Czwartek, 19.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ze szczególnym okrucieństwem znęcali się nad bezdomnym. Dziś zapadł wyrok w głośnej sprawie

  • 05.04.2019, 12:19 (aktualizacja 06.04.2019, 09:55)
  • redakcja
Z OSTATNIEJ CHWILI: Ze szczególnym okrucieństwem znęcali się nad bezdomnym. Dziś zapadł wyrok w głośnej sprawie
Podziel się:
Oceń:
Dziś w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim zapadł wyrok w sprawie mężczyzn z ulicy Kościuszki, którzy znęcali się nad bezdomnym.

Oskarżeni mężczyźni usłyszeli dziś wyrok 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni znajdowali się w Areszcie Śledczym. Sędzia uwzględniła ten okres wyrok na poczet kary.


AKTUALIZACJA:

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim uznał dwóch oskarżonych za winnych popełnienia zarzuconych  im przestępstw i skazał na kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec obu orzekł  zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym na okres 5 lat  oraz  pozbawienie praw publicznych  również na okres 5 lat .

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Starogardzie Gdańskim w listopadzie 2017 roku.

12 lutego 2016 roku bezdomny mężczyzna został przewieziony do szpitala w wyniku postrzelenia z wiatrówki. Przeprowadzono zabieg operacyjny, podczas którego usunięto mu kilkanaście pocisków ze śrutu ołowianego.

Jak ustalono, pokrzywdzony został postrzelony przez dwóch mężczyzn. U jednego z nich zamieszkiwał. Na rzecz obu wykonywał drobne prace domowe oraz pomagał w remoncie. W tym okresie obaj mężczyźni znęcali się nad nim bijąc go, raniąc ostrymi przedmiotami. Trwało to około dwóch miesięcy. Mężczyźni grozili mu także pobiciem oraz pozbawieniem życia.

Do postrzelenia z wiatrówki doszło w nocy z 11 na 12 lutego 2016 roku. Mężczyźni na zmianę oddali w kierunku pokrzywdzonego kilkanaście strzałów.

Pokrzywdzony z uwagi na swoją bezdomność pozostawał w stosunku zależności od sprawców.

Biegły stwierdził u niego 18 ran obu rąk i nóg powstałych w wyniku postrzału ze śrutowej broni pneumatycznej. Nadto, rany cięte i tłuczone zlokalizowane w obrębie całego ciała. Obrażeń tych pokrzywdzony doznał w różnym czasie.

Prokurator zarzucił obu mężczyznom popełnienie przestępstwa fizycznego i psychicznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad pokrzywdzonym, to jest czynu z art. 207 § 2 k.k. w zb. z art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Obaj mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych  im przestępstw.

Wyrok ten jest nieprawomocny.

 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dar
Dar 19.05.2019, 20:38
Jakie sobie sweterki dziewczyny założyły, czerwone takie, że niby razem są ze sobą!
Aliens
Aliens 19.05.2019, 20:41
Ha,ha... nic i nikt ich nie rozłączy...Prawie jak na ślubie...
Stefek
Stefek 09.04.2019, 20:59
Dokładnie tak jak piszecie !
Mój przyjaciel miłośnik marihuany (robił sobie kremy,maści popalał itd.) , którą nie handlował, ale miał 2 kwiatki w domu na własny użytek dostał 1.5 roku bezwzględnej odsiadki, bo ktoś na niego doniósł.

Ci katowali człowieka i wyrok po 4.5 roku? Powinni po 15-20 lat dostać.
Koleżanka
Koleżanka 09.04.2019, 06:28
Jednak w Starogardzie nie może być bezpiecznie. Takie wyroki,za taki czyn. Czego teraz się dopuszczą?

Pozostałe