XXVI Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki

  • 16.11.2018, 22:00
  • redakcja
XXVI Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki

Podziel się:

Oceń:

W tym roku XXVI Noc Bardów imienia Ryszarda Rebelki odbędzie się 17 listopada w kinie „Sokół” w Starogardzie Gdańskim i potrwa jeden dzień. W pierwszej części koncertu wystąpią artyści przeglądu na interpretację piosenki poetyckiej. W drugiej części wystąpi Renata Przemyk z recitalem pt. „Boogie Street”, w którym zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w recepcji SCK.


Starogardzka „Noc Bardów” ma charakter przeglądu artystów nurtu muzycznego określającego wykonawców z kręgu piosenki: literackiej, autorskiej, poezji śpiewanej. Pomysłodawcą imprezy był Ryszard Rebelka - bard, poeta, kabareciarz, malarz. „Noc Bardów: zdobyła uznanie miłośników muzyki i jest już sztandarową imprezą na Pomorzu dla wykonawców i słuchaczy utworów z dobrym tekstem.
- Od wielu lat oprócz wykonawców przeglądu gościnnie występują artyści sceny polskiej. Dotychczas koncertowali mistrzowie i legendy tego gatunku muzycznego tacy jak Maciej Zembaty, Wojciech Młynarski, Edyta Geppert, Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Marian Opania, Katarzyna Groniec, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Krzysztof Daukszewicz, Tadeusz Woźniak, Magda Umer, Ewa Błaszczyk, Piotr Machalica i w zeszłym roku Stanisława Celińska – przypominają organizatorzy. - W tym roku wystąpi Renata Przemyk w recitalu pt. „Boogie Street”. Renata Przemyk zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena. Podczas koncertu Artyści wykonują piosenki poety Leonarda Cohena przetłumaczone przez Daniela Wyszogrodzkiego, w aranżacjach pianisty Krzysztofa Herdzina. Usłyszymy utwory z płyty „Boogie Street” oraz „Suzanne”, czy „Hallelujah” - opowiadają. 
Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.
 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 17.11.2018, 15:04
Chciałbym, żeby gwiazdą "Nocy Bardów" był Jaromir Nohavica albo Andrzej Poniedzielski.

Pozostałe