×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Rękawice, super wynalazek

  • 07.02.2019, 11:11
  • artykuł sponsorowany
Rękawice, super wynalazek
Podziel się:
Niezależnie od tego jaką pracę wykonujemy w domu i ogrodzie, czy tom sadzimy krzaki, czy to wyrywamy chwasty czy wreszcie przeprowadzamy wiosenne porządki, potrzebujemy ochrony rąk. Przeprowadzamy w domu remont, malujemy, tynkujemy czy też wyburzamy, potrzebujemy rękawiczek. Majsterkujemy w garażu, wymieniamy części w samochodzie, brudzimy się w smarach i olejach, chronimy dłonie. Pracujemy w warsztacie, czy to w drewnie, metalu betonie, czy tniemy, bejcujemy, spawamy potrzebujemy ochrony dłoni. Są one bardzo istotne, reprezentują człowieka, niekiedy nawet zarabiamy dzięki ich wyglądowi. Musimy więc o nie dbać i chronić je przed zranieniem, zadrapaniem czy zabrudzeniem, nie chcemy przecież aby były one szorstkie czy spękane od pracy czy to w garażu czy ogrodzie.

Ukryci bohaterowie


Oczywiście mowa tu o rękawicach roboczych. Można powiedzieć że jest to jeden z największych wynalazków. Są różnorodne, wykonane w wielu materiałów, można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Jednym słowem są niezastąpione. Czy to na budowie, czy to w warsztacie czy to ogrodzie, nieustannie chronią nasze palce i dłonie.

Jakie rodzaje wyróżniamyWyróżnia się kila podstawowych rodzai tego wspaniałego wynalazku. Pierwsze, najbardziej znane i używane praktycznie na każdym kroku to rękawiczki jednorazowego użytku. Zakładamy je raz, robimy swoje i wyrzucamy. Stosuje się je w medycynie, tatuowaniu czy wszędzie tam gdzie musi być zachowana higiena i sterylność. Bardzo często używamy je w domu myjąc okna, toaletę czy nawet obierając ziemniaki. Wszystko po to by nie brudzić rąk. Kolejne bardzo często używane to rękawiczki materiałowe wielokrotnego użytku. Są one wytrzymalsze, grubsze, najczęściej zrobione z grubszego materiału, przez co mają być bardziej odporne na przetarcia czy uszkodzenia. Używa się je do wielu zadań czy to w ogrodzie czy warsztacie. Kolejne rodzaje rękawic roboczych są o wiele bardziej wyspecjalizowane. Są to bowiem rękawy spawalnicze. Ich zadaniem jest zapobieganie poparzeniom i podpaleniu spawacza, ze względu na ich bardzo dużą grubość i niepalność. Kolejny rodzaj to rękawice antyprzecięciowe. Są one dla osób które pracują z użyciem lub w zasięgu bardzo ostrych przedmiotów i narzędzi jak choćby piły czy noże. Rodzai rękawic roboczych jest wiele i powstają coraz to nowsze, jednak należy powiedzieć że są one jak najbardziej potrzebne i pomocne w życiu

artykuł sponsorowany

Pozostałe