×
Sobota, 23.03.2019

2 minuty i 14 sekund... OSP Zblewo zdało test na piątkę!

  • 22.02.2019, 10:30 (aktualizacja 22.02.2019 10:32)
  • redakcja
2 minuty i 14 sekund... OSP Zblewo zdało test na piątkę!
Podziel się:
Oceń:
12 lutego w godzinach porannych miała miejsce inspekcja gotowości operacyjnej jednostki OSP Zblewo. Takie kontrole są przeprowadzane raz w roku. 2 minuty i 14 sekund – to czas, który wystarczył ochotnikom ze Zblewa do skompletowania załogi i wyjazdu pierwszego pojazdu. Tym samym test został zdany wzorowo.

Kontrolę przeprowadziła Komenda Powiatowa PSP w Starogardzie Gdańskim. Sprawdzono m.in. alarmowanie OSP, czas wyjazdu zastępu z remizy, założenie ćwiczenia bojowego (pożar piwnicy z jedną osobą poszkodowaną). Ratownicy musieli również rozwiązać test z teorii.
- Inspekcja wypadła dla naszych strażaków znakomicie! Wystarczy wspomnieć, iż od załączenia alarmów OSP do wyjazdu pierwszego zastępu z jednostki minęło zaledwie 2 minuty i 14 sekund! Strażacy sprawnie wykonali też ćwiczenie bojowe (bez uwag ze strony kontrolujących) – mówią pracownicy urzędu.
Jak kontrola – to i ocena. Maksymalnie można było otrzymać 100 punktów. Druhowie ze Zblewa zdobyli 96 pkt i ocenę bardzo dobrą!


 

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
_redakcja

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edek
Edek 1.03.2019, 15:53
Wiadomość z OSP Kaliska na Nasz Starogard
Gość
01.03.2019, 15:29
Wójt i radni mogli oddać swoje uposażenie na samochód strażacki.
Strażacy, to oddani służbie ludzie którzy wyjeżdżają do akcji za grosze i teraz jeszcze te grosze oddadzą na samochód.A czy ten samochód jest dla nich czy dla mieszkańców do ratowania życia i mienia ?

I co z moją świadomością obywatelską?????
Gość
Gość 1.03.2019, 18:27
Twoja swiadomosć obywatelska Edku jest super.
Wiola
Wiola 28.02.2019, 20:38
Mam pytanie ale nie odnośnie straży tylko tych pomieszczen które są na zdjęciu u góry dlaczego straż to zawładneła przecież tam była sala weselna i sala na urodziny a teraz stoi to puste . Może czas znowu ruszyć tam *** weselną żeby to zarabiało bo w lokalach na salę trzeba czekać nawet dwa lata do przodu
Kasia
Kasia 28.02.2019, 21:13
Masz rację Wiolu tam powinna być dalej sala weselna tego naprawde brakuje a kiedyś tam były fajne zabawy.
Strazak
Strazak 28.02.2019, 20:54
Widać jakiego macie burmistrza.Sala moze być dostępna dla mieszkańców choć Dom Kultury jest też dla mieszkańców.
Straż zawładnęła czy ja dobrze słyszę ?
Skakać przy mieszkańcach,ratować ich w trudnych sytuacjach a jak co do czego to ironia ?
Edek
Edek 28.02.2019, 12:47
To co strażacy zrzekną się z wynagrodzenia na zakup samochodu bo to w końcu będzie ich zabawka ?????
Gość
Gość 1.03.2019, 16:55
Ich zabawka do ratowania "waszych tyłków"?
............
............ 28.02.2019, 12:08
Zapiszcie sie do Osp jesli kogos ciekawosc zżera co tam sie robi ile zarabia itd
Edek
Edek 28.02.2019, 11:34
Drodzy strażacy skoro jest taka potrzeba pozyskania tych pieniędzy na zakup nowego samochodu to strażacy powinni się zrzec w gminie tego 26zł na zakup nowego samochodu w końcu to dla was ten pojazd i wy będziecie nim sobie jeździć i świrować.
Obywatel
Obywatel 28.02.2019, 11:52
Oj, Edku brak ci swiadonosci obywatelskiej.Wg.ciebie strazacy dla siebie potrzebują samochodu do akcji ?
Jak będzie ci się palić tyłek to zmienisz zdanie.
Pozdrowienia dla dzielnych druhów.
kleh
kleh 27.02.2019, 01:11
26 to kupa kasy za siedzenie i czekanie na akcje. Ryzyko zawodowe ? Jakie ? Ile strażaków umarło podczas służby w ciągu 10 lat ? Max 20.
Budowa. To jest ryzyko zawodowe, rusztowania itd...
Sołtys
Sołtys 28.02.2019, 20:56
Naćpałeś się bo tak gadasz.
Zero .....
troche pokory
troche pokory 27.02.2019, 21:31
26 za czas akcji a nie siedzenia i czekania. 26zł/h. za czas kiedy Ty mozesz smacznie spac, ogladac telewizje, kochac sie z ukochana/ukochanym, siedziec na d... i skrolowac demoty inni w tym czasie narazaja swoje zycie/zdrowie... zeby Tobie, najblizszym, przyjaciolom i wrogom pomoc, uratowac ich czy ich majatek
PAWEŁ21
PAWEŁ21 25.02.2019, 23:12
Mam pytanie czy jest to prawdą, że strażak ochotnik ma 26 zł na godzinę i jest to zwolonione z opodatkowania i to co wsyscy piszą to chodzi tylko o pieniądze których strażacy nie chcą się zrzec na zakup nowego samochodu strażackiego tak jak robią to inne jednostki .
tak my sie zrzekamy :P
tak my sie zrzekamy :P 27.02.2019, 21:34
1/175 sredniego wynagrodzenia... tyle na godzine dostaje strazak za udział w akcji i tylko w czasie akcji... sprawa "zrzeczenia" sie ekwiwalentu za udzial jest sprawa osobista kazdego jednak jesli chodzi o dozbieranie na nowy samochod to sa jednostki ze jest solidarnosc i sie oddaje co sie dostalo z gminy...
lopez
lopez 26.02.2019, 19:15
za 26zl nie chciałbym narażać swojego życia
Janusz
Janusz 26.02.2019, 15:36
Za 26zl to Ja bym z domu nie wychodził-po tyle to może maja małe biedne gminy-u nas jest troszkę więcej😁
Ciekawski
Ciekawski 23.02.2019, 22:28
Jestem ciekaw kiedy zostanie zamieszczczny tu link co do zbiórki nowego auta dla osp Pinczyn.
dla ciekawskiego :D
dla ciekawskiego :D 27.02.2019, 21:35
www.zrzutka.pl/osppinczyn
prosze uprzejmie zebys nie musial szukac:)
Ciekawski
Ciekawski 28.02.2019, 08:44
Nie muszę i nie chcę szukać ,bo ta waszą zrzutką to już chcę sie wszystkim żygać!!!!! -zochowujecie się gorzej niz żydzi i cyganie.
sesej
sesej 23.02.2019, 05:48
można prosić o wasze wynagrodzenia w OSP bo chce sie zapisac !
pozdrawiam !
goc
goc 22.02.2019, 23:00
Kociewiak.pl zakładam, że zdacie relacje z każdej jednostki OSP z powiatu? :)
jan
jan 23.02.2019, 18:29
Jeśli inne jednostki się pochwalą, to pewnie coś opublikują.
Filip
Filip 22.02.2019, 19:56
Mi tam 3:13min. ktore osiagnelismy wystarczy i jestem z tego zadowolony. Biorac pod uwage ze zastep czekal w samochodzie az ten sie dopompuje. 9 ludzi w 3:13:) takze w naszej gminie bardzo sprawnie wszystko:)
gosc
gosc 22.02.2019, 18:54
2 minuty 14 sekund, prawie jak w PSP, z czego zawodowi strażacy są na miejscu a tu każdy musiał w teorii dobiec do remizy i się przebrać.

Z tym czasem to jak z kolarzem na dopingu, naciągane że aż koli w oczy :D
PSP-Chojnice
PSP-Chojnice 22.02.2019, 17:15
Ciekawi ludzie,spore doświadczenie -uczciwa ocena - jedna gmina =1 Osp w KSRG to logiczne. Dlaczego gmina marnuje pieniądze na remizy co 3 km . ??? Pozdrawiam
Ratownik
Ratownik 23.02.2019, 18:41
Ale strazacy i gmina chcą kupić kolejny nowy samochód do tej jednostki oddalonej o 3 km!
dfwsfsg
dfwsfsg 23.02.2019, 18:31
Jak po co? Po to, żeby dzieciaki mogły się polansować, że są w straży. ;)
jeszcze inna osp
jeszcze inna osp 22.02.2019, 14:56
to dziwne bo kontrole sa niezapowiedziane, po to jest kontrol zeby zobaczyc jakim potencjalem dysponuje osp, nie sztuka jest umowic 20 ludzi na dzien konrtoli zeby sie zgadzalo w papierach,

PS, zniesmaczony: czemu wawalasz z pinczynem? nic tu o nich nie ma...
l
l 22.02.2019, 16:52
kontrola patrioto.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 22.02.2019, 15:29
Bo tylko ludzie bez żadnych aspiracji i osiągnięć,wypisują bzdury o etatach,ludziach na 2 zmianie itp.Ja osobiście uważam ze jedno silne OSP w gminie w zupełności starczy resztę polikiwidowac.
Filip
Filip 22.02.2019, 19:59
moze i masz racje, niech jedno osp starczy w gminie. ale to wtedy przywołaj tez inne OSP z terenu gminy. JRG na was polowa jak nie jeszcze wiecej powiatu mówi to wtedy większośc jednostek z powiatu wymień.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 22.02.2019, 14:03
Lepsze JRG Zblewo niz OSP Pinczyn
Inna osp
Inna osp 22.02.2019, 13:03
Z tego co mi wiadomo jednostka wie ze bedzie test ale nie wie o ktorej godzinie, wiec musial byc przeciek, kociewiak nie stal by tam od polnocy i czekal na alarm by napisac artykul
buzka
buzka 22.02.2019, 11:08
warto przemilczec fakt ze owa kontrola miala miejsce na tzw. II zmianie PSP, na której służy paru druhów z OSP Zblewo... na pewno nie było przecieków :D
JRG Zblewo jest najlepsze ;)
JRG Zblewo jest najlepsze ;) 22.02.2019, 10:51
hahahaha:D dwie osoby siedza na etacie wystarczy ze dodatkowe 2 osoby przyjada i juz moga wyjechac, tez mi cos... zal. Jak gmina Zblewo nie ma na co wydawać pieniedzy tylko placic za takie artykuły to za ta kwote kupiliby coś dla innych OSP, bo JRG Zblewo pieniedzy ma za wiele. Niech się pochwalą ilu druhów stawiło się na alarm!

Gdzie artykuł czemy wyli 10minut jak byl wypadek na ul. Sportowej za stadionem? - czyzby JRG Zblewo nie mialo obsady na swoje samochody?

Pozostałe