Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Odwiedziny Gdańska na początek wiosny

  • 14.03.2019, 13:02 (aktualizacja 14.03.2019 13:10)
  • artykuł sponsorowany
Odwiedziny Gdańska na początek wiosny
Podziel się:
Wraz z rozpoczęciem wiosny warto jest wykorzystać ten słoneczny czas jak najprzyjemniej. Rozsądnym pomysłem jest odwiedzenie miejsca, które pozwoli cieszyć się nie tylko piękną pogodą, ale i licznymi atrakcjami. Może zatem warto wybrać się do Gdańska? Na pewno nie będzie można narzekać na małą ilość wrażeń!

Wszystko z powodu turystycznego charakteru tego miasta, przykuwającego uwagę odwiedzających przez cały rok. Przyjrzymy się zatem kilku atrakcjom w Grodzie Neptuna, na które można poświęcić swój czas w momencie, kiedy wiosna budzi się do życia.

Morze

Oczywistą zaletą odwiedzenia Gdańska na początku wiosny jest możliwość wypoczynku na urokliwych piaszczystych plażach. Wybór jest spory: można udać się w okolice Parku Ronalda Reagana, który oprócz leżakowania na słońcu zapewnia rozrywkę w postaci rozbudowanej zielonej przestrzeni. Ponadto można udać się na Jelitkowo, zwiedzając przy okazji stare domy rybackie z przełomu XVIII i XIX w. Na tym jednak nie koniec. Pozostaje jeszcze Brzeźno ze swoim molo, równie imponującym, jak to sopockie.

Atrakcje

Morze to niejedyna zaleta, którą można przypisać temu miastu. Wystarczy pójść na spacer ulicą Długą, aby wpaść w wir szeregu możliwości na przyjemne wykorzystywanie czasu. Głodni będą mieli do dyspozycji liczne restauracje i puby, miłośnicy klimatycznych przechadzek z pewnością docenią architektoniczne bogactwo Starego Miasta. Następnie, korzystając z piękna pogody, warto się przejść wzdłuż Długiego Pobrzeża, aby podziwiać statki oraz Żurawia, który jest imponującym pod względem architektonicznym dźwigiem portowym z XV w. Nie zapominając o Parku Oliwskim, którego botanika i niepowtarzalny klimat jest w stanie zauroczyć każdego.

Nocleg

Ze względu na rozbudowaną listę miejsc do zwiedzenia, niepowetowaną stratą byłoby poświęcenie Gdańskowi tylko jednego dnia. Stąd warto zdecydować się na nocleg, który zapewniłby komfort przebywania, dobrą komunikację oraz bliską odległość do miejskich atrakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór hotelu, jeśli nie w centrum jak Hotel Hanza to niedaleko. Dodatkową zaletą tego sposobu, prócz wysokiej jakości usług i przyjemnej atmosfery, jest możliwość lepszego poznania miasta.

Zakończenie

Jak widać wiosna w Gdańsku może być fantastycznym rozwiązaniem na ciekawe i intensywne spędzanie czasu. Wystarczy po prostu wiedzieć, co to miasto jest w stanie nam zaoferować i pamiętać o odpowiednim zakwaterowaniu. Wówczas w żadnym momencie przebywania tam nie poczujemy nudy!

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe