Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Femtolasik – czym jest?

  • 4.12.2018, 10:45
  • artykuł sponsorowany
Femtolasik – czym jest?
Podziel się:
Osoby, które nie lubią okularów, które nie tolerują szkieł kontaktowych, mogą skorzystać z bardziej nowoczesnych metod leczenia wzroku. Zarówno osoby z krótko- jak i dalekowzrocznością oraz z astygmatyzmem mogą dzisiaj zdecydować się na leczenie laserowe.

Dla kogo?

Leczenie laserowe to operacje, które nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób z bardzo dużymi wadami wzroku. Dzisiaj zabiegi laserowej chirurgii refrakcyjnej pozwalają na korekcję nawet niewielkich wad wzroku. Dzięki tym zabiegom możliwe jest wyeliminowanie krótko-, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. Laserowa chirurgia refrakcyjna to także ratunek dla tych osób, w przypadku których operacja wykonywana metodą tradycyjną była niemożliwa, na przykład przy cienkiej rogówce. Aktualnie zakres korekcji laserowej wynosi od minus 10 do plus 6 dioptrii oraz do 6 dioptrii astygmatyzmu.

Kto nie może zostać zakwalifikowany do zabiegu?

Laserowe leczenie wad wzroku nie może zostać zastosowane u osób z chorobami oczu. Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu jest między innymi zaćma, jaskra, stożek rogówki, odwarstwienie rogówki. Do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane także osoby z cukrzycą, chorobami tarczycy, problemami kardiologicznymi. Zabiegów nie wykonuje się także u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Zabiegi nie są przeprowadzane u osób poniżej 18. roku życia oraz u osób, które ukończyły 55. rok życia.

Metody laserowej korekcji wad wzroku

Metodą korekcji lekarz dobiera po przeprowadzeniu wywiadu i zapoznaniu się z wynikami badań diagnostycznych. Pacjenci, którzy zamierzają poddać się laserowej korekcji wad wzroku muszą wykonać badanie ostrości wzroku do dali i bliży. Diagnostyka obejmuje również pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, topografie rogówki i pomiar jej grubości, subiektywne i komputerowe badanie refrakcji oraz badanie przedniego oraz tylnego odcinka oka. Jedną z metod laserowego leczenia wad wzroku jest metoda FemtoLasik. Jest to bardzo nowoczesny, wyjątkowo zaawansowany technologicznie laser femtosekundowy. Laser umożliwia dokonującemu zabieg lekarzowi określenie średnicy i grubości powierzchownej warstwy rogówki określanej przez okulistów jako płatek. Tworzenie płatka rogówki odbywa się przy pomocy komputera, dla każdego pacjenta dobierany jest on indywidualnie. Nacięcie wykonywane jest z dokładnością do tysięcznych milimetra. Zabieg daje bardzo dobre efekty, jest wyjątkowo precyzyjny. Laser FemtoLasik jest wykorzystywany nie tylko przy operacjach korygujących wady wzroku, ale także u pacjentów, którzy zgłaszają się na usunięcie zaćmy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu; środek znieczulający podawany jest w postaci kropli do oczu. Czas trwania zabiegu to 20-30 minut. Zaletą zabiegu metodą FemtoLasik jest to, że rekonwalescencja trwa krócej oraz to, że może ona zostać zastosowana u pacjentów z bardzo dużymi wadami wzroku. Wadą jest to, że koszty leczenia nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt zabiegu to około 4000 złotych – w niektórych klinikach możliwa jest płatność w ratach.

Sprawdź również: https://blikpol.pl/femtolasik

artykuł sponsorowany

Pozostałe