Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Co będzie się działo? Ciekawe propozycje na weekend

  • 7.12.2018, 12:59 (aktualizacja 07.12.2018 13:09)
  • redakcja
Co będzie się działo? Ciekawe propozycje na weekend
Podziel się:
Oceń:
Na ulicach mrugają do nas kolorowe ozdoby, a coraz zimniejsze wieczory i poranki informują nas o coraz szybciej zbliżającej się do nas zimie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji spędzenia czasu wolnego.

Spektakl „Dom Bernardy Alba” na dworcu PKP

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

STAROGARD GD. Starogardzkie Centrum Kultury i Teatr „Medium” 7 i 15 grudnia o godzinie 18.00 zapraszają na spektakl pt. „Dom Bernardy Alba” w/g Federico Garcia Lorca w reżyserii Marzeny Nieczuji Urbańskiej, który zostanie wystawiony w budynku dworca PKP na pierwszym piętrze. Oprawa plastyczna spektaklu - Katarzyna Ostrowska. Bezpłatne wejściówki odebrać można w recepcji SCK.

Autorem „Domu Bernardy Alba” jest najwybitniejszy z hiszpańskich poetów naszego wieku, Federico Garcia Lorca. „Dom Bernardy Alba” jest jedną z ostatnich jego sztuk. Ból Bernardy po śmierci męża ukoić może jedynie ośmioletnia i rygorystyczna żałoba. W matriarchalnym więzieniu tkwi pięć córek, szalona babka, dwie służące i olbrzymi ładunek namiętności, które – nie znajdując naturalnego ujścia – z czasem eksplodują z gwałtownością wulkanu… Czy jednak zamknięta szczelnie brama domostwa wystarczy, by odgrodzić się od świata pełnego niebezpieczeństw, pokus i… mężczyzn?
Bezpłatne wejściówki można odbierać w recepcji SCK - ilość miejsc ograniczona.


Mikołajkowy Festyn Rodzinny

CZARNA WODA. W sobotę 8 grudnia w sali gimnastycznej odbędzie się wielki Mikołajkowy Festyn Rodzinny. Organizatorzy tego wydarzenia zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólna zabawa mieszkańców Czarnej Wody rozpocznie się o godzinie 15.00.

Podczas festynu odbędzie się bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny, podczas którego każdy będzie mógł zaopatrzyć się w piękne, ręcznie robione ozdoby. Mieszkańcy będą mogli również skosztować pysznych wypieków i napić się kawy w kawiarence. Zabawę dla dzieci poprowadzą doświadczeni i zabawni animatorzy, którzy mają milion sposobów na zażegnanie nudy. Organizatorzy otrzymali również informację, że prosto z mroźnej Laponii wybiera się Święty Mikołaj, który spotka się z grzecznymi dziećmi.


1000 tulipanów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

STAROGARD GD. Stowarzyszenie Starogard 2030 zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w sadzeniu cebulek tulipanów, które przepięknie rozkwitną na wiosnę. Chcesz dołożyć swoją małą cegiełkę w upiększenie miasta? Przyjdź i weź udział w akcji!


8 grudnia pod pomnikiem Adama Mickiewicza (vis a vis Urzędu Miasta) członkowie Stowarzyszenia Starogard 2030 organizują akcję sadzenia cebulek tulipanów, które już wiosną utworzą wokół pomnika pachnący, biało-czerwony kobierzec.
Warto zabrać ze sobą łopatkę i ciepłe rękawiczki. Organizatorzy akcji zapewniają ze swojej strony cebulki. Projekt współfinansowany  jest przez Gminę Miejską Starogard Gd.

Jarmark Świąteczny na Rynku

     

Starogardzkie Centrum Kultury i Stowarzyszenie "Nasz Starogard" organizują 9 grudnia w godz. 11 - 17.  Jarmark Świąteczny na Rynku w Starogardzie Gdańskim. W ramach imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji, m. in.:
* występy artystyczne o tematyce świątecznej
* Karuzela Wenecka
* modelowanie balonów
* malowanie twarzy
* pisanie listów do św. Mikołaja
* tworzenie kartek świątecznych
* dekorowanie bombek i pierników
* wizyta św. Mikołaja
* konkurs świąteczny
* kiermasz wyrobów świątecznych
* gry i zabawy dla dzieci
* mała gastronomia i swojskie jadło
* fotobudka - zdjęcie z Mikołajem.
Podczas jarmarku na stoiskach pojawią się ozdoby choinkowe oraz upominki. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji świątecznych i upominków.

 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Keeley Mario
Keeley Mario 14.12.2018, 18:14
Wow because this is extremely helpful job! Congrats and keep it up.

Feel free to surf to my website: mobile games (mobilegamesforfun.eu)
Kristi Partee
Kristi Partee 14.12.2018, 13:13
Thanks intended for providing like amazing write-up.

Also visit my webpage - mobilegamesforfun.eu

Pozostałe