Kazimierz Kropidłowski - sportowiec ze Starogardu

  • 05.01.2019, 18:00
  • redakcja
Kazimierz Kropidłowski - sportowiec ze Starogardu

Podziel się:

Oceń:

20 grudnia, w rocznicę śmierci Kazimierza Kropidłowskiego, na Stadionie „Włókniarz” przy ul. Harcerskiej odsłonięta została tablica pamiątkowa. Z wnioskiem o nazwanie stadionu sportowego przy ul. Harcerskiej w Starogardzie Gdańskim imieniem Kazimierza Kropidłowskiego i wykonanie tablicy pamiątkowej wystąpił Stanisław Kubkowski.

Kazimierz Kropidłowski urodził się 16 sierpnia 1931 roku w Starogardzie. Przygodę ze sportem zaczął w starogardzkim SKS jako 14 - letni piłkarz junior – trampkarz. Niezwykle szybkiego i skocznego siedemnastolatka na jednym z treningów wypatrzył trener LA Kazimierz Domański. Kropidłowski nie zagrzał długo w starogardzkim SKS - ie. Szybko zaczęły się o niego bić najlepsze kluby na Wybrzeżu.
– Jeszcze zanim zaczęto modernizację Włókniarza myślałem o tym, aby nazwać to pierwsze w Starogardzie boisko imieniem Kazimierza Kropidłowskiego – powiedział Stanisław Kubkowski. – Uznałem, że jeden z najlepszych polskich skoczków w dal, urodzony w Starogardzie z całą pewnością zasłużył na bycie patronem ważnego dla miasta obiektu sportowego. Mamy już przecież stadion im. Kazimierza Deyny, hale miejskie im. Andrzeja Grubby i Gerarda Podolskiego, dlatego pomyślałem – dlaczego nie wpisać w poczet tych wybitnych sportowców Kazimierza Kropidłowskiego? – dodał inicjator.

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janusz M. Nowak
Janusz M. Nowak 10.01.2019, 19:33
Brawo za tę inicjatywę !! Kiedyś przed laty, bodajże w 2004 r. zorganizowałem w Starogardzie memoriał lekkoatletyczny Kazimierza Kropidłowskiego. Także przypomniałem sylwetkę Kropidłowskiego w Gazecie Kociewskiej oraz w Starogardzkiej TVK
piłkarz
piłkarz 08.01.2019, 08:34
Nooooo i dlatego nadano nazwę stadionu piłkarskiego imieniem i nazwiskiem lekkoatlety. Janusze w formie.
TADEUSZ  SZLAGOWSKI
TADEUSZ SZLAGOWSKI 06.01.2019, 08:49
bardzo dobra inicjatywa miałem przyjemność znać go osobiście on chodząc poruszał się jakby miał w nogach sprężyny, wspaniały człowiek

Pozostałe