Niedziela, 16.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Już dziś wielkie otwarcie starogardzkiej starówki!

  • 7.10.2018, 07:25
  • redakcja
Już dziś wielkie otwarcie starogardzkiej starówki!
Podziel się:
Oceń:
Długo oczekiwana przebudowa starogardzkiej starówki dobiega końca. Z tej okazji władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców na wielkie otwarcie Rynku. Huczna impreza odbędzie się już dzisiaj o godzinie 17.00. Na scenie zobaczymy m.in. polską piosenkarkę Cleo.

O godzinie 17.00 spotykamy się na Starogardzkim Rynku, by uczestniczyć w zakończeniu I etapu inwestycji pn. „Starogardzki Rynek od nowa – ochrona dziedzictwa kulturowego i podniesienia jakości historycznej przestrzeni publicznej w Starogardzie Gdańskim”. 
- Tego dnia nie zabraknie atrakcji muzycznych i wizualnych. W programie zaplanowano: okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta, przecięcie wstęgi oraz występy lokalnych grup muzycznych – przybliża Magdalena Dalecka z Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim. - Gwiazdą wieczoru będzie polska piosenkarka Cleo, znana publiczności z występu w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Z zawodu jest architektem krajobrazu, śpiewa - z pasji. Od 2013 roku współpracuje z Donatanem. Ich wspólny singiel „My Słowianie” stał się wielkim przebojem. Oboje mają na koncie Super Jedynkę w kategorii Super Gwiazda w sieci. 7 listopada 2014 roku Cleo wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Hiper/Chimera, który nagrała wspólnie z Donatanem. W dwa lata krążek otrzymał certyfikat potrójnej platynowej płyty. Od nowego sezonu zastąpi Edytę Górniak w jury programu The Voice Kids – podsumowuje Magdalena Dalecka. Na Rynku stanie też plenerowa wystawa starych fotografii Rynku. 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kociewiak
Kociewiak 8.10.2018, 22:46
Przybyłem, zobaczyłem i w zasadzie jest ok (jest się do czego czepić, ale zawsze lepiej niż poprzednia wersja rynku). Szkoda tylko że dalej na 3/4 jest parking dla aut (w mojej ocenie to docelowa porażka dla funkcji wypoczynkowo - rekreacyjnej). Bardziej ciekawi mnie cyrk z otwarciem Alei WP (okolice dworca w budowie i ogólny bałagan). Wydaje mi się że takie otwarcie na siłę spowoduje kolejną wodę na młyn dla konkurentów obecnego włodarza (lepiej było odpuścić i rozliczyć wykonawcę z terminów, może naliczenie kar finansowych by pomogło bardziej niż uprzejme rozmowy).
aa
aa 9.10.2018, 08:49
w zasadzie ok? to chyba byles na innym rynku. gdzie maja stanac auta ltoee przyjezdzaja na slub do urzedu stanu cywilnego? drzewa w donicach to jakas paranoja. gdzie miasto zapewnilo miejsca parkingowe zabrane z rynku? miasto jest szostym najbardziej zanieczyszczonym miastem w polsce to zamiast zieleni mamy beton, tak samo na alei. rynek oddany z pompa a do dzisiaj tocza sie prace. kpina. jakosc wykonania tez ma wiele do zyczenia. zrobiono cos na sile i bezmyslnie tak jak wszystko za rzadow januszka
Starogardzianin
Starogardzianin 8.10.2018, 17:10
To było otwarcie rynku ?, rynek był tak barierkami obstawiony ,że już się bałem, że PIS robi miesięcznice ?. Po po nich można się wszystkiego spodziewać !.
mieszkaniec tego miasta
mieszkaniec tego miasta 8.10.2018, 16:57
czy odbiór techniczny rynku został zrobiony i przez kogo panie stankowiak ?????
gość
gość 8.10.2018, 16:08
Widać platformusy dostały piany w gębie. Tak wybierzmy Konkola to wice dostanie Wiola. Dyrektora dla Kotleta a Brzydkiego na kietownika urzedu stanu cywilnego. Śmieszne te starogardzkie Platformusy.
Tomek
Tomek 8.10.2018, 16:19
O jakich ty platformusach piszesz? Co mnie oni obchodzą?Ja o chlebie ty o niebie. Pytanie było chyba proste i zrozumiałe. Dwóch panów prezydentó wymienionych przeze mnie wiadomo, że miało ogromny wpływ na rynek ale Ci pozostali? Gość z PZD, gość ze Skarszew, gość od marszałka......? Jaki ? Czy tylko się ogrzewali przy nowo otwartej inwestycji?
Tomek
Tomek 8.10.2018, 15:53
Ja też mam pytanie: Na zdjęciu na fb stoi 9 panów, proszę o odpowiedź jaki wpływ na realizację przebudowy starogardzkiego rynku mieli poszczególni panowie no może poza panem prezydentem i wiceprezydentem Talewskim. Ciekawi mnie wkład pozostałej siódemki.
Karolina
Karolina 8.10.2018, 13:11
Mam takie oto pytanie do pana prezydenta kiedy miał miejsce odbiór techniczny rynku przez nadzór budowlany. Dzwoniłam tam ale niczego się nie dowiedziasłam (rodo)
Janusz
Janusz 9.10.2018, 16:33
Odbioru jeszcze nie bylo ale cleo miala wolny termin i wybory sie zblizaja
123456
123456 8.10.2018, 14:07
Na pewno tu ci odpowie
Gosc
Gosc 8.10.2018, 12:35
Co z tego jak dalej samochody na rynku parkuja.Niebawem ( albo juz sa) pojawia sie plamy od oleju.Tutaj powinno byc miejsce dla odpoczynku, spotkan ze znajomymi, rodziny, czy tez pierwszej nauki jazdy na rowerze. Nikt nie bedzie mial checi siedziec i dalej wdychac spaliny od samochodow.
mieszkaniec starogardu
mieszkaniec starogardu 8.10.2018, 08:58
wczoraj wielkie "otwarcie rynku" a dzisiaj od rana roboty dalej ida w najlepsze. to po kiego grzyba robic impreze? aha wybory sie zblizaja trzeba bylo zrobic wiec. mam propozycje do wladz miasta przed impeza zwiazana z otwarciem aleii zrobcie sobie spacer(nie macie daleko) i zobaczcie jak jest zrobiina aleja. kpina i papudractwo zeby za cos takiego placic
obywatel stg
obywatel stg 8.10.2018, 12:32
ale liczy się kampania przed wyborcza i to jest najważniejsze ! Szkoda że nie za swoje pieniądze !
juliusz cezar
juliusz cezar 8.10.2018, 13:03
Ciekawe ile cleo wzięła za koncert?
Tmotrus
Tmotrus 8.10.2018, 22:21
Jaki koncert o 20 miala spiewac a o 19 wszyscy sie rozeszli
dziab dziab
dziab dziab 8.10.2018, 03:15
Ten prezydencik faktycznie jest śmieszny i już stracił mój głos.
Multum forsy na plakaty i potężne banery oszpecające cały Starogard, rozkopane wszystko (wszystko będzie to mocnej poprawy). Zaprasza "gwiazdy" i wydaje na takie pierdoły sporo pieniędzy.
bolo jung
bolo jung 8.10.2018, 13:07
A chłopaki z klubu kibica dają się nabierać i skandują jego nazwisko na meczu. Edka też kiedyś skandowali bo dał na jakiś wyjazd, ciekawe co zrobił janusz.
tutam
tutam 7.10.2018, 23:54
Było zimno i nie chciało mi się czekać. Ile piosenek zaśpiewała Klepko?
tutam
tutam 7.10.2018, 15:49
Przypominam, że do całkowitego końca remontów okolic Rynku jeszcze długo, długo. Np. zamknięta i częściowo rozkopana jest ul. Kellera i Rycerska. Na Rynku też jest kilka miejsc podziurawionych i ze zdjętą nawierzchnią chodnika.
leo
leo 8.10.2018, 08:13
i tak już zostanie
jurek połomski
jurek połomski 7.10.2018, 14:55
zamiast jublu i wyrzucania pieniędzy w błoto , na wątpliwej jakości "artystów" , rozliczcie afery w um i starostwie
Zenek
Zenek 7.10.2018, 13:54
Dosyć marudzenia,bylejakości i tylko ciepłej wody w kranie wybierzmy pana Kiliana na prezydenta i PiS do samorządów jeśli w ich kadencji nie powstanie obwodnica Starogardu będę pierwszym ich krytykiem!!!!!!!!!!!!!!!!!
Starogardzianin
Starogardzianin 7.10.2018, 19:07
Nigdy PIS , PIS to chamstwo, prostactwo,kłamstwo,to ciemnota i zacofanie
starogardzianin
starogardzianin 8.10.2018, 11:04
Myślisz że jak zgłosujesz na PO, to automatycznie stajesz się elitą? Wmawiaj tak sobie zakomleksiony przegrywie.

BTW, starogardzianin pisze sie małą literą. Elita :)))
niezadowolony
niezadowolony 7.10.2018, 12:38
wiec wyborczy stankowiaka za nasze poeniadze. kpina
Ania
Ania 7.10.2018, 12:26
Starogardzkie marudy. Nic Wam nie pasuje. Siedzicie z d... w domu i tylko marudzicie. Coś Wam nie pasuje startujcie w wyborach pokażcie co Wy zrobicie dla miasta.
tt
tt 7.10.2018, 10:05
Mam wrażenie że te wszystkie remonty zostały tak zaplanowane by otwarcia i przecinania wstęg odbywały się tuż przed wyborami ..
M
M 9.10.2018, 22:26
Brawo . Co za dedukcja ?


pamiętliwa
pamiętliwa 8.10.2018, 10:43
Pamietam kiedy poprzedni prez. remontował mostek na Podgórnej (kiedy go rozebrano, okazało się, że jest w idealnym stanie i nie wymagał żadnego remontu), to czekał z przecięciem wstęgi do wyborów. pracownik chodził z miotłą i zamiatał gotowy mostek, a mieszkańcy kisili sie w wielkim, tłustym, śmierdzącym korku
pamiętliwy
pamiętliwy 8.10.2018, 10:36
Pamietam, kiedy prez. Stachowicz remontował mostek przy zjeździe z Rynku na Podgórnej (po jego rozebraniu okazało się, że był w idealnym stanie i nie wymagał żadnego remontu), to czekał z przecięciem wstęgi do wyborów. Pracownik chodził z miotła i zamiatał gotowy mostek, a Starogard w tym czasie stal w wielkim, tłustym, śmierdzącym korku
Kociewiak
Kociewiak 7.10.2018, 10:22
Trafne spostrzeżenie. Jest standard w działaniach władz miasta. Wszystko przez to że ciemny lud ma krótką pamięć, więc czas od otwarcia inwestycji do wyborów powinien być jak najkrótszy. Wówczas jest dużo większa szansa na powtórną reelekcję włodarza ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.10.2018, 10:31
Polak oczywiście zawsze niezadowolony.
obywatel
obywatel 7.10.2018, 18:25
do Mieszkaniec - dlaczego nazywasz się mieszkaniec zacznij się nazywać urzędas !
Kociewiak
Kociewiak 7.10.2018, 10:46
Oczywiście że zadowolony ... w odróżnieniu od tych którzy zbankrutowali na i w okolicach rynku w czasie trwania inwestycji ... chodzi o to że przy odrobinie logicznego myślenia można było by ją przeprowadzić sprawniej .... np. wprowadzenie wagi do SIWZ dotyczącej terminu wykonania prac i ich logicznego etapowania ... podsumowując zadowolony z inwestycji bo była potrzebna ... niezadowolony ze sposobu jej przeprowadzenia ...

Pozostałe