Wtorek, 19.03.2019

Nieuprzejmy kierowca czy złośliwa pasażerka? Paszkwil udostępniło blisko 14 tys. osób

  • 9.01.2019, 11:02 (aktualizacja 09.01.2019 11:08)
  • redakcja
Nieuprzejmy kierowca czy złośliwa pasażerka? Paszkwil udostępniło blisko 14 tys. osób
Podziel się:
Oceń:
Pod koniec grudnia na jednej z facebookowych stron pojawił się post dotyczący niemiłego kierowcy autobusu PKS-u, który rzekomo nie wpuścił do pojazdu kobiety z wózkiem i małym dzieckiem. Ogromne kontrowersje wzbudziło zdjęcie z wizerunkiem kierowcy. Post został udostępniony już blisko 14 tysięcy razy i zyskał więcej zwolenników zachowania kierowcy niż głosów poparcia dla niezadowolonej pasażerki. Stanowisko w tej sprawie zabrał również przedstawiciel przewoźnika.

Już prawie 14 tysięcy razy udostępniony został post, w którym niezadowolona pasażerka opisuje rzekomą sytuację, jaka spotkała ją przed świętami. Kobieta w sarkastyczny sposób pozdrawia kierowcę PKS-u, który nie zabrał jej wraz z 2-letnim dzieckiem i wózkiem do autobusu. Internautka w dalszej części pisze, że pomimo brzydkiej pogody zmuszona była czekać z maleństwem na kolejny transport.

Zbuntowana przez partnera?
Po kilku chwilach pod postem rozgorzała zacięta dyskusja. Niektórzy internauci przyznali kobiecie rację, inni zaś twierdzili, że kierowca postąpił słusznie, gdyż to właśnie on odpowiada za zdrowie oraz życie podróżnych i doskonale wie, czy może zabrać do środka wózek.
- Pani jeździła autobusem tej linii z dzieckiem już wcześniej, mało tego - nawet z tym samym kierowcą. Pani została zbuntowana przez swojego partnera, bo tym razem nie chciało się jej składać wózka i wkładać go do bagażnika, gdyż sama stwierdziła, że jest w nim brudno i chce wejść z wózkiem do środka – pisze jeden z komentujących. - Kierowca wyraźnie powiedział, że nie ma niestety na to miejsca i skoro według pani bagażnik jest brudny, to musi poczekać na następny autobus. Ludzka podłość nie zna granic i nie sądziłem, że w okresie świątecznym ludzie potrafią robić sobie pod górkę – pisze Piotr.

Zrezygnowali z przejazdu
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli Państwowej Komunikacji Samochodowej w Starogardzie Gdańskim.
- Wpis został zauważony już wieczorem dnia, kiedy go udostępniono. Sygnał został sprawdzony przez odpowiednie służby przedsiębiorstwa – mówi nam Andrzej Burcon, członek zarządu do spraw przewozów. - Faktem jest, iż w tym pojeździe nie było możliwości umieszczenia wózka na przestrzeni dla pasażerów. [...]

Więcej o tej sprawie przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej.

_redakcja

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aprilia Habana
Aprilia Habana 22.01.2019, 05:21
Kiedyś chciałem przyjanuszyć i pojechac ze skuterem ale kierowca mnie nie wpuścił. Cham!
OGUREK Z PRZYCZEPĄ
OGUREK Z PRZYCZEPĄ 11.01.2019, 20:16
A co to jest PKS Starogard Gdański? To firma która przewozi ludzi złomem, taborem jak to mówią.Kierowcy są panami owego złomu i dyktują tym co płacą za przejazd jak ma być.Jak zadba. ktoś o środowisko ze względu na smog w Starogardzie Gdańskim PKS powinien zniknąć.To firma która ma największy złom pojazdów które trują.
Bart
Bart 10.01.2019, 19:39
Sporadycznie korzystam z autobusów do Gdańska. Ale wiecie co mnie zastanawia? To że nie można naprawić siedzeń. Opierasz się plecami i lecisz do tyłu. Połamane są te zabezpieczenia od regulacji. Siedzisz bez opierania się plecami :) geniusze machanicy z PKS chyba nie potrafią tego naprawić :) chociaż może już to magicy naprawili, bo ostatnio jechałem w listopadzie.
MESJASZ
MESJASZ 10.01.2019, 19:05
Porównajcie sobie tabor MZK i PKS-to będziecie mieli porównanie firm
Kris
Kris 10.01.2019, 19:29
W ocenie starostwa, głównego udziałowca PKSu wszytko jest ok. Bezpieczeństwo, tabor, czystość, jakość usług itp. Oceniają to urzędnicy starostwa którzy nigdy w życiu nie jechali autobusem 400 do Gdańska :)
henio
henio 12.01.2019, 18:25
jednym słowem dziadostwo
GOŚĆ
GOŚĆ 10.01.2019, 18:33
Że ta firma jeszcze istnieje to bardzo dziwne-przewozy szkolne do Owidza+kursy do Gdańska utrzymują całą resztę?
JK
JK 10.01.2019, 19:33
Jeszcze dochodzi przychód ze stacji plus zmniejszająca się stale liczba przewozów ciężarowych PKS dla Polpharmy. Generalnie w Polsce PKSy padają. Może jeszcze ze dwa lata wytrzymają.
Frontem do klienta
Frontem do klienta 10.01.2019, 17:52
Prawda jest taka, że bagażnik powinien być czysty. Raz kobiecina wstawiła wózek do bagażnika i wyjęła go brudny (wózek) ui więcej nie chciała.
Kk
Kk 10.01.2019, 19:36
Czyste to nie a nawet siedzenia a co dopiero bagażnik. Firma sprzątająca wnętrze autobusu mokra ściera zmywa jedynie podłogę autobusu (bez zamiatania). Wielokrotnie było to widać jak autobusy do Gdańska odjeżdżały z dworca. 5 minut i cały autobus "wyczyszczony".
dziab dziab
dziab dziab 9.01.2019, 22:42
Mój przyjaciel kierowca autobusu tu w Starogardzie zarabia miesięcznie 1900 zł netto. Taka oto ciekawostka dla was
Danka
Danka 16.01.2019, 01:27
Ja w "oknach" na początku zarabiałam 2000 zł więc jak mu źle to niech idzie ***ć w Doviście. Albo niech idzie na zasiłek. Albo gdziekolwiek indziej. Ma wybór. Taka ciekawostka...
kik
kik 10.01.2019, 20:08
Jak chce więcej niech idzie do prywaciarza na tira....taka ciekawostka.
h
h 10.01.2019, 20:20
ale tam trzeba pracować, a to już dla niego problem.
JA
JA 10.01.2019, 19:02
Jak mu nie pasi to niech idzie do marketu sprzedawać-nikt na siłę nikogo nie trzyma,a po drugie to za 2,może 3 kursy ma zarabiać może 8 tysi co?
dziab dziab
dziab dziab 10.01.2019, 20:17
Czy ty "stereotypowy polski" głąbie w ogóle potrafisz czytać ?
Podałem tylko informację taką ciekawostkę.
Przeczytaj moje zdanie jeszcze 5 razy dobrze ?
Golf III , po przeszczepie.
Golf III , po przeszczepie. 9.01.2019, 18:47
A gdzie jest napisane , że kierowca PKS ma być uprzejmy wobec pasażerów (klientów)? Przecież to jest państwowa firma.
Czy będzie autobus pusty czy pełny to nikogo nie interesuje.Oni nie żyją z biletów.
A przy dzisiejszym braku kierowców to skarga na kierowcę wyląduje na bank w kiblu.
Tylko jeżdżenie własnym autem po Starogardzie zapewnia w miarę przyzwoity poziom komfortu przejazdu.
stolik
stolik 10.01.2019, 17:46
Aleś ty dzban.
Abc
Abc 9.01.2019, 16:42
Proponuję tej Pani pociąg do Gdańska. Szynobusy niskopodłogowe gdzie bez problemu można wejść z niejednym wózkiem a nie liczyć na uprzejmość kierowców tego upadającego przedsiębiorstwa jakim jest PKS.
Franek
Franek 9.01.2019, 16:14
Częsć pasażerów jest chamska, agresywna, tak samo jak i pojedyncze przypadki kierowców którym słoma wystaje z butów.Ani kierowca nie jest władcą absolutnym w autobusie, ani my pasażerowie jakimiś wyższymi sferami które trzeba traktować wyjątkowo.Chwalenie się byle czym i hejt na popularnym portalu społecznościowym napawa mnie mdłościami.Każdego można sprowokować a potem nagrać od dajmy na to 2, 3 -10 minuty i pokazać jako agresora i tak jest tworzona część filmików na yt.Zniszczyć komuś życie można raz dwa pamiętajcie.Krytyka jest wskazana ale nie można pokazywać wizerunku czy danych osoby bez jej zgody ani tym bardziej jej obrażać publicznie.
Piotr
Piotr 9.01.2019, 13:45
O tym zdarzeniu to już staje się nudne wszędzie to udostępniają. Kierowca z grzeczności mógł wstawić ten nieszczęsny wózek do tego brudnego bagażnika i nie było by sprawy. Fakt że kiedy Arriva przestała obsługiwać linie do GDA to spadł również poziom autobusów i rywalizacji cenowej
sd
sd 9.01.2019, 14:05
Bagażnik był czysty. akt, że udostępniają, ale nikt teog nie sprawdził.
zniesmaczony poziomem dziennikarstwa
zniesmaczony poziomem dziennikarstwa 9.01.2019, 13:44
Ten artykuł jest dowodem na to, że można bezkarnie wrzucać zdjęcia innych osób i je zniesławiać. Do tego Gazeta Kociewska kopiuje post!
Jeżeli chcecie być szanowaną prasą to powinien pojawić się kolejny artykuł dotyczący tego, że Gazeta Kociewska doprowadziła do ukarania osoby wstawiającej omawiany post. Porządne dziennikarstwo polega na tym, że trzeba trochę poszukać, pogrzebać i zadawać niewygodne pytania!
dzban
dzban 9.01.2019, 14:06
Bzdury gadasz. Czytałeś cały artykuł? No właśnie.
nadal zniesmaczony
nadal zniesmaczony 9.01.2019, 15:12
Czytałem. Gazeta Kociewska poszła do PKSu. Bo tak łatwiej. Poszukać autora postu - zbyt trudne.
Na temat złamania prawa (RODO) Gazeta Kociewska nawet nie wspomniała. A w poście na fb opublikowano wizerunek kierowcy. Opisany post jest przekroczeniem granic, ale GK tego nie widzi. Sami w to brną.
Beata
Beata 9.01.2019, 15:46
Mi się wydaje, że jak rozmawiali z kierowcą, a on nie chce ciagnać sprawy, to bez sensu na kimś coś wymuszać.
Fajnie, że to sprawdziliście Kocieiacy. Pozdro z pięknych Bieszczad.
gość
gość 9.01.2019, 12:03
Kierowca odpowiada za ludzi w autobusie i tyle na ten temat. Sam mam do czynienia z ludźmi i wiem co są w stanie powiedzieć, kłamać i wymyślać byle by postawić na swoim albo kogoś upier.......
I tyle w temacie
Mama
Mama 9.01.2019, 11:14
Kierowca powinien pociągnąć do konsekwencji prawnych i wystąpić o odszkodowanie
Esmeralda
Esmeralda 9.01.2019, 12:03
Napisała to mama pobierajaca 500 +
abcd
abcd 9.01.2019, 13:23
No i? Jaki jest to związek ze sprawą?
.
. 9.01.2019, 13:33
Taki ,że takiej co dostaje naszą kasę za darmo wydaje się że wszystko się należy jej jak świętej krowie.
A tu ktoś ją nagle do pionu ustawił.
Brawo kierowca.
abcd
abcd 9.01.2019, 13:55
Tysiące ludzi dostaje 500+ a Wy wrzucacie ich do jednego garnka. Znam wielu ludzi pobierających 500+ i wielu z nich to porządni ludzie i rodzice. Zarówno wśród pobierających i nie pobierających spotkać można się chamskim zachowaniem. Wydaje mi się, że to zależne jest od wychowania, charakteru i nawyków społecznych, a nie tego czy ktoś dostaje 500 + czy też nie.
Sprawy powyżej ukazanej nie znam. Zdarzają się okropni, gburowaci kierowcy ale też ludzie niekiedy są bardzo roszczeniowi. Trudno po takim opisie uznać kogoś winnym. To już sprawa ich sumienia.

Pozostałe