Piątek, 22.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Zatrzymali podejrzanego w sprawie profanacji pomnika Ojca Św. Jana Pawła II - przyznał się do winy

  • 17.01.2019, 11:13 (aktualizacja 17.01.2019 14:29)
  • redakcja
Zatrzymali podejrzanego w sprawie profanacji pomnika Ojca Św. Jana Pawła II - przyznał się do winy
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 38-latka, który znieważył publicznie pomnik upamiętniający papieża Jana Pawła II. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2018r. Sprawca pomalował pomnik farbą oraz umieścił w pobliżu hasła krytykujące postać papieża. Szeroko zakrojona praca operacyjna, szczegółowa analiza zebranego w sprawie materiału dowodowego oraz ustalenia śledczych pozwoliły na przedstawienie zarzutów.

W ubiegłym tygodniu policjanci ze starogardzkiej komendy przyjęli zawiadomienie w sprawie znieważenia pomnika upamiętniającego postać papieża Jana Pawła II. Do zdarzenia doszło w sylwestra przy jednej z głównych ulic w centrum Starogardu Gdańskiego. Jak ustalili policjanci sprawca pomalował farbą pomnik, a w jego pobliżu umieścił plansze z hasłami krytykującymi postać papieża.  

Interweniujący w tej sprawie śledczy przeprowadzili oględziny kryminalistyczne oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady. Funkcjonariusze szczegółowo analizowali zapisy z kamer monitorujących teren przyległy do miejsca zdarzenia. Aby ustalić personalia sprawcy mundurowi rozmawiali również z okolicznymi mieszkańcami.

W wyniku szeroko zakrojonych działań śledczy ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna wykonał zdjęcia pomalowanego pomnika i zamieścił je na portalu społecznościowym.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty. Teraz 38-latek odpowie za publiczne znieważenie pomnika upamiętniającego postać papieża oraz obrażenie uczuć religijnych. Śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego dozoru policji. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

 

 
_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziab dziab
dziab dziab 18.01.2019, 18:55
Tam nie jest żaden FAKENEWS.

https://www.facebook.com/photo…
Jan
Jan 18.01.2019, 14:50
Krótko mówiąc znów rycerze z platformy królują. Popaprane towarzystwo.
Spt.
Spt. 18.01.2019, 11:57
Jak Rydzyk,Rachoń,Pawłowicz i inni sieją nienawiść to nic się nie dzieje. Niech sprawiedliwość dotyczy wszystkich a nie na wyrywki. Chciałbym wiedzieć dlaczego oblał pomnik farbą by to zrozumieć ,może miał powody?.
Olo
Olo 18.01.2019, 14:56
Nie oblał, sprawca pomalował farbą pomnik, a w jego pobliżu umieścił plansze z hasłami krytykującymi postać papieża.
dno
dno 19.01.2019, 14:28
Co z tego. Nie wolno niszczyć! W ten sposób niczego nie zbudujemy!
Olo
Olo 21.01.2019, 15:19
Racja. Mógł nie malować, wystarczyłyby tylko plansze z hasłami.
Kolejny trop
Kolejny trop 18.01.2019, 10:39
Czy policja sprawdzi również ten napis na ratuszu? Chodżą pogłoski, że mógł to być również w/w mężczyzna.
Ja
Ja 18.01.2019, 10:27
Kto tu usuwa komentarze?
kolo
kolo 18.01.2019, 09:34
W mieszkaniu, które wynajmuje na jednym oknie "KONSTYTUCJA" a na balkonie niebieska flaga Unii Europejskiej.
Ja
Ja 18.01.2019, 10:17
Do sadu tez pojdzie w koszulce konstytucja.
Ja
Ja 18.01.2019, 10:15
Pewnie mieszka na os. Konstytucji.
Gdyb
Gdyb 18.01.2019, 09:47
No i co z tego? Przeszkadza Ci to? Nie ogarniam tego typu myślenia i komentowania.
iks
iks 18.01.2019, 10:34
Tak walczył w obronie sadów... teraz będzie miał... 3-4 lata w jednej dspraiwe będzie ***ł. :D
Ciekawe czy wtedy dalej będzie krzyczał: zostawcie sady hahahaha
kot
kot 18.01.2019, 08:24
Napisał komentarze krytykujące (każdemu wolno! wystawić tylko rachunek za mycie pomnika i ściany) czy oskarżające papieża o coś? Bo jeśli to drugie to należy rozstrzygnąć czy zasadne czy nie - i albo niewinny albo niech odpowiada za bezpodstawne oczernianie.
Kaktus
Kaktus 18.01.2019, 07:48
Każdy ma prawo mieć swoje poglądy polityczne i religijne,ale żeby profanować pomnik!!!Debil...
może zaburzenia psych?
może zaburzenia psych? 18.01.2019, 10:37
ja nie lubię fastfodów. Poprostu je omijam a nie podpalam lokale gdzie możma coś zjeść. logiczne. Jak mu to przeszkadza to niech chodzi gdzie indziej. to teren kościoła, może tam być co ksiadz sobie wymyśli. on ponoć ma na balkonie flage eu. mi się też to nie podoba i co? obrzucam ją balonami z farbą?
dziab dziab
dziab dziab 17.01.2019, 22:29
Nie musicie mi dziękować:

https://twitter.com/PawelBarto…

Pozdrawiam
inez
inez 18.01.2019, 08:47
Pod tym linkiem jak go poczytałem to pojawia się pewna nieścisłość jest tam w jednym miejscu pokazane, że z tej listy o której tu wszyscy piszą startował niejaki Karol Wąsik, a na innym załączonym poście jest tylko 6 kandydatów? To jak to z tym panem Cz. było? Może tej jego start w wyborach to jakiś fake news? Ale za zniszczenie pomnika JPII to mu powinni dać karę i to taką, żeby każdy następny 3razy się zastanowił czy warto niszczyć mienie publiczne.
Ja
Ja 18.01.2019, 21:41
Próbował startować ale niestety go szybko wycieli z listy ponieważ i jego ziomki stwierdzili ze to debil. I postanowili mu dac funkcje debila.
Ola
Ola 18.01.2019, 07:40
Skrajna prawica, strach normalnie wśród takich osób przebywać. Najchętniej spałowaliby każdego, który ma odmienne zdanie. Wzrok błądzący za rozumem. Masakra jak czytam te komentarze w tweecie. Co się porobiło z ta krainą, tyle nienawiści i pogardy. To podchodzi pod fanatyzm, dla mnie narodowcy=faszyzm. Boję się tego typu ludzi. Wymyślają jakieś dziwne ideologie a historia nikogo nie nauczyła czym to się kończy. Szanujmy się nawzajem, rozmawiajmy, kochajmy się, Nie jestem wierząca ale "miłuj bliźniego swego jak siebie samego" powinien mieć każdy wyryte na drzwiach zamiast jakichś K+M+B, żeby mu przypominało każdego dnia. mamy jedno życie, nie marnujmy go na hejt, nienawiść przeciwko drugiemu człowiekowi.
Ja
Ja 18.01.2019, 21:41
Czyli mowa nienawiści. A jak mnie wyzywał nijaki sprawca malowideł pod sadem i pozniej sie skonczyło na policji umozeniem to była wolność słowa. Akurat z tym debilem miałem latem do czynienia. Jego głowa tęskni za rozumem.
X
X 17.01.2019, 22:27
https://www.kociewiak.pl/wiado…
VvV
VvV 17.01.2019, 20:04
Taka refleksja.
Pamiętam takie czasy,całkiem niedawno, że jak ktoś oblał pomnik radzieckich żołnierzy czerwoną farbą to ludzie klaskali z radości i nie było żadnego śledztwa.
KOCIEWIAK
KOCIEWIAK 17.01.2019, 18:37
W takim momencie ile nienawiści w ludziach i to zapewne od osób pełniących funkcje publiczne wstyd KOCIEWIACY!!!
Ola
Ola 18.01.2019, 07:40
Skrajna prawica, strach normalnie wśród takich osób przebywać. Najchętniej spałowaliby każdego, który ma odmienne zdanie. Wzrok błądzący za rozumem. Masakra jak czytam te komentarze w tweecie. Co się porobiło z ta krainą, tyle nienawiści i pogardy. To podchodzi pod fanatyzm, dla mnie narodowcy=faszyzm. Boję się tego typu ludzi. Wymyślają jakieś dziwne ideologie a historia nikogo nie nauczyła czym to się kończy. Szanujmy się nawzajem, rozmawiajmy, kochajmy się, Nie jestem wierząca ale "miłuj bliźniego swego jak siebie samego" powinien mieć każdy wyryte na drzwiach zamiast jakichś K+M+B, żeby mu przypominało każdego dnia. mamy jedno życie, nie marnujmy go na hejt, nienawiść przeciwko drugiemu człowiekowi.
Iwa
Iwa 18.01.2019, 10:42
Twoje słowa, aż kipią pianą nienawiści - opanuj się Ola
Szwagier
Szwagier 17.01.2019, 18:01
A do tego alimenciarz z niebieską kartą, zadłużony po uszy...rodzice co niedziela w kościele, a temu tak odwaliło...a siostrzyczka radna nowoczesnej w Bydgoszczy nic lepsza...żal.pl
Ja
Ja 21.01.2019, 10:46
Rodzice jedynie mogą się wstydzić.
bbb
bbb 17.01.2019, 19:33
Dorosły, odpowiada za siebie, rodzicom nic do tego, wstyd jedynie.
Ja
Ja 18.01.2019, 06:32
Miec takie zło w rodzinie to wstyd i hańba. Ojciec powinien z nim po ojcowsku porozmawiać. A wiem ze z tym debilem nie mozna rozmawiać wiec tylko po ojcowsku zostaje.
AJP2
AJP2 17.01.2019, 16:58
KONSTYTUCJA.HAHAHHAHA
CZASKOWSKI
CZASKOWSKI 17.01.2019, 16:28
DZIAŁACZ FUNDACJI DOBRA KOMUNIKACJA .hahaha
Vv
Vv 17.01.2019, 16:23
Jako osoba która chciała pełnić funkcję radnego powinien otrzymać wyrok trzy razy większy dla przykładu.
HGW
HGW 17.01.2019, 15:55
po kazdej mszy w niedziele powinien sprzatac pod kosciołami w STG co niedziela pod innym oczywiscie odpowiednio oznakowany ze jes
DZBANEM
Gru
Gru 17.01.2019, 16:37
Sami sobie sprzątajcie pod kościołem. Co z tych ludzi robi Starogard.
Ja
Ja 17.01.2019, 15:45
Powinni mu dowalic max kary dla przykładu. Niech mu ten różowy łeb wytrzepia z tych durnot.
Olo
Olo 17.01.2019, 15:52
Z naszych podatków utrzymywać? Pogięło, W zawiasach wyrok i niech np. sprząta miasto w czynie społecznym + zadość uczynienie na WOŚP.
Xd
Xd 17.01.2019, 16:13
Czemu na WOŚP? Raczej na kosciol
dzban
dzban 17.01.2019, 15:41
co ta osoba trzyma w ręku różowego? :D Czyżby to... ehe hhehe
Xd
Xd 17.01.2019, 15:36
Jak się zwie ten artysta?

Pozostałe