Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

FOTO, FILM: Toksyczna substancja na Rynku?! Nieznani sprawcy zaatakowali lokal gastronomiczny

  • 27.11.2018, 10:57 (aktualizacja 27.11.2018 11:45)
  • redakcja
FOTO, FILM: Toksyczna substancja na Rynku?! Nieznani sprawcy zaatakowali lokal gastronomiczny
Podziel się:
Oceń:
Dziś rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu w centrum miasta. Nieznany do tej pory sprawca wrzucił do jednego z lokali gastronomicznych na Rynku szmatkę nasączoną najprawdopodobniej substancją odstraszającą dziki. Bardzo duży odór zaniepokoił pracowników restauracji, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce przybyła straż chemiczna ze Starogardu Gdańskiego i z Gdyni, a także grupa dochodzeniowo-śledcza policji.

– Mieliśmy zgłoszenie o substancji o brzydkim zapachu wewnątrz lokalu gastronomicznego. Na miejsce zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa ekologiczno-chemicznego ze Starogardu oraz zastęp rozpoznania z Gdyni. Na miejscu działo 6 zastępów w sile 16 osób. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to środek do odstraszania dzików. Na chwilę obecną trwa przewietrzanie obiektu. Określiliśmy zalecenia dla właściciela obiektu, a nasze działania zmierzają ku końcowi. Policjanci zabezpieczyli szmatkę, która została nasączona substancją niebezpieczną i wprowadzona przez okno do obiektu – poinformował nas na miejscu st. kpt. Piotr Wyrzykowski, zastępca dowódcy jednostki w Starogardzie Gdańskim.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

- Dzisiaj nad ranem dyżurny naszej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na zapleczu jednego z punktów gastronomicznych na terenie miasta rozlana została substancja o nieprzyjemnym zapachu. Na miejsce skierowano policjantów grupy dochodzeniowej wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przyjęli zawiadomienie w tej sprawie oraz zabezpieczyli ujawnione ślady – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących na miejscu funkcjonariuszy, nieustalony na chwilę obecną sprawca wlał przez uchylone od strony zaplecza okno ciecz o nieprzyjemnym zapachu. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia – dodaje. 


Krótkie oświadczenie wydali na Facebooku właściciele lokalu. 
- Po 17 latach gotowania dla Was padliśmy ofiarą konkurencji albo ataku szaleńca. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie rozlania żrącej substancji w lokalu, zabezpieczyła także nagrania z miejskiego monitoringu. Dochodzenie trwa. Straż pożarna zaznacza jednak, że rozlanie [jak wcześniej podejrzewano – dop. red.] kwasu masłowego trudno uznać za incydent czy żart. - To niebezpieczna substancja, która może powodować bóle głowy i wymioty.. 

 


 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alik
Alik 29.11.2018, 14:41
Konkurencja musi być żenująco słaba że ucieka się do takich metod.Klientów przyciąga się dobrym jedzeniem a nie podkładaniem "świni". Zresztą to nie pierwszy raz w Stg. Niektórzy podrabiają logo,nazwy,usuwają negatywne komentarze.Mam nadzieję że znajdą winnych.
Smakosz stg
Smakosz stg 27.11.2018, 22:37
Ewidentnie konkurencja dała popis. No cóż co kogoś nie zabije to wzmocni bo jak widać dobra reklama dla tego baru
marysia z obozu
marysia z obozu 28.11.2018, 16:36
kiedyś do zupy mlecznej dodawano mydełka , a teraz... fuj...
dziab dziab
dziab dziab 27.11.2018, 21:52
Racja obecnie sporo takich gastronomicznych "knajpek" więc może faktycznie konkurencja..
CCTV
CCTV 27.11.2018, 18:22
Przecież na rynku jest monitoring miejski niech po prostu sprawdzą nagranie.

Pozostałe