Do zobaczenia w zaświatach

  • 16.09.2018, 09:40
  • redakcja
Do zobaczenia w zaświatach

Podziel się:

Oceń:

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na pierwsze spotkanie po wakacjach 20 września o godzinie 18.30 do sali widowiskowej SCK i projekcję filmu pt. „Do zobaczenia w zaświatach”. Bilety w cenie 5 zł - młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł - studenci UTW, 12 zł - bilet normalny.

„Do zobaczenia w zaświatach” jest poruszającą historią przyjaźni silniejszej niż śmierć.
Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.
 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkanka stg
mieszkanka stg 18.09.2018, 10:41
będę ! :) :)
.
. 16.09.2018, 11:31
Witajcie w pisowskiej rzeczywistości.
Hela
Hela 21.09.2018, 13:44
Człowieku Twoja inteligencja jest na poziomie krawężnika. Jak juz koniecznie chcesz cos napisać to pisz cos mądrego , a tego typu komentarze zostaw dla siebie; )
kiker
kiker 16.09.2018, 13:56
Lecz się podwójną dawką....

Pozostałe