Pobiegną po zdrowie dla kobiet z cukrzycą

  • 10.01.2019, 10:42
  • redakcja
Pobiegną po zdrowie dla kobiet z cukrzycą

Podziel się:

Oceń:

13 stycznia odbędzie się kolejny 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz kolejny w Starogardzie organizowany jest bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Za pieniądze uzyskane z opłat startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Opłaty zbierane będą do puszek w dniu imprezy w biurze zawodów. W Warszawie bieg ten zgromadzi 5000 osób. W Starogardzie Gdańskim taki bieg odbędzie się po raz trzeci na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny. Lokalnym inicjatorem i pomysłodawcą biegu w Starogardzie Gd. był Mariusz Gołąbek. W tym roku wszystkich chętnych do udziału zaprasza Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides.
- Dzięki Biegom WOŚP „Policz się z cukrzycą” organizowanym w całym kraju w latach 2014-2017 kupiliśmy 43 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą! - mówią organizatorzy wydarzenia. - Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację - „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji – dodają.
Osoby chętne, które nie zdążyły zapisać się przez internet, będą mogły uczynić to w dniu imprezy od godziny 10.45 do godziny 11.45.
Po biegu uczestnicy będą mogli posłuchać zaleceń dietetyka oraz wziąć udział w loterii z upominkami dla biegaczy.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe