Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Zawodowy kierowca ciężarówki zatrzymany pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad 2 promile!

  • 28.11.2018, 08:40
  • redakcja
Zawodowy kierowca ciężarówki zatrzymany pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad 2 promile!
Podziel się:
Oceń:
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarowego mana, którego zatrzymali wczoraj na drodze krajowej nr 22 policjanci ze starogardzkiej drogówki. Mężczyzna usiadł za kierownicą wiedząc, że wcześniej spożywał alkohol. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego stracił już prawo jazdy. Niebawem 63-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnienie przestępstwa drogowego. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się 63-latek, który najpierw spożywał alkohol, a następnie usiadł za kierownicą ciężarowego mana z przyczepą.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Mieszkaniec Szczecinka zakończył jazdę, gdy został zatrzymany przez patrol starogardzkiej drogówki. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Czarna Woda.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku. Jak wynikało z otrzymanej informacji ciężarówka poruszała się wężykiem powodując poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca ciężarowego mana jest pijany, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 63-latek stracił swoje prawo jazdy. Interweniujący funkcjonariusze uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. 

Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa drogowego. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sumik
Sumik 29.11.2018, 14:04
Do takich powinno się strzelac
szofer
szofer 28.11.2018, 16:12
prawo jazdy odebrać dożywotnio !!!
kierowca
kierowca 28.11.2018, 15:49
karać bezwzględnie i maksymalnie wysoko...

Pozostałe