Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Zgaśmy światło dla Ziemi

  • 28.03.2019, 09:42
  • redakcja
Zgaśmy światło dla Ziemi
Podziel się:
Oceń:
W trosce o naszą Planetę i promowanie idei ochrony środowiska naturalnego co roku symbolicznie na godzinę gasimy światło. Tegoroczna akcja Godzina dla Ziemi WWF przypada 30 marca i odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”.

O godzinie 20.30 w sobotę, 30 marca w całej Polsce na 1 godzinę zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Do akcji włączyć się może każdy obywatel, instytucja, czy zakład pracy. Szczególnie zachęcamy mieszkańców całego Kociewia.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

Udział w akcja to nie tylko wyraz solidarności z całym światem dla ochrony środowiska naturalnego naszej Planety, ale też pretekst do zastosowania konkretnych rozwiązań problemów ekologicznych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Zamiarem organizatorów jest uczulenie każdego z nas na to, jak zmieniając codzienne nawyki nawet w niewielkim stopniu możemy się przyczynić do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Ma to również pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety. Na stronie godzinadlaziemi.pl można złożyć podpis pod apelem w tej sprawie.

- Miasto Starogard włącza się w akcję. W ramach solidarności z „Godziną dla Ziemi” w Starogardzie na godzinę zgaśnie światło oświetlające z zewnątrz budynki Dworca PKP, Ratusza oraz Urzędu Miasta – mówi Magdalena Dalecka z Urzędu Miasta.

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żuczek
żuczek 29.03.2019, 17:25
To inicjatywa PISu jak się nie mylę. Jednak naprawdę warto na nich głosować i was też z całego serca do tego zachęcam. Jedyna słuszna partia. Ludzie obudźcie się proszę i głosujcie na nich ! Mają wspaniały program socjalny i nie tylko. Oby nam się żyło lepiej POLACY!
mk
mk 29.03.2019, 20:14
żuczku ,kulaj sobie dalej tą kulkę gnoju a nie opowiadaj kłamstw.
....
.... 28.03.2019, 17:15
Ja węglem nie palę. Jakoś nie czuję się winny zanieczyszczaniu ziemi.
Może PiS niech zgasi światło, wszak oni węgiel promują? I z odbiorem śmieci też sobie nie radzą.
światło do nieba
światło do nieba 29.03.2019, 20:36
jak wszystkie śmieci z peło zginą , to na pewno będzie nam wszystkim lepiej...

Pozostałe