×
Sobota, 23.03.2019

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 20.02.2019, 07:55 (aktualizacja 20.02.2019 10:05)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Ponad 100-letni las znika w mgnieniu oka…
Planowane działanie, czy samowolka?

W ubiegłym tygodniu do naszej Redakcji zgłosili się zaniepokojeni mieszkańcy i pracownicy Stada Ogierów. Z niepokojem obserwują oni proces wycinki pobliskiego lasu, który znika w oczach z dnia na dzień. Zgłaszający twierdzą, że takie działania są niedorzeczne, a o ich zamiarze nikt wcześniej z nimi nie rozmawiał. Mieszkańcy obawiają się również, że wycinka może mieć związek z planowaną w przyszłości budową obwodnicy. Inne zdanie w tej sprawie mają jednak leśnicy. - Każde prace w lesie są zawsze planowane. Nic nie dzieje się ad hoc – tłumaczą.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja

Ma plany i marzenia, brakuje tylko zdrowia... - Jest młody, zdolny, pełen energii i jak my wszyscy – ma marzenia. Niestety choroba daje mu się we znaki. 23-letni Patryk od urodzenia choruje na Ataksję Móżdżkową. Na co dzień zmaga się z zaburzeniami równowagi, wzroku i mowy. By Patryk mógł normalnie funkcjonować, potrzebna jest Wasza pomoc. Zbiórkę prowadzi m.in. Fundacja Avalon.

Nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej - 12 lutego Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do publicznej wiadomości, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej, przydzielając mu jednocześnie stolicę tytularną Cufruta.

Inwestycje 2019. Na co stawiają gminy? - Nowy rok to nowe inwestycje. Włodarze gmin dwoją się i troją, by mieszkańcom żyło się lepiej. W miarę możliwości i funduszy powstają nowe drogi, ścieżki rowerowe i chodniki, sieci kanalizacyjne, mieszkania socjalne, a obiekty już funkcjonujące często są remontowane i termomodernizowane. Sprawdzamy dziś jakie inwestycje poszczególne gminy w naszym powiecie obrały sobie za priorytetowe.

Pomieszczenia już są, teraz trzeba je tylko wyremontować - W 2017 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę otworzyła w Starogardzie Gdańskim pierwsze w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom. Terapeuci, psycholodzy, prawnicy i lekarze pomagają dzieciom wrócić do normalnego życia po przeżytej traumie związanej z doświadczeniem przemocy czy wykorzystania seksualnego. By jednak móc prowadzić normalne zajęcia, odpowiednie pomieszczenia. Fundacja zamierza przeprowadzić remont, lecz brakuje potrzebnych środków.

Tragiczna śmierć w Kokoszkowach. 53-latek targnął się na swoje życie - W ubiegłym tygodniu mieszkańcami wsi Kokoszkowy wstrząsnęła smutna informacja. Na swoje życie targnął się 53-letni mężczyzna, uchodzący za osobę miłą, zawsze uśmiechniętą i życzliwą. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie wykluczyli udział osób trzecich.
- Miał wspaniałą żonę i dzieci. Dotąd zachodzimy w głowę, co mogło go do tego skłonić – mówią znajomi mężczyzny.

„Z pozoru na przekór” - Marek Biegalski jest znaną postacią w dziedzinie sztuki, od dzieciństwa związaną z Kociewiem, posiadającą niebagatelny talent twórczy. Pisarz opublikował kilka tomików poezji i prozy, a najnowszy ukazał się pod koniec 2018 roku. Rozmawiamy dziś ze starogardzkim pisarzem o jego najnowszym dziele „Z pozoru na przekór”.  

Sprawa rozwiązana po blisko dekadzie. 49-latek był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 49-latka, który w 2010 roku napadał na miejscowe sklepy. Zamaskowany sprawca zastraszał ekspedientki przedmiotem przypominającym broń palną, a następnie rabował pieniądze i uciekał w nieznanym kierunku. W ubiegłym tygodniu podejrzany usłyszał zarzuty w sprawie trzech napadów na placówki handlowe.

Posiadali przy sobie narkotyki. Wpadki podczas kontroli auta - Mundurowi ze Zblewa doprowadzili do policyjnego aresztu 2 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku, gdy policjanci podjęli interwencję wobec młodych osób siedzących w zaparkowanym aucie. W wyniku przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 87 gramów marihuany.  

Kobranocka wystąpi w Starogardzie! - Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza już 2 marca o godzinie 19.00 do kina „Sokół” na koncert zespołu Kobranocka. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu do nabycia w recepcji SCK.

_redakcja

Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konstanty
konstanty 28.02.2019, 15:30
świńskie zboki z kk , robią to od wieków i czują się bezkarni,co za bydlaki !!!
ula
ula 26.02.2019, 08:28
stop pedofilii,pijaństwu,łajdactwu i przekrętom księży w kk,kiedy zapanuje porządek w tym skostniałym i świńskim systemie,mamy 21-wiek,dość ciemnoty i bluźnierstwa kleru...,niech płacą podatki i wychowują swoje dzieci...
joanna
joanna 26.02.2019, 08:34
znowu skandal w watykanie,jeden z najbliższych współpracowników papieża franciszka też jest pedofilem,dziadostwo świńskie !!!
robert z redford
robert z redford 26.02.2019, 08:38
dopiero co się skończyła konferencja w watykanie w temacie pedofilii,a już Franciszek ma z katabasami kolejne kłopoty...
kaska
kaska 25.02.2019, 21:53
Ja pitole widzieliście jakie nagrody sobie przyznali urzędasy w Urzędzie Miasta Starogard w 2018r. :
Z-ca Prezydenta Miasta ds.Społecznych Maciej Kalinowski
- wynagrodzenie: 11 100,00 zł
- nagrody/premie: 14 129,53 zł

Biesek-Talewski Przemysław z-ca Prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnych
nagroda/premia - 10 506,28 zł

Tadeusz Błędzki z-ca Prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnych
- wynagrodzenie: 11 100,00 zł
- nagrody/premie: 7 803,67 zł

Toporowski Zbigniew - Sekretarz Miasta
- wynagrodzenie: 10 784,00 zł
nagrody/premie: 14 129,52 zł

Ewa Kendzierska - Błyskal - Skarbnik Miasta
- wynagrodzenie: 10 440,00 zł
- nagrody/premie: 15 282,16 zł
żaneta
żaneta 26.02.2019, 08:30
to skandal,żeby takie nagrody przyznawać sobie za nieróbstwo i pozorację pracy,no ale przy korycie...
Zbulwersowany
Zbulwersowany 25.02.2019, 22:32
Bardzo zróżnicowana wysokość wynagrodzeń w UM.
Jak to możliwe,ze wice prezydent Kalinowski ma wyższą pensje od prezydenta ????
Moim zdaniem zbyt rozbudowana administracja ,zlikwidować etat Kalinowskiego .Urząd Miasta to nie prywatne ranczo Stankowiaka i Kalinowskiego.Szanujcie publiczne pieniądze
trzeźwy
trzeźwy 26.02.2019, 08:28
No przecież pan K. to taki społecznik to chyba może za minimalną krajową robić. Tak się dobrze w szkołach porusza hahaha Są już dyrektorzy w PSP 3 i PSP4? Itd itp. A wszystkim wymienionym powyżej przyznałbym premię po 50tyś złotych za wkład w rozkwit gospodarczy Starogardu i utworzenie setek nowych miejsc pracy. I żeby nie było że marudzę miasto wyładniało- tu plus, ale minus za te paskudne słupki na rynku.
Wyborca
Wyborca 26.02.2019, 10:57
Społecznik czy paskudny hipokryta ?
Gdyby to dotyczyło kogoś innego to by robił zadymę na całe miasto.
Niestety nie ufam temu układowi.
Korytko
Korytko 25.02.2019, 22:16
Ja tez chce tyle co zrobić by dorwać się do tego korytka ?
Ana
Ana 25.02.2019, 22:12
15tys nagrody to już kur....lekka przesada
ferdek
ferdek 26.02.2019, 08:50
a ile dostali szeregowi pracownicy w poszczególnych działach ?, bo wielu chwali się wysokimi premiami
aban
aban 26.02.2019, 09:01
Szeregowi pewnie dostali końcówkę tego co dostali wiceprezydenci
szeregowy
szeregowy 26.02.2019, 09:32
Pewnie tak, bo oni są od roboty a nie od spijania śmietanki, taka to pseudo uczciwość!
re
re 26.02.2019, 09:10
ile by nie dostali,było to zdecydowanie za dużo !!!
Sowa
Sowa 25.02.2019, 22:01
Bez skrępowania łupią to miasto !!!!
Jeszcze raz ich wybierzcie .
Roman
Roman 24.02.2019, 18:57
To smutne,bo brak uczciwych rozliczeń i udawanie ,ze nie ma problemu.
Widać niektórym odpowiada zycie w zakłamaniu.
To dotyczy różnych tematów np.pobłażania pijaństwa "notabli" na urzędzie !!!!!
Zamiast oczekiwać rzetelnosci od "takich" i to klepie się po plecach zwykłych drani i pijaków co to myślą,ze są lokalnymi baronani i wolno im robić "świństwa" byly być przy korycie.
zofia
zofia 23.02.2019, 15:41
Umarli nie mogą się bronić ,dlaczego tych zarzutów nie było za życia ks. Jankowskiego? i nie było protestów jak stawiano pomnik? tylko teraz? to wygląda na walkę z kościołem .
siostra aniela
siostra aniela 24.02.2019, 18:31
zofia,jesteś naiwna,już w 2004r prałat został za pedofilię odsunięty od wszystkiego,ale gocłowski i pijak-głódz mają amnezję...,spytaj głodzia , epi***at też milczy
apolinary
apolinary 23.02.2019, 16:34
wszyscy wiedzieliśmy od lat 90-tych,ale sb i kolesie księżulki kryli pedofila,to hańba,smutne,ale prawdziwe
solidarnościowiec
solidarnościowiec 23.02.2019, 17:46
zboczony prałat był też donosicielem-kapusiem sb pseudo :TW Delegat i TW Lubella, a komuna swoich kryła,podobnie jak kryli go przełożeni : gocłowski i flacha głódz...
jolanta
jolanta 23.02.2019, 09:52
dziwię się tym głupkom stoczniowcom podpuszczonym przez pijanicę flaszkę głodzia,że wbrew prawu postawili na nowo pomnik świńczakowi prałatowi - jest to samowola budowlana,gdzie prawo,gdzie sprawiedliwość ???,co z ofiarami zboka henia ???
killer
killer 25.02.2019, 08:15
Z tymi samowolami to jest tak jak w StG. Zamiast skontrolować nieprawidłowe place i obiekty w centrum miasta to nadzór śpi. A wy macie nadzieje że w Gdańsku coś zrobią w sprawie pomnika i to jeszcze Jankesa?
gonzalo
gonzalo 23.02.2019, 09:58
ochyda i kościelne zakłamanie,obłuda i kult złotego cielca,tajemnica wiary- złoto *** i dolary...
zza
zza 22.02.2019, 20:05
proboszcz z Klonówki już nie sukienkowy
On
On 25.02.2019, 19:57
Gdzie sie podział ?
kazik
kazik 23.02.2019, 10:00
sam zrezygnował,czy kolesie po fachu go namówili i uciekł gdzie pieprz rośnie ?
Pralla
Pralla 25.02.2019, 22:20
Praktyka kościelna jest taka ,że przy skandalach przenosi się do innej parafii księdza
magda
magda 26.02.2019, 09:12
w klonówce mówią,że abdykował i uciekł do swojej wybranki
kordian
kordian 26.02.2019, 09:35
ciekawe,co z dziećmi ?
Rudy
Rudy 26.02.2019, 10:22
Dziećmi ?
To on miał w klonówce dzieci ?
santo subito
santo subito 22.02.2019, 13:55
skandal , donosiciel i pedofil ma w naszym mieście tablicę i jest honorowym obywatelem tego miasta,świński zbok i szuja,fuj... , co wy na to kolesie po fachu z kk ?
Arnold Boczek
Arnold Boczek 21.02.2019, 19:49
Ale bym se zjad salcesonu pysznego aż słodkiego.
AA
AA 21.02.2019, 20:36
To idz na drugie piętro na Kosciuszki to i salceson i wódki w bród.
Kociewiak
Kociewiak 22.02.2019, 00:16
A to wszystko dzięki opiece i pincet plus jak sądzę?
Alik
Alik 25.02.2019, 20:00
....to dzieki naiwnym wyborcom.
Str.
Str. 21.02.2019, 18:30
Kiedy będą aresztowani biskupi ukrywający pedofilie wśród księży???
lolita
lolita 22.02.2019, 07:34
wszystkich czarnych batmanów wymyszyć i w kamieniołomy,a zacząć od głodzia,polaka,hozera i peca
Kasa
Kasa 23.02.2019, 11:50
Ile ksieza dostali od "cwaniaków" przed wyborami ?
Rudy pierwszy co kupczy publicznymi pieniędzmy.
Co to za wygrana oparta na manipulacji i kłamstwie ?
marcus
marcus 22.02.2019, 15:33
nie zapominaj też o dupku nyczu i jędraszewskim , oraz innych gnojach...
były ksiądz
były ksiądz 23.02.2019, 07:33
skandal,ten jędraszewski reprezentuje epi***at w watykanie na konferencji o pedofilach !!!
były ksiądz
były ksiądz 22.02.2019, 09:15
buta,zakłamanie i ***skość kleru są w Polsce na porządku dziennym,pogonić to watykańskie dziadostwo,odebrać majątki i niech płacą podatki !!!
KOCIEWIAK
KOCIEWIAK 21.02.2019, 17:15
dzisiaj henio pedofil zleciał z pomnika w gdańsku , co z tablicą tego zboka w starogardzie gdańskim i honorowym obywatelstwem tego typa w naszym mieście , prezydencie i radni do dzieła , bo wstyd i smród jest okrutny !!! STOP PEDOFILII
związkowiec
związkowiec 22.02.2019, 13:14
prałat,to nie tylko obmierzły pedofil,ale też TW delegat i TW lubella,s***l jakich mało...
były ministrant
były ministrant 22.02.2019, 07:30
ten gówniany pomnik powinni flaszce-głodziowi wstawić do sypialni,skoro go tak kocha...
Wóda
Wóda 21.02.2019, 14:48
Jakie konsekwencje poniesie zarzad powiatu za brak nadzoru nad rodziną znęcającą się nad dziećmi ?
Jakie konsekwencje poniesie zarzad za nieprawidłowości dot.przyznawania grup inwalidzkich osobom ,którym sie one nie należą ?
Chyła już ma nagrodę bo jest starostą ?
Jak można być takim zakłamanym czlowiekiem ?
Kasia Dowbor
Kasia Dowbor 20.02.2019, 22:34
Dzień dobry
Jestem z telewizji , co tu sie dzieje ?
benek
benek 21.02.2019, 07:26
Starogard jest w czarnej *** od lat,same machloje i krętactwa...
z
z 21.02.2019, 07:58
A ile samowoli budowlanych. Kiedy nadzór z Mickiewicza się tym zajmie? Czy oni tam mają zaklejone oczy?
walec drogowy
walec drogowy 21.02.2019, 08:00
na razie dobrze biorą...
Jasiu
Jasiu 20.02.2019, 16:08
95% bonifikaty na mieszkania?.Mam w bloku patologie co za nic nie płaci, nigdzie nie pracuje i żyje z opieki i 500 plus.Teraz co dacie im mieszkania na własność, żeby wspólnota się z patusami dorabiała?.
dość płacenia
dość płacenia 20.02.2019, 16:56
W bloku największymi problemami to jest płacenie horrendalnych czynszów bo trzeba utrzymywać Spółdzielnie Mieszkaniową czyli relikt PRLu. Rozwiązać to badziewie i będzie lepiej.
Wanda
Wanda 20.02.2019, 19:12
Płacimy wysokie czynsze bo po pierwsze trzeba utrzymać Spółdzielnie Mieszkaniową, a po drugie dużo ludzi nie płaci albo mają dotacje , dlatego są takie duże czynsze czyż nie?.
dość płacenia
dość płacenia 21.02.2019, 09:37
Pierwsza część się zgadza utrzymujemy za duże pieniądze prezesa dwóch wiceprezesów kierowników i resztę, trzeba byłoby się chyba zastanowić nad zredukowaniem tego towarzystwa. Co do niepłacących to płaci podobno za nich miasto a nie mieszkańcy osiedli.
Adam
Adam 21.02.2019, 15:15
Ludzie a skąd miasto ma pieniądze na dotacje mieszkaniowe nooo??? , czy czasem z podatków nas wszystkich tzn pracujących ??.Tak czy siak każdy pracujący dokłada się do dawania kasy niepracującym i żyjącym na dotacjach trochę proponuję się dokształcić.
kulfon
kulfon 21.02.2019, 10:22
należy dobrze przewietrzyć spółdzielnię i zrobić porządek !!!
dony
dony 21.02.2019, 10:25
I ty pewnie Krzysztofie tego dokonasz?
re
re 21.02.2019, 10:27
z twoją pomocą dam radę
Bee
Bee 20.02.2019, 16:13
Oczywiście. Byleby na nas głosowali.
oko proroka
oko proroka 20.02.2019, 14:21
i czemu te drzewa rżną w tej stadninie?
Chyba jednak wezwę TV.
junki
junki 20.02.2019, 18:55
Prezydent na to pozwala? Co tam chcą Wot robić?
oko proroka
oko proroka 20.02.2019, 12:13
co z aferami w PCPR ? , znowu trzeba wezwać TVP ? , bo miejscowi dziennikarze już o tych sprawkach zapomnieli , co dalej z tymi biednymi i oszukiwanymi dziećmi , co z nepotyzmem i kolesiostwem co niektórych urzędasów ??? i ich szefów ???
Afera
Afera 23.02.2019, 10:41
Czego oczekujesz ?
Masz starego- nowego starostę !!!!
Obłuda jakich mało.
ferdek
ferdek 20.02.2019, 13:49
program alarm zagości w starostwie i urzędzie miasta i skończy się to dziadostwo i nepotyzm, a urzędnicy odpowiedzą za przewały
kris
kris 21.02.2019, 13:22
A polsat zagości w spółdzielni.
!
! 20.02.2019, 14:22
I bardzo dobrze. Jeszcze do urzędu gminy go wysłać
!
! 20.02.2019, 13:13
Ale gdzie w UM? Tak tak telewizję tam wysłać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sf
sf 20.02.2019, 13:12
A Ty co zrobiłeś w tej sprawie? Tylko siedzisz w internecie i komentujesz jak reszta... Rusz dupę i sam działaj, a nie oczekuj, że ktoś zrobi coś za ciebie leniu.
de polis
de polis 20.02.2019, 13:16
wypisz się od kolesiów z platformy,złóż mandat,a w czynie społecznym pierwszego cię aresztuję
sf
sf 20.02.2019, 14:30
Z czego ? Platformy? a fu. Tak samo jak i fu inne partie i stowarzyszenia w tym mieście. To jedno i to samo. Mam to szczęście że myślę sam i nikt mnie na smyczy nie prowadzi. W przeciwieństwie do ciebie panie radny.
On
On 20.02.2019, 12:26
Bez telewizji nie da rady.
Chyła to "boss" ,czas na prawde.
lusinda
lusinda 20.02.2019, 12:06
kolejny temat : afera w której przyznawano kolesiom nienależne renty ,to już rozliczone , czy zamiecione pod dywan ?????
Trzeźwy
Trzeźwy 20.02.2019, 12:18
Masz na myśli przyznanie grup inwalidzkich osobom,ktore do tego sie niekwalifikują ?
Protokół z kontroli z Gdańska jest i nic więcej.
Kto niby ma to rozliczyć Radni bezradni ?
Chyła ? Liczyłem jeszcze na Marcina W. z Głosu Kociewia ,ale oprócz opublikowania protokołu z kontroli -cisza.
myśliwy
myśliwy 20.02.2019, 12:29
czyli info do prokuratury i telewizji...
Nemo
Nemo 20.02.2019, 13:00
A radni z powiatu kasują co miesiac diete jak "za zboże" i udają ,że wszystko jest cacy.
To jest morale dla "ubogich " ?
kamila
kamila 20.02.2019, 13:15
A gdzie to sobie ostatnio diety podnieśli o 300 złotych? Hhhmmm chyba w radzie miasta, czy się mylę
wyborca
wyborca 20.02.2019, 15:15
Dodatkowe trzy stówy za nic nie robienie to jest cyrk. Powinni tam siedzieć za miskę ryżu!
filantrop
filantrop 20.02.2019, 18:57
Zabrać im diety i dać na posiłki dla biednych dzieci.
urna wyborcza
urna wyborcza 20.02.2019, 13:09
nie trzeba było wybierać takich kolesio-matołów , a tyle obiecywali i żywcem w dupska wchodzili !!! , niektórzy nawet pracę obiecywali i co - gówno...
Wyborca
Wyborca 20.02.2019, 13:23
Masz racje,wyborcy sobie sami winni bo głosowali jak "popadnie".
Choć zauważ,że ze Stowarzyszenia Kociewskiego od Chyły nikt nie uzyskał mandatu do RM Starogard ani z tego okregu wyborczego do powiatu.
Tylko "wioski" jak Osiek,Smętowo glosuje na takich jak Chyła,babuszka Stasia i ten co za kołnierz nie wylewa ????
krecik
krecik 20.02.2019, 13:29
zamontowanie alkomatu w starostwie i permanentna kontrola trzeżwości jest koniecznością,podobnie jak pełny monitoring
wiedzący i wkurzony
wiedzący i wkurzony 20.02.2019, 11:29
co dalej w temacie pedofilii w kk i temacie prałata jankowskiego , kiedy sprawy zostaną wyjaśnione i zostanie zrobiony porządek ???
Ula
Ula 20.02.2019, 12:18
Poczytaj sobie Wyborczą baranie.Tam znajdziesz wszelkie info na nurtujące Ciebie pytania.
kokos
kokos 20.02.2019, 12:28
czy to ty nałożnica stasia k ?
Chłopiec
Chłopiec 20.02.2019, 12:28
Och,Ula,Ula i po co tak brzydko wyrażasz sie ?
um
um 20.02.2019, 13:06
zmieniła nazwisko , a stach nie żyje,po co się stresujesz - ula
killer
killer 20.02.2019, 11:59
Zapytaj wiceprzewodniczących rady miasta może coś będą wiedzieli?
A. S
A. S 20.02.2019, 11:06
Zapraszam na ul. Kopernika. Ta jest kiosk i pracuje bardzo miła Pani Agnieszka. Zawsze coś doradzi, porozmawia. Jest życzliwa i uśmiechnięta
.
. 20.02.2019, 10:37
Mojego kiosku już nie ma.
Zniknął.
langusta
langusta 20.02.2019, 11:18
nie trzeba było sprzedawać gównianej gazety wyborczej tego jąkały Michnika,to by kiosku nie zamknęli
gosc
gosc 20.02.2019, 13:17
Pewnie pani . sprzedawała prasę karnowskich i tego typu. To się nie ma co dziwić, że kiosk upadł bo tego nikt nie kupuje.
junki
junki 20.02.2019, 18:58
Strażak i jego ekipa pewnie kupowali

Pozostałe