Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Protest personelu niemedycznego w Kocborowie

  • 30.11.2018, 16:12 (aktualizacja 30.11.2018 23:49)
  • redakcja
Protest personelu niemedycznego w Kocborowie
Podziel się:
Oceń:
Dziś na terenie Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Kocborowie odbył się protest personelu niemedycznego. Pracownicy żądają poniesienia płac, by mogli godnie żyć.

Pracownicy zapowiadają, że jeśli rozmowy z dyrekcją nie przyniosą pożądanego skutku, będą musieli sięgnąć po znacznie bardziej radykalne metody…

Więcej o tej sprawie przeczytacie już wkrótce.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

byly z rops
byly z rops 2.12.2018, 16:19
bzdury to ty wypisujesz dziaba.ja tam pracowalem od poczatku jego powstawania to wiem lepiej o ropsie i personelu ktory tam przacowal i pracuje.i pracowali tam rowniez salowi z tytulem magistra,ktorzy sie nie doczekali podwyrzek i ucielki do anglii .ale chyba nie o to chodzi zeby ciagle polacy uciekali na zachod z dobrobytem.wystarczy ze nasi rodzice uciekali za mor Berlinski.a poza tym nie wiem czy wiesz ale dzis jak ktos chce byc dyplomowana pielegniarka to musi skonczys studia !!! i w rops siedza grozni pacjeci psychicznie zdiagnozowani. kocborowo t o inna liga.polecam sie zapoznac http://rops-starogard.pl co potem sie nie bedzesz kompromitowac na forum.ciekawe skad ty wzielas 20 000 bo ludzie z ropsu juz uciekaja do lidla i tesco bo tam maja wiecej za ukladanie bulek na pulkach.
Jan
Jan 2.12.2018, 10:38
Część z komentujących woli aby było tak jak teraz dawać bezkarnie patologii 500 plus i inne przywileje a oni za mieszkania nie płacą, na wszystko dotacje, chleją awanturują się, niebieskie karty itd.Pamietajcie,że dzieci z takich rodzin powielają w większości zachowania rodziców , wiem co mówie bo mam takich sąsiadów.
dziab dziab
dziab dziab 2.12.2018, 00:44
Nie można porównywać pracy pani w szpitalu psychiatrycznym opiekującej się pacjentem z pracą pani sprzedającej bułki w tesko.
Proporcja pensji to 20.000 do 2000,.PLN na rękę.miesięcznie.
obywatel
obywatel 2.12.2018, 09:34
Haha zajadów dostałem . Czyli Pani z szpitala nie poradzi sobie sprzedając bułki ? W sklepach pracy dużo i nikt na siłę nie trzyma nikogo w pracy !
tutam
tutam 1.12.2018, 21:30
Powiem tak. Jest jasne, że na psychiatrię są małe nakłady z NFZ, bo choroby psychiczne są źle rokujące i ci ludzie przeważnie nie są zdolni do pracy. A jak się nie pracuje, to budżet państwa (czy szerzej: sektor środków publicznych) olewa takich ludzi i spycha całą branżę (pacjentów i pracowników) na margines. Jednak jest i druga strona medalu: dyrektor. Porównajcie to sobie z Przychodnią Lekarską na Hallera. Przed 1993 rokiem był tam syf i bieda. Gdy przyszła dr Płaczek, w ciągu kilku lat postawiła jednostkę na nogi. Totalnie zreformowano system umów pracy z lekarzami. I teraz zarabia się tam dość dobrze, nawet jeśli chodzi o pracowników niemedycznych, nie mówiąc już o pielęgniarkach i rejestratorkach. Można? Można!
byly z rops
byly z rops 2.12.2018, 16:16
tam juz dawno czas wymienic dyrektora
tt
tt 1.12.2018, 21:46
Przychodnia na Hallera jest dofinansowywana również z budżetu miasta - czy się mylę ? A i tak więcej mieszkańców jest w przychodniach które są prywatne !
dziab dziab
dziab dziab 1.12.2018, 21:09
Trafić do psychiatryka można łatwo i sporo osób to osoby normalne.
Są oddziały różne oddziały więc nie pisz (były z rops), że wszystkie osoby to groźni psychopaci, bo to bzdura totalna.

To tak jakby porównywać jakiegoś gryzipiórka policjanta, który na swoim rejonie wypisuje tylko mandaty babciom, a antyterrorystę, który walczy z prawdziwymi bandziorami.

Właśnie strajk tyczy ludzi NIE po studiach, bo to personel niemedyczny, bo ten medyczny to ładne pieniążki zarabia.

Ja w 100% popieram ten strajk, bo też mam kolegę, który tam pracuję jako salowy i zarabia grosze, ALE sam powiedział, że jak nie dostanie podwyżki od nowego roku to leci do Szkocji, gdzie na dzień dobry dostanie 10 funtów za godzinę w tym zawodzie.
byly z rops
byly z rops 1.12.2018, 16:19
ludzie z zewnatrz nie maja pojecia o pracy na psychiatrii
1900zl jak to pisze dziab dziab to mozna zarabiac w sklepie a nie w szpitalu psychiatrycznym o najwyrzszym stopniu zabezpieczenia w polsce. tu pracuja ludze po studiach i odpowiadaja 24godz na dobe z zdrowie i zycie pacjeta a nie za towar na sklepie.
tam trzyma sie w izolacji przed spoleczenstewm prawdziwe ***iie a nie drobnych awanturnikow z pod sklepu.sa tam ludzie po wyrokach pokroju slynnego Skorpiona. pracowalem tam wiec wiem co mowie.na duzyrze oczy w kolo glowy.nararzam swoje zdrowie i zycie a takrze rodziny bo nie raz sylyszalem grozby a to sa ludzie nie obliczalni.a nie raz z zorganizoewanych grup przestepczych.w rops nie ma zadnych srodkow przymusu czy broni palnej w przeciwienstwie np do policji czy innych sluzb.tu mozna liczyc tylko na gole rece.praca na zmiany zarwane noce swieta nikogo to nie obchodzi.ale wszyscy chca spac spokojnie zeby zaden pacjent nie uciekl i nikogo nie dopadl z siekiera
żżżżżżżżż
żżżżżżżżż 4.12.2018, 14:25
Po twojej ortografii nie dziwię się , że tam pracowałeś, masz problem z ,,rz'', ,,ż''- Najwyrzszy, duzyrze, nararzam, takrze
tt
tt 1.12.2018, 21:49
masz rację , ale zawsze może podjąc pracę w sklepie i będziesz miał te same pieniądze a będziesz odpowiadał za towar a nie pacjentów . W sklepach naprawdę brakuje ludzi do pracy a do ROPS-u kiedyś tylko po znajomości można było się dostać nie wiem jak to teraz wygląda .
Pacjent.
Pacjent. 1.12.2018, 15:50
Przede wszystkim obsługa chorych w szpitalach musi mieć jakąś jakość.
I własnie za tą jakość obsługi trzeba zapłacić.
Dlaczego opiekujący się chorymi ma być nędzarzem? Biedakiem? Człowiekiem bez żadnej motywacji do pracy?
Ja jako chory żądam aby mnie obsługiwali dobrze wynagradzani i kompetentni ludzie.
Bo to co teraz jest to uwłacza godności człowieka-pacjenta.
WALCZCIE! Pieniędzy jest dosyć. PiS trwoni na lewo i prawo to niech WAM tez dadzą.
Zen
Zen 1.12.2018, 15:24
Pracownicy w Szpitalu Psychiatrycznym nie sa doceniani. Dyrekcja ma w d... zarowno salowych jak i pielegniarki i opiekunow. Bronią jedynie lekarzy. A prawda jest taka ze bez sredniego personelu i osob dbajacych o czystosc szpital bedzie lezal. Dopoki pan dyr z reszta kadry nie otworzy oczu i nie pidejmie decyzji o podwyzkach dla salowych to osiagnie jedynie falę zbiorowych wypowiedzen z pracy. Na oddzialach pozostana tylko starsi pracownicy mlodzi odejda bo pracy jest dosyc. Pracownikom zycze powodzenia i podwyzek wynagrodzenia
Gość 3
Gość 3 1.12.2018, 10:30
Polacy mają prawo do godnego życia i dlatego popieram protest.Niech walczą o szacunek dla swojej pracy.
Co to za komentarze,ze jak komuś sie nie podoba to ma odejść ?
Pani ze sklepu niech też protestuje ,bo jak sie zgadza na głodową pensje to nic się nie zmieni.
Zauważcie jak głębokie są różnice między wynagrodzeniami róznych grup społecznych.
Zobaczcie jak wysokie pensje mają starosta, jego zastepca, etatowy członek zarzadu powiatu ,jak wysokie diety ktore zresztą sobie sami przyznali pobierają radni powiatu ? Ile pobiera prezydent naszego miasta.Ile pobierają jego zastępcy ? Po co dwóch zastępców ?
Włodarze gmin i miasteczek mają pensje taką jak ...prezydent Warszawy.
Walczcie o swoje ,bo macie racje.

tutam
tutam 1.12.2018, 21:41
Dodam jeszcze prezesów komunalnych spółek i spółeczek, te wszystkie Starwiki, Starkomy, Starpece, itp.
Panprawda29
Panprawda29 1.12.2018, 04:39
Popieram w 100 procentach. Chociaż by nie dostali podwyżek to i tak by siedzieli w koku. PrZeciez to państwowa ?
dziab dziab
dziab dziab 1.12.2018, 01:19
Ja 2 lata pracuję w sklepie i użeram się z pijakami, oszustami, kłócącymi się dziadkami, gdzie coś się popsuję to sprzedającego wina itd..
Zarabiam 1900 netto w sklepie i nie narzekam, bo jest proste: nie podoba się to żegnam idź gdzie indziej.

Tu to samo powinno być. Nie chcę się pracować za "małe pieniądze" to żegnamy się i idźcie tam, gdzie lepiej płacą. Nikt na siłę nie trzyma.
janusz
janusz 3.12.2018, 14:13
Ty to jakiś poj...b jesteś. co ty wiesz o pracy z m***cami i niebezpiecznymi ludżmi którzy są w Kocborowie w ROPS-ie
N
N 1.12.2018, 18:55
Bylo sie uczyc to bys nie stal za lada. Co za czasy. Kmiotek ze sklepu ktoremu nigdy sie uczyc nie chcialo chce taka sama pensje jak ci ktorzy studiowali 5 lat?
tt
tt 1.12.2018, 21:52
w sklepach często pracownicy są lepiej wykształceni od was pracownicy ROPSu. Sami piszecie że tylko dba się o lekarzy a o was nie - może dlatego że nie jesteście wykształceni i według dyrekcji nie należy się wam większe wynagrodzenie ??? Może w tym jest wasz problem ? Radzę szukać lepiej płatnej pracy - jak to sami piszecie dla ludzi wykształconych !
tutam
tutam 1.12.2018, 21:31
Nie obrażaj. Personel sklepów też jest potrzebny. Najlepszym dowodem płace w Lidlu czy Biedronce - skromne ale bynajmniej nie najniższe.
Podatnik
Podatnik 1.12.2018, 08:54
Pełna zgoda. Gdyby wszyscy złożyli wypowiedzenia to byłaby to najlepsza forma protestu. Jednak pewnie okazaloby sie zaraz, ze na ich miejsca jest nowa obsada za te same pieniadze. Dlatego do roboty sie brac a nie strajkowac. Nie jesteście niezastąpieni!
siara8888
siara8888 4.12.2018, 14:00
Chory Mozg!!!!
Yes
Yes 1.12.2018, 13:33
Co tak kozaczysz w necie?
Pracowałeś tam tzn w kocborowie?
Obstawiam, że nie. Nie zabieraj głosu i wracaj do kolorowanki i kredek.
sz
sz 1.12.2018, 15:07
tak sie sklada ze na ich miejsce nie ma nikogo. tlumow za praca w kocboroie nie ma
tt
tt 1.12.2018, 21:57
Kiedyś w ROPS pracowali w większości ci co mieli znajomości i rodzinę - ciężko było dostać się komuś tak z ulicy . Powiedzmy szczerze nikt nikogo nie zmusza do pracy akurat w takich warunkach. Dziwi mnie to że ktoś nazywa pracowników sklepów że mogli sie uczyć ? Czyli wy pracownicy ROPSu uczyliście się i teraz musicie pracować za małe pieniądze ? Coś tu nie gra , idzcie do pracy gdzie zgodnie z waszym wspaniałym wykształceniem zarobicie więcej ! Myśle że na wasze miejsca chętnie przyjdą pracować pracownicy sklepów oni też są doświadczeni w pracy z ludźmi i im nikt szkodliwego nie płaci !!! A ludzie często są okrutni - różnica taka że w sklepach nie można do izolatki zamknąć niesfornego klienta !
Dr
Dr 1.12.2018, 22:13
Zgadzam sie.lekarze za lady a pracownicy sklepow do szpitali. Puknij sie...
obywatel
obywatel 2.12.2018, 09:38
weż się za robotę Dr . A nie gardź ludźmi którzy pracują w sklepach bo nie masz pojęcia ile pracy muszą wykonać byś mógł kupić potrzebne towary w sklepie ! A różnica taka że pracownicy sklepów są honorowi i jak nie są zadowoleni z własnej pracy to nie protestują tylko szukają innej pracy ! No tak ale lepiej mieć dobrą posadkę i narzekać że za taką pracę to musze dostać więcej !
siara8888
siara8888 4.12.2018, 14:02
Chory Królik....
Dr
Dr 2.12.2018, 13:35
Uwazasz ze pani za lada powinna zarabiac tyle samo co lekarz? Jesli by tak bylo to uwierz mi ze nie mialbys gdzie sie leczyc nawet prywatnie. Czemu z choroba nie pojdziesz do pani z lidla tylko lecisz do lekarza? Nie oszukujmy sie. Do stanoa za lada nie potrzeba zbyt wielkiej wiedzy. A zeby zostac lekarzem?studia ,staz itp. Za darmo czasu nie poswiecalem. I naleza mi sie lepsze pieniadze niz pani, ktora zrobila 3 lata zawodowki. Oczywoscie sprzedawcy tez sa potrzebni. Ale decydujac sie na zawod ktorego zdobycie nie wymaga wielkiego wysilku,,trzeba liczyc sie ze slaba placa. Zdrowia zycze
obywatel.
obywatel. 2.12.2018, 14:43
do "Dr"przecież lekarze nie protestują tylko salowi itd. Więc nie włączaj do protestu lekarzy oni swoje zarabiają .I nikt tu nie porównuje lekarza z pracownikami sklepów ! Zacznij czytać z zrozumieniem a jak ci za cięzko to lepiej nie komentuj !!!

Pozostałe