone niebieskie karty.Za nic nie płaca, demolują mieszkania a dzieci z roku na rok coraz bardziej przypominają w zachowaniu rodziców.W szkole są agresywne, nie uczą się i powtarzają po raz kolejny tę samą klasę.Jeśli ktoś nie pracuje a dostaje kase za nic to chyba logiczne, że żyje na koszt podatnika.
Leszek
Leszek 6.04.2019, 14:05
To jest ten sukces o którym trąbią na okrągło w tv.Żeby uczciwy człowiek utrzymywał patologie ze swoich podatków to już szczyt.Powoli zmierzamy w stronę NWO proponuję poczytać o tym.
Janek
Janek 7.04.2019, 06:22
Na Kościuszki bo byłej szkole nr.5, ruszy już niedługo Społeczne Centrum Wsparcia Rodziny.Najpierw rozdają kase jak popadnie, a teraz będą leczyć za nasze pieniądze.O kosztach remontu , wyposażenia i wprowadzeniu pracowników wole już nie myśleć.
Ryszard
Ryszard 5.04.2019, 20:24
Twarzy nie muszą pokazywać, po postawie jaką reprezentują widać wszystko.Piersi do przodu, pewność siebie, zero skruchy, jak wyjdą będą robić tak samo albo lepiej.Więzienie takich nie nauczy rozumu.Widać, że regulrarna siłownia robi swoje, mam nadzieje, że koledzy pomogą im wyćwiczyć słabo rozwinięte mięśnie.
.
. 5.04.2019, 22:52
Pokarz pośladki a wyćwiczę tobie twoje słabo rozwinięte partie mięśni.
Że się zesrasz.
Ryszard
Ryszard 9.04.2019, 14:51
A co takie praktyki macie we więzieniu? jeden drugiego hahah cos pedałowaniem pachnie
Ona
Ona 5.04.2019, 18:47
A kiedy wyrok w sprawie gwalciciela z POMU?
.
. 5.04.2019, 18:04
W wiezieniu przejdą resocjalizację i będą git.
To ja
To ja 5.04.2019, 17:32
Pajace,a to inny sort ludzi, człowiek to czlowiek
Belladonna
Belladonna 5.04.2019, 17:23
Ale jak mojego kumpla pobili w zeszłym roku tak mocno że nie ma prawie pół głowy i zachowuje się jak dziecko to nic nie napisali. Oprawcom grozi około 2 lat . To kurde się jakimś kloszardem przejmują który z tego co słyszałem był znany wśród alko wafli i nie był za miły. Szkoda gadać celebryta jakiś . Do *** z taką robota
.
. 5.04.2019, 18:06
Sądząc z jaką pogardą piszesz o tym bezdomnym śmiem twierdzić , że temu twojemu kumplowi to się po prostu to należało.
Belladonna
Belladonna 5.04.2019, 18:44
Wlasnie się nie należało nakrył kobietę na zdradzie i jeszcze dostal
Youtr
Youtr 5.04.2019, 17:14
Fuck celebryta 😁
Youtr
Youtr 5.04.2019, 17:12
Ciekawe gdzie się podziewa ten bezdomny celebrytka.
To ja
To ja 5.04.2019, 16:43
Przepraszam w areszcie
To ja
To ja 5.04.2019, 16:40
Jak na wolności jak jednego z nich widywalem po tym wszystkim
Sikora pisiora
Sikora pisiora 5.04.2019, 15:39
JPRDL ...żenada. Za kradzież roweru dają większe wyroki.
No ale to republika bananowa...
Pp
Pp 5.04.2019, 16:20
Prawda a takie ***ie tak mało. A juz pol wyroku maja za soba takze niebawem wyjda i w koncu dojdzie do tragedi przez palantow
Jan
Jan 5.04.2019, 13:50
Powinni dostać po 15 lat. .zbyt niskie wyrok sądu
tt
tt 5.04.2019, 13:25
ale przybrali na wadze , jednak wczasy w więzieniu to super wczasy. Szkoda że w szpitalu jest się za karę w więzieniu w ramach "resocjalizacji" .
Gosc 1
Gosc 1 5.04.2019, 13:41
Tak to prawda przybrali,ale rozumu brak nadal jednemu i drugiemu.
tt
tt 5.04.2019, 14:24
a komu rozumu przybiera na tych wczasach ? Tylko kilogramów !
Gość 1
Gość 1 5.04.2019, 13:08
Taki wyrok??? Śmieszny jak dla mnie za to co przeszedl ten bezdomny. Makar..powinien dożywocie dostac za wszystkie krzywdy wyrzadzone innym. On sie nie nadaje do spoleczenstwa. A tak naprawde sam jest bezdomny i jak wychodzi to nie ma sie gdzie podziac.
gosc
gosc 5.04.2019, 13:23
dobrze powiedziane
Mieszkaniec