Prace przesuną się o ponad miesiąc. W tym czasie powstaną objazdy

  • 20.03.2019, 12:55
  • redakcja
Prace przesuną się o ponad miesiąc. W tym czasie powstaną objazdy

Podziel się:

Oceń:

Na początku marca Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku poinformował o utrudnieniach w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański. W wyniku wystąpienia nieprzewidzianych warunków gruntowo - wodnych droga miała zostać wyłączona z ruchu na trzech odcinkach. Jak udało nam się dowiedzieć, całkowite zamknięcie dwóch odcinków przesunięto o około miesiąc. W tym czasie powstaną dogodne dla kierowców objazdy.

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy Was o czasowym zamknięciu trzech odcinków drogi wojewódzkiej nr 222. Jak informował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki gruntowo-wodne i konieczność wykonania robót związanych z wgłębnym wzmocnieniem podłoża.

Porozumienie ważne dla kierowców
Informacja ta oburzyła wielu kierowców, którzy dojeżdżają do Gdańska m.in. do pracy czy na uczelnie.  W tej sprawie Urząd Gminy przeprowadził rozmowy z inwestorem oraz ZDW w Gdańsku.
- W wyniku negocjacji, które prowadziliśmy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, doszliśmy do porozumienia związanego ze zmianą organizacji ruchu kołowego, spowodowanego remontem drogi 222 – mówi Magdalena Forc-Cherek, wójt gminy Starogard Gd. -  Pierwotny termin całkowitego zamknięcia tego ciągu komunikacyjnego w miejscowości Siwiałka, który zaplanowany był na 18 marca, przesunięty został na drugą połowę kwietnia – dodała.
Ustalono, że do momentu całkowitego wyłączenia z ruchu tego odcinka powstanie objazd, którym poruszać się będą mogli mieszkańcy, straż pożarna, pogotowie, pojazdy służb komunalnych oraz autobusy PKS.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 20.03.2019, 19:02
"nieprzewidziane warunki wodno-gruntowe" co to znaczy? czyli że dwa lata temu gdy zaczynał się remont tych bagienek tam nie było?
A joseenriqye
A joseenriqye 20.03.2019, 17:48
No na takie warunki to nie ma mocnych , przeje...na robota ale efekt będzie mega jak to skończą. Jeszcze tyle się pomeczymy .

Pozostałe